Mezi známými tvářemi, podle www.niosport.cz, z loňska přibyly tři nové. Nejzvučnější je bezesporu Libor Topolánek, který působil v Kladně. Přemožitel Vlašimi v loňském čtvrtfinále získal s Alpiqem mistrovský hattrick a v posledních letech patří mezi stálice reprezentace. Do Vlašimi přichází na hostování do konce sezóny.

Další posilou pro příští ročník je Jan Denis, který loni oblékal dres Hostivaři. Mladý univerzál, který může také nosit jeden prsten pro mistra republiky, působil v Habešovně a poté v Ústí nad Labem a nyní dostal chuť se do extraligy vrátit v modrobílém dresu.

Zatím posledním nováčkem v kádru Středočechů je Petr Kaše z Betonovy České Budějovice. Ten už měl zájem o působení ve Vlašimi loni, z čehož sešlo, ovšem letos se do přípravy vrhl naplno a s vervou poprat se o místo v sestavě. Nejvyšší soutěž zatím nikdy nezkoušel, nicméně na jihu Čech patří pravidelně mezi nejproduktivnější útočníky soutěže. Uvidíme, jestli se tento šikovný pravák prosadí i v extralize.

Na nové vlašimské hřiště vyběhnou hráči k přípravným utkáním v neděli 21. srpna. Modelový turnaj čtyř týmů sehrají domácí společně s nováčkem z Jindřichova Hradce, Pardubicemi a Plzní. Rozlosování: Vlašim - Jindřichův Hradec (9), Plzeň - Pardubice (11.15), o třetí místo (13.30), finále (15.45).