Vlašim šla v obou zápasech do vedení, ale neudržela ho. „Podali jsme maximální výkon v obou zápasech, ale jen to nestačilo,“ smutnil trenér Vlašimi Josef Straka.

V sobotu se o obrat postarala dvojice Moravanů v kladenském dresu Kudela – Wróbel. Vytáhlý bek vymyslel dvě akce, Wróbel předvedl svůj cit při zakončení. V závěru měli Kladenští i štěstí, hlavně při šanci svého nedávného spoluhráče Tyburce.

„Zápas jsme si prohráli sami. Vedli jsme 1:0, ale nedokázali soupeře dorazit. Naopak jsme se nechali zbytečně vylučovat, postavili Kladno na nohy a soupeř vyrovnal. Poté běžel reprezentant Tyburec sám na branku a nedal, čímž mě rozzlobil. Navíc jsme po nemastné neslané střele, kterou brankář Straka neviděl, inkasovali druhý gól. Poté jsme hráli několik přesilovek, dokonce dvakrát pět na tři, ale bohužel jsme si nedokázali vytvořit tlak, natož ohrozit branku, což rozhodlo,“ zlobil se trenér Vlašimi po sobotním prohraném zápase 1:2, ale hráče nezatracoval: „Kluci podali výkon na hranici sebeobětování, Jerman musel na šití, Šindelář krvácel na ruce a měnil dvakrát krvavý dres.“

V odvetě šla Vlašim do vedení brankou exkladenského obránce Střesky, který přesně tečoval ránu od modré, ale ve druhé, hodně divoké části, se skóre otočilo. Za Alpiq vyrovnal Rejthar po úniku a pět minut poté se prosadil po otočce i Tvarůžek.

Domácí z přesilovky obrovitým bomberem Nýdlem srovnali, ale v úvodu třetího dějství Hudeček vrátil po závaru vedení hostům a ti ho už udrželi.
„Opět jsme vedli 1:0 a soupeř náhodným gólem vyrovnal. Pak po naší drobné chybě hosté šli do vedení, to nás dostalo na chvíli do kolen, ale poté jsme se zvedli a vyrovnali v závěru druhé třetiny. V úvodu třetí části soupeř dotlačil míčem do naší brány a radostí se mohl zbláznit. Poté jsme měli tlak a přesilovky, dohrávali jsme na krev, ale nakonec nevyrovnali,“ dodal k nedělnímu zápasu Josef Straka.

Zvláštností zápasu byla absence exkladenského útočníka Davida Tyburce v sestavě Vlašimi, která ho získala před začátkem sezony. Trenér Straka ho nenominoval a moc se na něj zlobil. „V sobotním zápase, což jsme se shodli se všemi hráči, hrál Tyburec na půl plynu a jako reprezentant měl dát ze sóla za stavu 1:1 gól. Navíc v závěru nám hloupým faulem zhatil přesilovou hru. Tak jsem ho v neděli nepostavil,“ vykládal Straka, podle něhož byla série ohromně vyrovnaná. „My jsme bojovností Kladno předčili. V herních zkušenostech a přesilových hrách se ale soupeři dařilo víc, a to asi rozhodlo,“ dodal.
Vítězný trenér Drahomír Kadlec byl spokojený. „Vyhráváme a každému už trochu ležíme v žaludku, ale jsme za to rádi,“ usmál se zkušený lodivod, který sílu Vlašimi předpokládal. „To je jasné, vždyť před sezonou skoupili všechny dobré hokejbalisty, co byli na trhu. My navíc míváme u prvního kola play off problém s klidem. Hráči ještě neřeší situace, jak by měli.“

Kadlec také jako reprezentační trenér okomentoval kritiku možného aspiranta na národní tým Davida Tyburce, svého nedávného svěřence. „Přísluší to Vlašimi, ona ho platí. Mě jeho absence překvapila, protože na přesilovky je to opravdu jejich nejdůležitější hráč. Že to odehrál v sobotu na půl plynu, jsou asi moc silná slova,“ dodal.

V neděli tak pro hokejbalisty Vlašimi extraligový ročník skončil. „S výkony hráčů a postupem do čtvrtfinále jsem spokojený. Soutěž jsme měli rozehranou výborně, po polovině jsme vedli, ale vše bohužel zlomil zájezd na Moravu, kam nejelo pět hráčů, včetně Tyburce, který se vymluvil na dovolenou a prohráli jsme s Karvinou a Třincem. Poté jsme o gól zápasy prohrávali a nakonec klesli až na sedmé místo, vybírat soupeře jsme si tedy v play off nemohli. Přesto náš boj s dvojnásobným mistrem republiky byl naprosto vyrovnaný,“ byl i přes vyřazení trenér Vlašimi Josef Straka se sezonou spokojený.

RUDOLF MUZIKA