Úvodní duel Alpiq vyhrál 3:2, v nedělním tříhodinovém ale podlehl po nájezdech 3:4, když hosté proměnili všech pět pokusů!

„Je to paradox, protože my na nájezdy nevyhráváme,“ těšilo kapitána hostů Martina Čičatku, jenž byl spokojený se splněným předsevzetím. Jeho tým chtěl vyhrát alespoň jeden duel. „V sobotu nás Kladno přehrávalo ve všech směrech, dnes jsme si řekli, že pokud chceme uspět, musíme bojovat jako oni a povedlo se,“ konstatoval Čičatka.

První duel rozhodla druhá třetina, kterou domácí vyhráli 3:1 i díky dvěma pohotovým brankám, jež padly po odražených míčcích. Hosté sice v posledním dějství snížili a v závěru Alpiq podržel při soupeřově přesilovce brankář Jirotka. „Podali jsme dobrý výkon výsledek průběhu hry neodpovídá, zápas jsme měli pod kontrolou,“ mínil centr domácích Libor Topolánek.

V neděli vedli hosté už po 41 vteřinách, pak ale museli dvakrát dohánět jednogólové manko. V desetiminutovém prodloužení mělo Kladno místy drtivý tlak, Straku ale nepřekonalo a zaplatilo za to v nájezdech. „Vlašim už nehrála ustrašeně, my jsme ale měli rozhodnout za stavu tři dva,“ řekl Topolánek s tím, že vyrovnávací góly přišly z ničeho – jako blesk z čistého nebe. „Bylo to po našich chybách, musíme být víc zkoncentrovaní. Výsledek ale není spravedlivý, doufám, že se ve Vlašimi přikloní štěstí k nám.“

Kladno – Vlašim 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)

Branky: 18. Wróbel, 21. Hudeček, 30. Trčka - 21. Špale, 35. Horák. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 350.

Kladno – Vlašim 3:4 sn (1:1, 2:1, 0:1 – 0:1)

Branky: 13. Topolánek, 19. Honický, 27. Trčka - 1. Burda, 23. Šindelář, 37. Fris, rozhodující nájezd Šindelář. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 250.