„Doufám, že to bude vyrovnaná série se šťastným koncem pro nás,“ věří kouč Vlašimi Josef Straka a nebojí se kvalit soupeře.

Vlašim před sezonou nakoupila řadu skvělých hráčů včetně kladenského reprezentanta Davida Tyburce. Poměrně nečekaně ale na jaře pětkrát ze sedmi duelů prohrála a padla na sedmou příčku. „Trošku se od nás odvrátilo sportovní štěstí. V první polovině soutěže jsme zápasy vyhrávali o branku, ale v jarní části se to otočilo. Zčásti to bylo zapříčiněné neúplným kádrem (zranění Jakub Šindelář a Ondřej Kieler) a také hrubými chybami v obranné činnosti, za které nás silnější týmy jako je Hradec Králové, Plzeň, Kladno nebo Kert Praha v rozhodujících chvílích trestaly,“ našel příčiny jarních neúspěchů trenér Vlašimi Josef Straka.

Hokejbalisté zpod Blaníka tak narazí na druhý celek základní části Alpiq Kladno. „Hráli jsme do posledních vteřin každý zápas a alespoň já se nekoukal, koho dostaneme. Jakýkoliv soupeř nad námi je stejně kvalitní, tak je to jedno,“ nevybíral si Straka a dodal ke Kladnu: „Je to tvrdý soupeř a zápasy budou hodně bolet. S Kladnem jsme v základní části odehráli naprosto vyrovnané zápasy. Doma jsme hráli 1:1 a prohráli na nájezdy. Na Kladně jsme za stavu 2:2 udělali pět minut před koncem hrubou chybu a dostali rozhodující gól.“

To kouč Kladna a zároveň reprezentace ČR připravující se na MS na Slovensku Drahomír Kadlec míní. „Já našeho soupeře netipoval a že je to právě Vlašim, je mi jedno. My máme nějaký cíl, a pokud ho chceme splnit, nemůžeme koukat na to, zda chceme Vlašim nebo Ústí.“

Pouze na tyhle vrcholy bývalý hokejový reprezentant myslí. A jeho hokejové angažmá v Itálii, o němž se v Kladně mluví, prý neřeší. „Je pravda, že jsem v Itálii byl a nabídka přišla. Na druhou stranu to opravdu neřeším a někdy se musím i smát. Třeba jsem slyšel, že jdu trénovat hokejový Chomutov,“ směje se.

Vrací se ještě s Vlašimi, s níž se Kladno utká v sobotu v 17 hodin a neděli v 16 hodin doma. „Bude důležité zápasy zvládnout. Složitější to bude na tom jejich struhadle, ale i tam to známe a nic nás nepřekvapí,“ má jasno kormidelník Kladna, na což reaguje kouč Vlašimi: „V Plzni je umělý povrch, v Mostě je hladký beton, na Kladně je hřiště lepší, co se týče asfaltu. Povrchů je hodně. Holt ten náš vypadá jako struhadlo.“

Trenéři obou mužstev vypočítávají minimální ztráty v kádru. „Bude nám chybět Stanislav Sosnovec, který již ukončil činnost. Ještě je zraněný Ondřej Kieler, ale věřím, že dá do pořádku, má ze zápasu s Pardubicemi silně naražený palec a týden netrénoval,“ vzívá kouč Vlašimi, ve zdraví svého obránce.

Podobně je na to tom kladenský kádr, ve kterém chybí pouze Martin Nedvěd. Hráč, který byl ve skvělé formě, skončil v předposledním kole do střely po hlavě a utrpěl vážné zranění. „Ve čtvrtek ho pustili z nemocnice a podočnicový oblouk má zpevněný destičkami. Každopádně vypadá jako chlap,“ usmívá se trenér Kadlec, podle něhož už byl v kabině a hokejbal mu zase chybí.

„Všechno nechám jen na něm, vždyť on si hokejbalem nevydělává. Smekám před ním klobouk. Je neuvěřitelné, že skočí po hlavě do střely, když relativně už o tolik nejde. Já i kluci z týmu to ale vnímáme. Musím říci, že během své hokejové kariéry jsem nikdy nic podobného nezažil,“ dodal s úctou k jedinému aktuálnímu marodovi Alpiqu Drahomír Kadlec.

Třetí a případné čtvrté utkání se hraje ve Vlašimi v sobotu 16. dubna respektive v neděli 17. dubna od 17 hodin.