HBT Vlašim – Dobřany 4:1

Začalo se opatrně z pozorných obran a první vážnější akce přišla v polovině první třetiny, když tlak první formace donutil Kozáka k úmyslnému posunutí branky. Přesilovka domácích ale vyšuměla a první branku jara přinesla 11. minuta. Horák vyhrál buly na Nýdla, jehož ránu tečoval do sítě Dušek - 1:0. Zajímavou šanci měl do konce třetiny ještě Kieler, který se po přistrčení Dedka sám před brankou neprosadil.

Ve druhé části se převaha Vlašimi stupňovala a hosté začali faulovat, ale domácí v přesilovkách kromě střely Dedka do tyče nic nevymysleli. Zlom utkání přišel mezi 21. a 22. minutou, kdy během osmnácti vteřin vstřelili Vlašimští dvě branky. Nejprve Střeska křížným pasem našel Duška, který nalákal pozornost obránce i brankáře Ulče a naservíroval míček Horákovi před prázdnou branku. Vzápětí důrazný Sosnovec protlačil míček nadvakrát do dobřanské branky – 3:0. Hosté si vzali oddechový čas a vystřídali brankáře. Hra Dobřan se zlepšila a přinesla snížení, paradoxně v přesilovce Vlašimi. Tyburec špatně vyhodnotil situaci, propadl v útočném pásmu a dobřanský Liška vyřešil nabídnuté přečíslení dva na jednoho střelou, kterou pohodlně doklepl Procházka – 3:1.

Poslední třetinu už si chtěla Vlašim v poklidu pohlídat a bezpečný náskok ubránit. Kaňkou na utkání jsou dvě zranění. Jak Fris, tak Sosnovec nedohráli s podezřením na zlomeniny nosu. Myšlenky na bodový zisk hostů rázně utnula nabídnutá přesilovka pět na tři. Špale vyběhl od mantinelu a předložil míček jak na zlatém podnose Střeskovi, který si zařízl první vlašimský zářez.

Dobřany ohrozily Straku jen při ojedinělých chybách domácích. Jednou si špatnou rozehrávkou zavařil sám domácí brankář, když si z rohu hodil míček na horní síťku branky, ale následný závar se podařilo uhasit. Druhou a poslední možností byla špatná rozehrávka Bartejse, po které zvonila vlašimská tyč. To však bylo na obou stranách vše a konečný výsledek zůstal 4:1.

Branky: 11. Dušek, 21. Horák, 22. Sosnovec, 34. Střeska – 29. Procházka. Vyloučení: 2 x 2 navíc Šindelář 5+OK – 6 x 2 navíc Štulc 5+OK. Využití: 1:0. Třetiny: 1:0, 2:1, 1:0.

HBT Vlašim: Straka - Špale - Blažek, Nýdl - Střeska, M. Čičatka - Kieler, Bartejs - Fris - Šindelář, Tyburec - Horák - Dušek, Dedek - Sosnovec - Burda, Vrábel.

VÁCLAV ČIČATKA