Domácím zpoždění zápasu nevadilo a zvítězili, když rozhodující náskok si vypracovali ve druhé části, kdy skórovali třikrát během dvou minut. Výhra katapultovala Vlašim opět do čela extraligy.

HBT Vlašim - Pardubice 3:1

Od začátku držela Vlašim otěže zápasu pevně v rukou. Skóre se mohlo měnit po brejku Šindeláře, Sosnovce nebo tyčce Blažka. V první části měli domácí také třikrát výhodu přesilové hry. Bartejs však po kombinaci s Šindelářem poloodkrytou branku netrefil.

Ve druhé části byli domácí stále aktivnější a dostávali se do šancí, ovšem na hostujícího Matrku se jim vyzrát nedařilo. Dobrou příležitost měl i Fris, ale ukazatel skóre se poprvé měnil až ve 23.minutě. Horák si seběhl na střílenou přihrávku Šindeláře a tečí poslal Vlašim do vedení. Druhou branku vstřelil Blažek, když se na modré odpoutal od svého strážce a milimetrovou nabídku od Frise šlo minout jen těžko. A třetí gól dosáhl Tyburec, když si po vhazování pohrál s pardubickou obranou a ukličkoval i Matrku. Za 112 vteřin získala Vlašim tříbrankový náskok a utkání bylo v podstatě rozhodnuto.

I třetí dějství domácí s přehledem kontrolovali vedení, hosty do vážnějších akcí nepouštěli, ale střelecký účet už nenarůstal. Nejblíže měl ke čtvrtému úspěchu Nýdl, ale jeho střele se postavila horní tyč branky. Čestný úspěch se Pardubickým podařilo vstřelit pět minut před koncem z přesilovky, když Waber nadvakrát a trochu se štěstím překazil Strakovi čisté konto. V power play hostů ještě mohl zvýšit do prázdné branky Horák, ale zakončení prováhal.

„Už v první třetině jsme měli tři čtyři vyložené šance. Soupeř poctivě bránil a dostal se jen ke dvěma přímým střelám. Až ve druhé třetině nám to tam napadalo a ještě jsme nedali další příležitosti, mohli jsme vést mnohem vyšším rozdílem a nikdo by se asi nedivil. Ve třetí třetině už jsme trochu polevili a soupeř snížil, a zkoušel i power play, ale stav už se nezměnil,“ popsal duel trenér Vlašimi Josef Straka a dodal k výkonu soupeře: „Pardubice ale ukázaly, že rostou zápas od zápasu a podle mého by se měly zachránit.“

Pardubického kouče Jiřího Mašíka ztráta bodů hodně mrzela. „Je to škoda, určitě jsme nebyli horší. Jenže jsme zase neproměnili svoje šance a ve druhé třetině nás postihl tradiční výpadek. Vlašim toho využila a bylo prakticky po zápase. Tyhle dvě věci nás pořád sráží. Potom se naše hra zase zvedla, ale už jsme jen snížili, i když jsme měli i další příležitosti,“ nabídl svůj pohled na poslední utkání v první polovině základní části.

Branky: 22:27 Horák (J. Šindelář, Tyburec), 23:58 Blažek (Fris), 24:19 Tyburec (Horák) PP – 39:47 Waber (Skřivánek) PP. Střely: 33:22. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 40. Rozhodčí: Boháček, Hrazdíra. Třetiny: 0:0, 3:0, 0:1.

HBT Vlašim: Straka - Špale - Blažek, Nýdl – Střeska, Čičatka - Dušek, Bartejs - Fris, Šindelář, Tyburec - Horák - Máčala, Dedek - Sosnovec - Burda, Vrábel.

STANISLAV ČERNÝ, VÁCLAV ČIČATKA