S jedním bodem se vlašimští hokejbalisté krčí na samotném dně tabulky. Mužstvo před sezonou posílili Dedek z Kolína a Petr Burda z Tábora, po zranění se opět zapojil Pavel Dušek. Naopak s hokejbalem ve Vlašimi skončil kvalitní útočník Fris.

HBT Vlašim – Hradec Králové 2:7

Vlašimským vyšel úvod zápasu, již ve 2. minutě se ujali vedení Bartejsem. Jenže hosté ještě v první třetině srovnali a od druhé třetiny byl zápas v jejich režii. „Gól nás trochu přibrzdil a nemohli jsme se dostat do tempa. V úvodu druhé třetiny jsme skóre otočili, a tím to z nás spadlo. Přidali jsme další branky a vytvořili si rozhodující náskok. Hráli jsme velice dobře, nejenom první pětka, ale celý tým,“ byl spokojený trenér Hradce Králové.

Vlašimský kouč Petr Řepík litoval neproměněných příležitostí z úvodu zápasu. „Začátek byl z naší strany dobrý a kdybychom přidali další čtyři góly, nikdo by se nemohl divit. Jenže ve druhé třetině jsme se nechali zbytečně vylučovat, navíc jsme málo stříleli. A když už jsme zase trochu zabrali, dostali jsme čtvrtý gól, padla na nás deka a hráči na hřišti stáli jako kuželky,“ viděl příčiny porážky kormidelník Vlašimi.

Ten se potýkal i s problémy se sestavou. „Chyběl nám první gólman a kluci za sebou necítili takovou jistotu. Chyběli i další hráči, navíc jsme zápas dohrávali jen se třemi beky. Velkou roli sehrála i nezkušenost našeho týmu, kluci se snaží, ale zatím to nejde. Snad se to zlepší,“ věří Řepík.

Branky: 1:09 Bartejs (Filip), 31:07 Dušek (Bartejs, Dedek) PP – 12:53 Kubeš (Ruda, Bacovský) PP, 19:53 Ruda, 21:39 Hrubý SH, 23:51 Kubeš (Bacovský), 28:46 Bacovský (Kubeš, Hrabica) PP, 38:01 Novák (Hrabica) PP, 42:49 Kubeš (Hrabica) PP, 38:01 Novák (Hrabica) PP, 42:49 Kubeš (Hrabica) PP. Rozhodčí: Boháček. Vyloučení: 15:9. Využití: 1:4. Oslabení: 0:1. Střely: 23:32. Diváci: 30. Třetiny: 1:1, 0:4, 1:2.

HBT Vlašim: Doubek – M. Čičatka, Špale, Kříž, Kieler, Dedek – Bartejs, Šindelář, Kucharčík, Sosnovec, V. Čičatka, P. Burda, Horák, P. Dušek, Kakos, Filip.