Climax Vsetín - Šacung Benešov 2:6

Týden po výhře na mezinárodním turnaji Austin Cup zamířil Šacung do Vsetína znovu. Oba týmy nebyly kompletní, domácí postrádali Novosada, hosté Kalase. První debl sice Stejskal s Doubravou nezvládli, ale uklidnění přinesl ten druhý v podání Makary s Řehákem.

Jestliže v loňském ročníku měl benešovský celek nejlepší trojice ze všech družstev v soutěži, tak ve Vsetíně se to potvrdilo. Šacung totiž vyhrál všechny čtyři. Tu první Ešner s Řehákem a Štěpařem, tu druhou Doubrava s Holubem a Stejskalem, avšak za cenu zdravotních potíží u Holuba. Tříbodový náskok hostů poté zajistila výhra Ešnera se Štěpařem ve třetím deblu. Stejskal však v zápase jednotlivců podlehl a domácí snížili.

V odvetách trojic musel v té první za indisponovaného Holuba do pole zaskočit blokař Makara, který svou novou roli zvládl bravurně. Spolu s Doubravou a Stejskalem došli k výhře, stejně tak i v posledním zápase dne Ešnerova trojice.

Kapitán Šacungu Jiří Doubrava soupeř pochválil. „Soupeř hrál doma odvážně a bojovně, věděli jsme, že se bude chtít na mistra vytáhnout. Zápasy byly s výjimkou třetí dvojice vyrovnané a rozhodovalo se v koncovkách. Ty se nám ale dařilo zkušeností urvat,“ dodal, ale ještě si posteskl: „Mrzí mně zdravotní komplikace spoluhráče Jirky Holuba, protože už je to náš druhý takto postižený klíčový hráč. Ale stávalo se nám to i dříve, takže se s tím musíme poprat.“

Šacung Benešov B – Prostějov 3:6

Nováčkovská daň. Tak lze charakterizovat domácí duel Šacungu s mladým moravským celkem. Benešovští nehráli zle a ve vyrovnaném duelu mohli pomýšlet klidně i na vítězství. Zůstalo pouze u toho mohli, protože s koncovkami čtyř zápasů naložili ryze školácky.

Kapitán béčka Šacungu Jan Špírek se po premiéře zlobil. „Byť byl Prostějov favoritem, měli jsme v utkání uhrát alespoň bod. Jestliže nám ve dvojicích nestačí dva mečboly a ve trojici dokonce čtyři, tak to není o umu, ale je to jenom o hlavě. Prohrát takovým způsobem pochopitelně mrzí daleko více.“

MARTIN MARŠÁLEK