Na jednu ze svých nejšílenějších akcí se vydá freestyle motokrosař Libor Podmol. V minulém roce jako první Čech předvedl na motorce salto vpřed. Před několika lety vymyslel zcela nový trik Surfer Flip, při kterém před odrazem do vzduchu stojí na sedle motocyklu. Nyní však má před sebou jednu z největších výzev – přeskok rodinného domu. „Nechci ho jen přeskočit, ale zároveň nad ním předvést salto na motorce. Bude to jedna z nejnebezpečnějších záležitostí, do kterých jsem se kdy pustil. Záležet bude i na počasí a dalších podmínkách. Pokud bude jen trochu foukat, pak do rizika nepůjdu,“ přibližuje světový šampion ve freestyle motokrosu z roku 2010.

Dům, který se nachází kousek od Benešova, je vysoký přes 10 metrů. S podobnou výškou má Libor Podmol zkušenost. Na olympiádě extrémních sportů X-Games skáče přes laťku, která je ve výšce 12 metrů. Právě z této disciplíny má dvě zlaté medaile, v loňském ročníku skončil třetí. „Skok do výšky mi vyhovuje – je to kombinace šikovnosti a překonávání odvahy. Nabrané zkušenosti mi určitě pomohou v přeskoku přes rodinný domek. Pokud se mi to podaří, dá mi to hodně sebevědomí do závodu,“ tvrdí Podmol. Letošní X-Games se uskuteční v Minneapolisu od 20. července.

close Libor Podmol se chystá přeskočit vlastní dům info Zdroj: Jiří Uhlíř zoom_in

Jako létající James Bond

Podobné scény jsou vidět zejména v akčních filmech, třeba v kultovní sérii o agentu 007 Jamesi Bondovi. „Až poletím s motorkou přes střechu, budu si tak připadat,“ usmívá se Libor Podmol, který si je dobře vědom toho, že i drobná chyba může mít fatální následky. „Pokud se dotknu kolem o střechu, bude to průšvih. Ještě horší variantou by bylo, kdybych zavadil o střechu hlavou při saltu. Nic takového si ale nepřipouštím. Bude to pekelně adrenalinový zážitek, kterého už se nemohu dočkat.“

O výběr vhodné nemovitosti se postarala jedna z největších realitních společností v České republice. „V naší nabídce máme hodně rodinných domů. Tento nám přišel jako nejvhodnější. Díky tomu, že v těsné blízkosti není žádná další stavba, bude mít Libor dostatek prostoru pro rozjezd a získání potřebné rychlosti. Věříme, že všechno zvládne a my i on budeme mít originální zážitek na celý život,“ těší se Martin Fojtík, provozní ředitel Fincentrum Reality.

Historicky první skok freestyle motokrosaře přes dům se uskuteční ve čtvrtek 28. června od 14:00.

Libor Podmol - Přední světový freestyle motokrosař. V roce 2010 získal světový titul, zároveň již pětkrát v seriálu mistrovství světa skončil na celkovém druhém místě. Je několikanásobným medailistou z X-Games, nejprestižnější sportovní události pro extrémní sporty. A navíc i jediným Čechem, který se této akce pravidelně účastní.

Fincentrum Reality- Vzniklo roku 2013 jako dceřiná společnost finančně poradenské společnosti Fincentrum, a. s., na základě potřeby klientů, kteří chtěli pomoci jak se správou finančních a realitních zájmů. Díky propojení s Fincentrum, a. s., zajištuje Fincentrum Reality komplexní servis při realizaci realitních obchodů a jejich financování. Ředitelem společnosti je Jaromír Mašek, roli provozního ředitele zastává Martin Fojtík.

Jiří Uhlíř