Na jejím startu se sešla velice pestrá konkurence, v níž vedle špičkových časovkářů nechyběli ani závodníci výkonnostní či ryzí hobíci, přičemž nejstaršímu účastníkovi bylo před dvěma měsíci 67 let a nejmladší cyklistce chyběly tři dny do devátých narozenin.
K favoritům devatenáct kilometrů dlouhého souboje s chronometrem, jehož obrátka ležela nedaleko Petrovic na Bystřicku, patřili především dva jezdci CK Windoor´s Příbram, Martin Kříž z elitní kategorie mužů a sedmnáctiletý Lukáš Smola. Papírové předpoklady se posléze na trati potvrdily, když nejlepší čas - 28:27 min - zajel starší těchto cyklistů, jenž si tak na své konto připsal osmé vítězství v DA-BA Extralize. Martin Kříž zatím pětkrát vyhrál pohárovou časovku, dvakrát klání silniční, jednou etapovou DA-BA Tour a nyní tedy také Grand Prix DA-BA. Lukáš Smola, jenž byl o 34 sekundy pomalejší v absolutní klasifikaci, vyhrál s převahou celkové hodnocení dorostenců a stejně jako jeho klubový kolega překonal hranici 40 km/h. Jeho průměrná rychlost byla 40,665 km/h, zatímco cyklista z Rybníčku u Petrovic na Sedlčansku by za hodinu ujel o 839 metrů více (41,504 km/h). Lukášovi patřilo ještě jedno prvenství, které rovněž souviselo s jeho sportovními kvalitami. Vzhledem k tomu, že v následujícím týdnu se jako juniorský reprezentant České republiky zúčastní etapového závodu ve Švýcarsku, potřeboval se vrátit do Písku na kole a nikoli nejkratší cestou, ale po trati dlouhé 120 kilometrů. Proto mu pořadatelé předali cenu za vítězství jako prvnímu, několik minut předtím, než pro podobnou poctu na stupně vystoupili další úspěšní účastníci nejstarší časovky pořádané Povltavským sportovním klubem DA-BA.
Velmi cenný výsledek pro pořádající klub získal Petr Bartoš. Sedlčanský člen PBR - Teamu DA-BA sice čtyřicítkou jet nedokázal, ale časem 29:39 minut (38,448 km/h) patřil do trojice, která byla na trati méně než půl hodiny. Obsadil absolutně třetí příčku, skončil druhý mezi elitními muži a stal se - letos již pošesté - vítězem kategorie M39B. V ní patřilo druhé místo stále se zlepšujícímu Radkovi Vokůrkovi (Kraken Team, 30:12 min), jehož fyzické kvality tentokrát podpořilo také nové silniční kolo. Tento berounský cyklista dosáhl průměrné rychlosti 37,748 km/h.
Nejrychlejším veteránem byl Roman Zíbr, další člen dobříšského týmu Kraken, který technicky, ale také tempařsky velmi náročnou trať ujel za 30:33 min (37,315 km/h). Potvrdil tak, že je nejen vynikajícím bikerem, ale také přinejmenším velmi dobrým silničářem a patřila mu pátá pozice v celkové klasifikaci Grand Prix DA-BA. O čtrnáct sekund pomalejší než Zíbr byl třetí z mužů v kategorii M39B, Zdeněk Nádvorník (Anlen CykloŠvec, 37,234 km/h) z Postupic na Vlašimsku, jenž byl posledním z těch, kteří dokázali jet rychleji než sedmatřicet kilometrů za hodinu. To už se nepovedlo druhému z veteránů, Pavlovi Zachovi (CK Vinohradské šlapky), který dosáhl času 31:29 min a rychlostního průměru o osmnáct metrů vyššího než 36 km/h. V celkové klasifikaci patřilo tomuto cyklistovi, který bydlí na západním okraji hlavního města, sedmé místo a uzavíral skupinu závodníků, jejich časy se pohybovaly pod hranicí třiceti minut, nebo relativně blízko nad ní.
Již několik let na sebe při časovkách pořádaných Povltavským sportovním klubem DA-BA přitahuje značnou pozornost Petr Novák z týmu Mastercam. Tento Pražan, který se narodil 2. března 1942, jezdí neuvěřitelně těžké převody neuvěřitelně nízkou frekvencí a přesto je neuvěřitelně rychlý. Ve Vrchotových Janovicích zajel čas 34:29 min, který znamenal nejen kvalitní rychlostní průměr 32,695 km/h, ale především třetí místo v absolutní klasifikaci veteránů a osmou příčku v celkovém pořadí Grand Prix DA-BA.
Devátý nejlepší čas poslední květnové neděle roku 2009 zajel Jaroslav Gramblička (Kraken Team) z Bukové. Tomuto závodníkovi, který se výkonnostně pohybuje na rozhraní divizí hobíků a kondičních jezdců se podařilo zvládnout pro něj určitě dost dlouhou a náročnou jízdu proti hodinovým ručičkám za 36:09 min, což ho zařadilo na páté místo mezi elitními muži a tedy čtvrté v kategorii M39B, do níž bude zřejmě patřit ještě dva roky.
Ve výsledkové listině je v absolutním pořadí za starším Grambličkou uveden jako desátý - a čtvrtý ve veteránech - Rudolf Bartoš, jenž však svého času 36:44 min dosáhl v naprosto nesrovnatelných podmínkách o 23 hodiny dříve v rámci PBR – Časovkářské ligy (B). Proto také při vyhlašování pořadí patřilo čtvrté místo v kategorii M99 tomu cyklistovi, který závodil v neděli. Byl jím další Žabák, nedávno padesátiletý Josef Říha z Jesenice u Prahy, jenž na trati pobyl 37:58 min
O něco lepší výkony předvedli dorostenec Matouš Gramblička (Kraken Team, 37:15 min), který se stal vítězem v kategorii M18B a nejlepší z hobíků, Martin Novák (DA-BA - Sport Team, 37:36 min) z Bystřice. Další z tzv. nevýkonnostních cyklistů, olbramovický Petr Flosman (DA-BA - Basic Team), absolvoval časovku na kole terénního charakteru a zajel čas 40:57 min, který byl o dvě minuty a dvě sekundy lepší než výkon jeho devítileté dcery Elišky, vítězky kategorie M09. V kategorii žáků získal prvenství David Novák (DA-BA - Sport Team) zajel čas o jednu sekundu horší než 40 minut.