ARSENAL BN – GARDENLINE LITOMĚŘICE 8:4

První čtvrthodinu však Arsenal roli favorita nenaplňoval, hosté byli aktivnější a daleko častěji se dostali do koncovky, domácí se jen zastřelovali a působili mátožným dojmem. Výsledkem toho bylo velice rychlé vedení hostů, prakticky z prvního vážnějšího útoku, kdy si Tichý pohrál s domácí obranou a přesnou střelou k tyči otevřel skóre utkání. Na domácí straně se o koncovku staral jen Šindelář, ale dva jeho pokusy minuly litoměřickou branku, a jednou ho vychytal gólman Mikoláš. Na druhé straně se opět prosadil agilní Tichý, ale tentokrát byl Babka v domácí brance pozorný. Poradil i s nebezpečnou dorážkou Pešíra. Vzápětí Burian vybojoval míč, ale také jeho střela skončila mimo branku. Udeřilo tak na druhé straně, Fadler našel Pešíra a ten se štěstím poslal odražený míč za Babkova záda. Pešír zlobil dále, nejprve se po přesném výhozu vyznamenal opět Babka a další střela litoměřického útočníka skončila vedle domácí branky. V 16. minutě se také střelecky probudili domácí, nejprve Lukáč vyzkoušel pozornost Mikoláše, ale z následného rohu našel Žáček v brankovišti volného Buriana a ten zblízka vstřelil kontaktní branku.

V závěru první půle měl domácí celek i štěstí, střelu Tichého vyrazil Babka a dorážka Písaře skončila na břevně domácí branky. Dvě minuty před poločasem se zrodila šance pro domácí, kterou náležitě ve zbytku utkání využili. Hostující brankář fauloval před brankovištěm V. Pohorského a uviděl červenou kartu. V brance ho zastoupil hráč z pole Pešír. Domácí přesilovku využili ihned z přímého kopu, když Šindelář prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Do přestávky měly oba celky ještě jednu šanci, ale skóre se již nezměnilo, Šindelář i Tichý netrefili branku.

Do druhé půle nastoupil v litoměřické brance jejich trenér. Domácí i přes zvýšenou aktivitu a důraz dlouho této šance nevyužili. Nejprve zahrozil opět Tichý, ale Babka vytěsnil jeho střelu na roh. Ve 23. minutě zaúřadovalo bratrské duo Pohorských, Vojtu vychytal náhradní gólman a dorážka Jana skončila na tyči. Neprosadil se ani Šindelář střelou z boku. Přišly tři šance hostů, ale Babka zneškodnil dalekonosný pokus Pešíra i tečovanou střelu Brožka. Vzápětí se hosté dostali i do přečíslení, ale Macháček zblízka netrefil branku po příhře Tichého. Následovala rychlá individuální akce Žáčka, ale jeho střelu bravurně špičkou nohy vyrazil gólman na roh. Další nebezpečná akce hostů, kdy se po výhozu gólmana dostal do zakončení Tichý, ale Babku zastoupil na brankové čáře Burian.

Skóre se měnilo až ve 27. minutě, Žáček uvolnil před brankou Lukáče a ten nasadil litoměřickému gólmanovi jesličky. Opět se střídaly akce na obou stranách, Pešír ale mířil nad a následná střela z přímého kopu skončila ve zdi. Ve 30. minutě se dostal k samostatnému nájezdu Křemen, ale střelou po zemi neuspěl. Hosté byli blízko vyrovnání v 31. minutě, ale Písařovi střelu vyrazil Babka na tyč. Brzy poté se po výhozu Babky uvolnil ve středu hřiště V. Pohorský a překvapil gólmana střelou prakticky z půlky hřiště. Babka měl dobře postavenou branku i ve 32. minutě, když střelu Brožka z dálky zastavila tyč a dorážka Pešíra šla mimo branku. Na domácí straně se dostal po uvolnění Buriana do koncovky Křemen, ale zblízka se neprosadil. Ve 35. minutě domácí dostali výhodu nepřímého volného kopu za dvojí hraní gólmana, Šindelář našel Buriana a ten s přehledem přidal další branku svého celku. Hosté následně zkusili hru s brankářem v poli a dvěma zásahy Trnky utkání opět dramatizovali. Šanci měli i domácí, ale V. Pohorský neprostřelil posledního obránce před opuštěnou brankou. V závěru hosté hráli vabank, a to se jim nakonec nevyplatilo, Žáček se třikrát trefil přes celé hřiště do prázdné, blízko k brance měl i Mrha, ale jeho střelu zastavila tyč.

Očima trenéra

„Věděl jsem, že Litoměřice, ač jsou poslední, tak mají v mužstvu spoustu kvalitních hráčů, což se u nás potvrdilo. Téměř celý první poločas nás hosté přehrávali, byli lepší v kombinaci, na míči v rychlosti a kluci jen s vypětím sil odolávali průnikům a akcím. Přesto se nám podařilo za nepříznivého stavu 0:2 dát kontaktní gól a obraz hry se změnil. Důležitým momentem zápasu bylo vyloučení hostujícího brankáře, který podrazil Vojtu Pohorského při sóle. Litoměřice neměly náhradního brankáře, což nakonec rozhodlo. Do konce poločasu jsme vyrovnali," dodal k prvnímu dějství trenér benešovského Arsenalu Otto Kovář a okomentoval druhé dějství: „Ve druhém poločase jsme byli o trochu lepší a zpočátku dokázali dát tři branky. Přesto se hosté nevzdávali a při power play snížili na rozdíl branky. Zbytek jsme již ustáli a po soupeřových chybách vsítili tři góly do prázdné branky. Zápas jsme vyhráli, ale výše skóre byla pro hosty krutá, protože se prezentovali velmi kvalitní hrou."

Branky (asistence): 17. Burian (Žáček), 18. Šindelář, 27. Lukáč (Žáček), 32. V. Pohorský (Babka), 35. Burian (Šindelář), 39. Žáček (Křemen), 40. Žáček, 40. Žáček – 3. Tichý, 10. Pešír (Fadler), 36. Trnka (Náprstek), 38. Trnka. Poločas: 2:2.

Arsenal Benešov: Babka – Šindelář, Burian, Mrha, Lukáč, J. Pohorský, V. Pohorský, Křemen, Žáček, Kamarýt.