Plzeň/ V roli horkého favorita odjížděli futsalisté Arsenalu na půdu předposledního celku 2. ligy Motáčku Plzeň a nakonec byli rádi, že v drtivém finiši brali alespoň bod.

MOTÁČEK PLZEŇ - ARSENAL BENEŠOV5:5

Benešovští hráči od začátku zatlačili svého soupeře před jeho šestku a celkem snadno se dostávali do brankových příležitostí, ale Janda ani Kilián skórovat nedokázali. Největší šanci k otevření brankového účtu pak spálil Rybka, když nedopravil do opuštěné brány výtečnou přihrávku Pavlíka. Okolo 10. minuty se začali osmělovat i domácí borci a pomalu začali přebírat otěže zápasu do svých rukou. Výsledkem byla úvodní branka v benešovské síti, kdy Kondrát ztlumil tečovanou střelu již za brankovou čárou – 1:0. Hráči Arsenalu začali najednou působit unaveným dojmem, citelně se začala projevovat absence zraněného kanonýra Žáčka a přestože Rybka nastřelil tyč, měli problémy se prosadit v koncovce. Navíc domácí v 17. minutě své vedení zvýšili, na rychle rozehraný roh si naběhl Levý a prostřelil Kondráta – 2:0.
Do druhého poločasu vstoupil Arsenal přece jen aktivněji, napadal soupeře již při jeho rozehrávce a zasypal domácí branku sprškou střel, avšak bezvýsledně. Hráči Motáčku odolávali až do 27. minuty, poté se na hranici šestky uvolnil Kilián a levačkou pod horní břevno vstřelil kontaktní branku – 2:1. Radost ale hostům dlouho nevydržela, o dvě minuty později šli domácí opět do přečíslení a Sadílek do prázdné branky opět stanovil dvoubrankový rozdíl – 3:1. S tím se ale nehodlal smířit opět Kilián a ve 31. minutě uklidil do brány Pavlíkovu přihrávku – 3:2. Zdálo se, že se Arsenal nadechuje k dalšímu z mnoha obratů skóre, ale nebyla to pravda. Po fatálních chybách benešovské defenzivy vstřelil v rozmezí minuty dvě branky střelecky disponovaný Sadílek a rázem papírový outsider vedl 5:2. Zápas spěl k poklidnému závěru, když čtyři minuty před koncem zahráli plzenští hráči opakovanou malou domů a začali se dít věci. Nařízený nepřímý kop poslal do sítě po přiťuknutí Kiliána kapitán Brunclík – 5:3. O minutu později uvolnil Kilián Pavlíka, a ten nekompromisně zavěsil – 5:4 a Arsenal zavětřil bodový zisk. Sedmdesát vteřin před koncem byl faulován Janda, k exekuci přímého kopu se postavil opět Brunclík a z těžké pozice vymetl z úhlu šibenici domácí branky – 5:5! Domácí jakoby nevěřili, že ztratili vyhraný zápas, zkusili v závěru ještě rozhodnout, ale nakonec mohli být rádi, že hosté v posledních vteřinách „zazdili“ přečíslení tři na jednoho.


„Do utkání jsme nastoupili bez nejlepšího střelce Žáčka, což se v proměňování šancí projevilo hlavně v první půli, kdy jsme měli zpočátku drtivou převahu, ale nedokázali jsme překonat velmi dobře chytajícího brankáře. Domácí se z našeho tlaku vymanili, dvakrát z brejků udeřili a určili výsledek poločasu. Po přestávce jsme začali aktivně, dokázali jsme snížit, ale soupeř po našich individuálních chybách obránců zvýšil až na 5:2. Po time–outu jsme čtyři minuty před koncem zmobilizovali síly, dokázali stav vyrovnat a mohli jsme nakonec při troše štěstí vyhrát. Podali jsme jeden ze slabších výkonů v soutěži,“ dodal k utkání trenér Arsenalu Benešov Otto Kovář.


Branky: Sadílek 3, Soudek, Levý – Kilián 2, Brunclík 2, Pavlík. Rozhodčí: Švagr, Šifalda. ŽK: Rybka (A). Poločas: 2:0.
Arsenal Benešov: Kondrát – Brunclík, Pavlík, Hampešt – Janda, Šmejkal, Kilián, Rybka