Arsenal Benešov – Grafiko Tábor 1:3

V první půli byli hosté lepším celkem, celoplošným pressingem nedávali domácích čas na rozehrávku a měli častěji míč pod kontrolou. Do vedení se dostali domácí po chybném odkopu táborského gólmana, hosté stihli do přestávky srovnat, navíc jednou trefili i břevno. Několikrát se vyznamenal Kondrát. Domácí ofenzivu řídil Kilián, ale gólmana Vobinušku nepřekonal.

Do druhého dějství vstoupili aktivněji domácí, zpřesnili přihrávku a začali si připravovat šance. Jenže táborský gólman byl neprůstřelný, několikrát vychytal Kiliána a Šindelářovu střelu zastavila tyč. Naopak udeřili hosté po hezké individuální akci a střele do prázdné branky šli opět do vedení. Domácí bojovali, vytvořili dost šancí, ale hostující branka byla zakletá, hostům opět pomohla tyč nastřelená Chlastákem. Hosté v závěru přidali pojistku, domácí ještě mohli utkání zdramatizovat, ale Chlasták z desetimetrového kopu netrefil branku.

V úvodu se do střelecké pozice dostal jen hostující M. Kříženecký, ale minul Kondrátovu branku. Domácí často kazili přihrávky a nemohli se dostat před soupeřovu branku. Hosté hráli vysoký presink, který dělal domácím hráčům problémy. První střelu vyslali domácí až v 6. minutě Šindelářem, ale ta byla zblokována a Pohorského střela z úhlu skončila vedle. Hosté odpověděli Čechem, ale ani ten nebyl úspěšný. V 8. minutě táborský gólman Vobinuška trefil odkopem Žáčka, a ten pohodlně míč dopravil do prázdné branky. Hosté mohli záhy vyrovnat, Veselý se objevil sám před Kondrátem, ten však vytáhl skvělý zákrok, stejně tak vychytal i Chrta a dorážku zastavilo břevno. Domácí odpověděli Kiliánem, ale ten z voleje minul branku. Další pokus Kiliána chytil gólman Vobinuška a Hampešt z dálky netrefil branku, stejně jako přímý kop Šindeláře. Další minuty patřily hostům, Kondrát vytáhl tři skvělé zákroky, ale v 15. minutě nejprve vyrazil střelu M. Kříženeckého, ale dorážka Veselého do prázdné znamenala vyrovnání. V závěru první půle se domácí snažili o opětovné vedení, ale Kiliána i Šindeláře vychytal táborský gólman.

Druhá půle začala šancemi hostů, ale Chrtovu střelu vyrazil Kondrát a Veselý z přímého kopu mířil jen do zdi. Poté převzali iniciativu domácí, Kilián však ztroskotal na gólmanovi, Šindelářův přímý kop skončil nad břevnem a další pokus Šindeláře zastavila tyč. Ani další šance Kiliána nepřinesla ovoce. Trest přišel v 28. minutě, Veselý prošel až před Kondráta, kde míč předložil volnému Sejkovi, a ten ho zblízka uklidil míč do prázdné branky. Hosté měli další šance, ale Kondrát vychytal L. Kříženeckého i Veselého. Na druhé straně Šindelářovu střelu kryl gólman a Chlastákův pokus skončil jen na tyči. Táborského gólmana nepřekonal ani třemi pokusy Žáček, neuspěl ani Hampešt. Soupeř odpověděl Veselým a L. Kříženeckým, ale skóre se neměnilo. Blízko k vyrovnání byli domácí v 35. minutě, ale Šindelář mínul odkrytou branku. Další tvrdý projektil Hampešta bravurně vyrazil táborský gólman. V závěru se naopak trefili hosté, celkem z nevinné akce trefil Čech šibenici domácí branky. V poslední minutě mohl ještě utkání zdramatizovat Chlasták, ale z desetimetrového kopu netrefil branku.

Branky a asistence: 8. Žáček – 15. Veselý (M. Kříženecký), 28. Sejk (Veselý), 38. Čech. Rozhodčí: Smreček, Gryc. Diváci: 100. Poločas: 1:1.

Arsenal Benešov: Kondrát – Hampešt, Šindelář, Burian, Pohorský, Kilián, Žáček, Chlasták.

JIŘÍ CHALOUPKA