Arsenal Benešov – Gool Běloves 6:2

Hráči Arsenalu vlétli do zápasu jako uragán, byla jich plná palubovka, dobře kombinovali a hlavně stále stříleli. Jenže koncovka byla Achillovou patou a z mnoha šancí (Žáček dvakrát zamířil vedle, Chlasták, Hampešt po narážečce s Haasem a dvakrát Šindelář, ztroskotali na gólmanovi. Jediným, kdo rozvlnil síť byl Haas, který po otočce z úhlu napálil míč pod břevno.

Poté tlak Arsenalu ustal a hosté začali vystrkovat růžky, ale Hlavu, Nožku a Pejchala z brejků vychytal Kondrát a v největší ložence netrefil Kudláček z blízka prázdnou branku.

A tak udeřilo na druhé straně, když Haas po samostatné akci bodlem a s pomocí teče zvýšil na 2:0. Střelec mohl dokonat hattrick, ale osamocený zamířil vedle.

V závěru poločasu přišly ještě dvě branky. Nejprve hosté situaci dva na jednoho zakončili „angličanem“ Beláka, aby jedenáct vteřin před odchodem do kabin, po pěkné samostatné akci Pohorského, zvýšil na 3:1 do prázdné branky Šindelář.

Ihned po přestávce si vylámal zuby Chlasták na gólmanovi. A tak přišel trest pro Arsenal. Kondrát neudržel střelu Hlavy a Kosák z dorážky málem protrhl síť.

Následně se začal hrát otevřený futsal. Hosté se tlačili za vyrovnáním, ale větší gólovky měli domácí z brejků, ale osamocený Žáček střílel vedle, podruhé pálil do tyče a z dorážky nastřelil Mrha obránce na brankové čáře a Hampešt tváří v tvář brankáři také zklamal. Až v 31. minutě se po nabídce Pohorského propálil gólmana křižnou střelou Šindelář.

Domácí čtvrtá branka uklidnila, kontrolovali hru a v závěru vstřelili ještě dvě slepené branky. Nejprve se Haas obtočil okolo obránce a naservíroval míč Chlastákovi a skóre uzavřel Hampešt střelou k tyči po nabídce Žáčka.

Trenér Arsenalu Benešov Otto Kovář byl po první výhře doma spokojený. „Byli jsme lepší a zaslouženě vyhráli. Hráli jsme od začátku soustředěně, dostávali se do šancí a škoda, že jsme po desetiminutovém náporu vedli jen 1:0. Soupeř hrál ze začátku vyloženě, aby dostal co nejméně branek, ale my jsme na něj byli milosrdní. Do přestávky i ve druhé půli již byla hra vyrovnanější, paradoxně střelecky jsme se prosadili až na konci zápasu.“

Branky: 4. Haas (Hampešt), 16. Haas (Žáček), 20. Šindelář (Pohorský), 31. Šindelář (Pohorský), 39. Chlasták (Haas), 39. Hampešt (Žáček) – 19. Belák (Pejchal), 24. Kosák (Hlava). Rozhodčí: Mráz, Kaštánek. ŽK: Žáček, Kondrát (oba A). Poločas: 3:1.

Arsenal Benešov: Kondrát – Pohorský, Hampešt, Mrha, Chlasták – Šindelář, Burian, Haas, Žáček.