Hosté předvedli zodpovědný, výkon v závěru podpořený gólovým koncertem, když definitivně o výhře rozhodli mezi 35 a 36. minutou, kdy vstřelili čtyři branky.

Dalmach Turnov – Arsenal Benešov 3:9

Arsenalu se nejen podařila odpalta za domácí porážku s Turnovem, kdy vedl již 5:1 a prohrál 6:7, ale také si napravil reputaci po těžké prohře z minulého kola z Litoměřicemi.

V prvním poločase viděli diváci jen dvě branky, na každé straně jednu, ale vůbec se nenudili. Šancí bylo dost, hlavně na domácí straně, ale brankář Arsenalu Kondrát byl vynikající a propustil za svá záda jen střelu Kratochvíla z trestného kopu, když míč proletěl hladovou zdí. Turnov měl také dvakrát smůlu, když překonaného Kondráta zastoupila dvakrát konstrukce branky po střelách Kulhánka.

Hosté vstoupili do zápasu zodpovědně s obrannou taktikou a pokud byla šance vyráželi do rychlých brejků, kterých bylo ale v první části poskromnu. Šimáčkovi po sóle a obejití brankáře vykopl skluzem míč z brankové čáry obránce Bakeš. Útočník Arsenalu se přeci jen prosadil, když ve 14. minutě poslal důrazem míč do sítě po centru Kiliána. Vzápětí zakončil Hampešt sólo do nohou brankáře Koubuse. V závěru ještě Kondrát podržel Arsenal při desetimetrovém kopu Zdražila.

Ihned po přestávce se prodral Kilián přes tři protihráče a od tyče dostal Arsenal do vedení. Vzápětí neproměnil sólo Žáček, na druhé straně trefil Zdražil břevno a posléze Kulhánek po brejku vyrovnal na 2:2. Jenže s hosty branka nezamávala, naopak Šimáček po přihrávce Brunclíka je dostal zpět do vedení, které navýšil křižnou střelou Šindelář. Domácí se tlačili do útoku, což byla voda na mlýn Arsenalu. vynikající Kondrát držel střelce Turnova na uzdě a hosté z brejků trestali. Utkání se zlomilo mezi 35. a 36. minutou, kdy hosté vstřelili během 90 vteřin čtyři góly a poslali Turnov do kolen. Nejprve Brunclík po samostatné akci, vzápětí Šindelář po přihrávce Šimáčka, následně Šindelář výstavní ranou od tyče a nakonec Kilián po přihrávce Šimáčka upravili na 2:8. Domácí sice snížili Bakešem, ale poslední slovo měl Hampešt po brejku. Desítku odmítl z desetimetrového kopu Žáček 16 vteřin před koncem.

„Chtěli jsme oplatit porážku těžkému soupeři, který nás doma i přes čtyřgólové manko dokázal v závěru přehrát. Mužstvo jsme se snažili po vysoké porážce s Litoměřicemi dát do kupy, obměnili jsme sestavu, což ukázalo jako dobrý tah. Hráči přistoupili k utkání velice zodpovědně a na hře a výsledku se to radikálně projevilo. V závěru utkání jsme byli jasně lepší, dominovali, a proto je výsledek jaký je. Děkuji hráčům za zodpovědný a kvalitní výkon ve všech řadách,“ zářil po zápase trenér Arsenalu Otto Kovář.

Branky: 4. Kratochvíl, 23. Kulhánek, 37. Bakeš – 28., 35. a 35. Šindelář, 14. a 25. Šimáček, 21. a 36. Kilián, 35. Brunclík, 38. Hampešt. Rozhodčí: Švagr, Vaněk. ŽK: Kalousek (T). Diváci: 70. Poločas: 1:1.

Arsenal Benešov: Kondrát – Brunclík, Pohorský, Hampešt – Kilián, Žáček, Šindelář, Šimáček.