Arsenal Benešov – Hradec Králové 5:4

Na úvodní domácí branku soupeř bleskově odpověděl vyrovnáním. Hosté měli o trochu lepší druhou pasáž prvního poločasu a získali dvoubrankové vedení, domácí stačili do přestávky snížit. Ihned po změně stran si hosté nešťastně vstřelili vlastní branku. To je však nerozhodilo a opět šli do vedení, domácí však přidali na aktivitě a zanedlouho poté opět srovnali stav. Šťastnější nakonec byli domácí, kteří vstřelili vítěznou branku v předposlední minutě. Oba celky měly řadu dobrých šancí, ale buď byly nepřesní nebo je drželi oba gólmani.

V úvodu se oba týmy jen rozehrávaly, první střela hostů vyslaná Jelínkem skončila vedle branky. Domácí odpověděli Žáčkem a Kiliánem, ale hostující gólman Bartek byl pozorný. Do první vážnější akce se dostali hosté, Steiner si narazil míč, ale místo střely ve slibné pozici pouze přihrával a navíc nepřesně. V 5. minutě hosté zahrávali přímý kop Blažkem z větší vzdálenosti, ale Kondrát předvedl výborný zákrok. Z protiútoku zahrozil nejprve Hampešt, ale jeho střelu z velkého úhlu vyrazil gólman Bartek a poradil si i s dorážkou Kiliána. Žáček našel z rohu v brankovišti volného Kiliána, a ten dostal míč pod tělem gólmana poprvé do sítě - 1:0. Vedení domácího celku však netrvalo dlouho, Černý přihrál Steinerovi, který ze střední vzdálenosti poslal míč přesně ke vzdálenější tyči Kondrátovy branky - 1:1. Brunclík následně zkoušel pozornost hradeckého gólmana z větší dálky, ale neuspěl. Na druhé straně netrefil branku po samostatné akci Jelínek. Blízko k opětovnému vedení měl domácí celek v 9. minutě, kdy se dostal před gólmana Barteka Kilián, ale neprostřelil ho. Hosté vycházeli ze zajištěné obrany do rychlých kontrů. Po jednom z nich přečíslili domácí obranu, Černý předložil míč Tošovskému a ten se nemohl minout - 1:2. V této fázi hry měli více šancí hosté, Kondrát během jedné minuty předvedl dva bravurní zákroky proti Jelínkovi. Ve 12. minutě si hosté vzali před zahráním přímého kopu time out. K volnému kopu se postavil Steiner, ale bylo to bez zakončení. Míč se však dostal k Blažkovi, který našel nepokrytého Jelínka a hosté vedli rozdílem dvou branek - 1:3. Hosté měli několik dalších šancí, ale netrefovali branku. Blízko ke snížení měl P. Chlasták, který se dostal za hradeckou obranu, ale gólman ho vychytal. Parádní zákrok předvedl i po tvrdé střele Hampešta. V 17. minutě si hosté sami zavařili, jejich gólman porušil pravidlo čtyř vteřin, nepřímý kop Brunclíka skončil jen na zdi, ale míč se odrazil ke Kiliánovi a ten ho uklidil pod břevno - 2:3. V poslední vážnější šanci první půle byli hosté, ale Černý v dobré pozici přestřelil.

Do druhého poločasu vstoupili šťastněji domácí, hned po rozehrávce poslal Žáček míč na Kiliána, a ten z poměrně z těžkého úhlu, za pomoci hradeckého obránce poslal míč do sítě - 3:3. Odpověď hostů byla opět blesková, střelu Placáka ještě Kondrát vyrazil, míč se ale dostal k Blažkovi, který ho posunul na Černého a hosté opět vedli - 3:4. V dalších minutách měl domácí celek více šancí gólman Bartek vychytal Žáčka i Brunclíka. Ve 28. minutě se dostal domácí celek do přečíslení, ale chyběla mu přesná finální přihrávka. Další akce domácích nakonec vyrovnání přeci jen přinesla, Brunclík našel v brankovišti volného Žáčka a ten prostřelil hradeckého gólmana - 4:4. Další šance domácích skončila opět na gólmanovi, který si poradil s hlavičkou Kiliána a bravurní zákrok předvedl i při střele Mrhy. Hosté se postupně dostávali také k zakončení, ale i Kondrát byl neprůstřelný, ztroskotal na něm Placák, několikrát Jelínek, neuspěl ani Blažek se Steinerem. Domácí byli blízko další branky ve 34. minutě, Žáček udělal průvan do soupeřovy obrany, předložil míč Kiliánovi, ale jeho střelu vyrazil z brankové čáry obránce. Soupeř odpověděl řadou nepřesných střel. Utkání gradovalo v závěru, ve 38. minutě opět čaroval hradecký gólman, když chytil střelu Kiliána na brankové čáře. Domácí se přeci jen dočkali, v předposlední minutě se dostali do přečíslení, Kilián vybídl zakončení M. Chlastákovi, který se nikým neatakovaný nemýlil - 5:4. Hosté ještě zkoušeli v poslední minutě power-play, ale domácí pozorně bránili, uklidnili se i při time outu, hosté se dostali k zakončení jen hlavičkou Jelínka, který však z ostrého úhlu minul.

„Nepodali jsme dobrý výkon, ale paradoxně jsme brali všechny body, když jsme o výhře rozhodli v poslední minutě. První poločas jsme odehráli naprosto příšerně a nejhůře v sezoně. O přestávce jsme protočili útočníky a dvojice Žáček – Kilián nakonec svoji kvalitou otočila zápas v náš prospěch, k čemuž pomohl také velkou měrou brankář Pepa Kondrát. Bylo to vydřené vítězství s kvalitním soupeřem. Cením si však toho, že i když se nám nedařilo, tak jsme brali všechny body,“ oddechl si po utkání trenér Arsenalu Otto Kovář.

Branky (asistence): 6. Kilián (Žáček), 18. Kilián (Brunclík), 21. vlastní, 29. Žáček (Brunclík), 39. M. Chlasták (Kilián) – 7. Steiner (Černý), 10. Tošovský (Černý), 12. Jelínek (Blažek), 24. Černý (Blažek). Rozhodčí: Jelínek, Kudrna. Diváci: 80. Poločas: 2:3.

Arsenal Benešov: Kondrát – Mrha, Šindelář, Hampešt, Brunclík, Kilián, Žáček, P. Chlasták, M. Chlasták.

UFA Salamandr Hradec Králové: Bartek – Steiner, Placák, Černý, Špaček, Tošovský, Blažek, Jelínek.

JIŘÍ CHALOUPKA