Mělník – Arsenal Benešov 5:1

V první půli ještě Olympik střílel do brankové konstrukce, která hosty ochránila hned třikrát po střelách Pokorného a dvakrát Rolence. Další příležitosti zpacifikoval Kondrát. Ani Benešovští nehodlali pouze bránit, na domácího brankáře Saibta si ale po sólech Kilián a Žáček nepřišli, stejně se dařilo Šimáčkovi z trestného kopu.

Málo vídaný bezbrankový stav vydržel až do 29. minuty. Hostující brankář Kondrát výhozem našel Kiliána a ten po sóle zavěsil míč pod břevno. Arsenal se z vedení radoval jen necelé tři minuty. Jurčovský přispěchal s pohotovou odpovědí, a načal tak tříminutový kolaps hostů, během kterého domácí zápas čtyřmi góly rozhodli ve svůj prospěch. Fitko přidal nechytatelnou bombou pod víko druhý gól, Jurčovský hlavou po přesném pasu Jíny přes celé hřiště třetí, Němec po spolupráci s Pokorným čtvrtý a Neuman zaskočené hosty definitivně dorazil.

„Dlouho jsme trpěli neproměňováním šancí, což se nám podařilo prolomit až během tří minut ve druhé půli. Zápas, ve kterém jsme byli daleko lepší, jsme spravedlivě otočili. Utkáním jsem se bavil a líbilo se mi,“ radoval se domácí trenér a manažer Pavel Šuba.

„Do utkání jsme vstoupili zodpovědně a poučeni ze zápasu s Kladnem, jsme více než 30 minut hráli výborně takticky i v obraně. Šli jsme do vedení, ale pak jsme bohužel vyrobili dvě hrubky, které v podstatě rozhodly zápas. Domácí se dostali na koně a během tří minut nás dorazili. Utkání mohlo dopadnout divokým skórem, ale obě mužstva neproměnila řadu šancí a výsledek mohl být i obrácený. Nedařilo se nám ale opět střelecky,“ smutnil po utkání trenér Arsenalu Otto Kovář.

Branky: 32. a 34. Jurčovský, 33. Fitko, 35. Němec, 35. Neumann – 29. Kilián. Rozhodčí: Černý, Pražák. ŽK: Neumann, Fitko – M. Chlasták. Diváci: 55. Poločas: 0:0. Arsenal Benešov: Kondrát – Mrha, Šindelář, Burian, Pavlík, Kilián, Žáček, Šimáček, M. Chlasták.