Arsenal Benešov – Kladno 3:9

V prvním poločase se hrála vyrovnaná partie, s rozdílnou koncovkou, domácí se trápili a hosté tvrdě trestali. V úvodu měl Arsenal několik šancí, ale dvakrát Žáčka vychytal brankář Čížek, neuspěl ani P. Chlasták střelou z úhlu. Ve 4. minutě předvedli hosté první vážnější akci, Fujdiar poslal do zakončení Kroha, a ten se trefil k tyči – 0:1. Po brance se domácí dostali pod tlak, Kondrát vychytal Fujdiara i Junga, jednou mu pomohla i tyč. Další střely kladenských hráčů končily vedle branky. Domácí se vzpamatovali, ale P. Chlasták zakončil sólo do brankáře Čížka, stejně dopadl pokus Brunclíka a závar před kladenskou brankou. Ve 13. minutě předvedli hosté smrtící protiútok, který zakončil Veselý do prázdné branky po přihrávce Jungra – 0:2. Poté se otevřely obrany, Hlavu vychytal Kondrát, na druhé straně lapil střelu Kiliána na brankové čáře Čížek, Žáček si na brankáři také vylámal zuby a dorážka skončila na břevně kladenské branky. A tak opět udeřili hosté, když biliárovou akci zakončil do prázdné branky Veselý. Následovaly rány Fujdiara a dvě Hlavy, se kterými Kondrát poradil. V 19. minutě již nestačil na teč obránce do protipohybu po střele Fujdiara.

Po přestávce již na hřišti kralovali hosté. Kondrát si tváří v tvář poradil Vincencem, Hlavou, Veselým a Fujdiarem, na druhé straně neuspěl P. Chlasták po individuální akci. Ve 26. a 27. minutě předvedli hosté opět dvě krásné rychlé akce zakončené Hlavou mezi nohy Kondráta a Müllerem do prázdné branky – 0:6. Domácí nejsvětlejší chvilky přišly ve 28. minutě. Nejprve Kilián z úhlu zakončil akci Žáčka a vzápětí Kilián potrestat z trestného kopu faul na Žáčka – 2:6. Poté až do konce pokračoval souboj kladenských hráčů s Kondrátem. Ten lapil střelu Vincence, Hlavy, při střele Jungra mu pomohl obránce Hampešt na brankové čáře, ale na dorážku Hlavy už nestačil – 2:7. O chvíli později zakončili hosté brejk Jungrem do prázdné branky, vzápětí Imlauf vymetl šibenici a domácí byli na ručník – 2:9. Potupných deset branek ale Arsenal nedostal, naopak Pavlík v závěru zblízka po přihrávce M. Chlastáka upravil na konečných 3:9.

„Na utkání musíme, co nejrychleji zapomenout. Hosté hráli, to co jsme očekávali. Podařilo se nám dobře vstoupit do utkání, ale bohužel jsme umřeli na neproměňování, ani těch nejvyloženějších šancí. Soupeř nás zato tvrdě potrestal z rychlých brejků po našich šancích, což rozhodlo. Ve druhém poločase již byli hosté lepší, i když jsme vstřelili tři góly, soupeř si zkušeně výsledek pohlídal. Kladno vyhrálo zaslouženě a gratuluji mu k dobrému výkonu,“ řekl po utkání trenér Arsenalu Otto Kovář.

Branky (asistence): 28. Kilián (Žáček), 28. Kilián, 40. Pavlík (M. Chlasták) – 4. Kroh (Fujdiar), 13. Veselý (Jungr), 17. Veselý (Müller), 19. Fujdiar (Kroh), 26. Hlava (Vincenc), 27. Müller (Jungr), 32. Hlava, 35. Jungr (Müller), 37. Imlauf (Čížek). Rozhodčí: Říha, Černý. Diváci: 50. Poločas: 0:4.

Arsenal Benešov: Kondrát – Brunclík, Šindelář, Hampešt, Pavlík, Kilián, Žáček, Šimáček, M. Chlasták, P. Chlasták.

Kladno: J. Čížek – T. Vincenc, D. Müller, J. Veselý, M. Zachariáš, M. Jungr, J. Fujdiar, D. Hlava, M. Imlauf, J. Kroh, M. Vašák, J. Tichý.