Teplice B – Arsenal Benešov 4:5

První poločas byl z obou stran opatrný. Domácí nastřelili v úvodu břevno Voráčkem, ale ihned po výhozu Kondráta skóroval na druhé straně Tichý. Poté se moc šancí neurodilo, jen Kondrát vychytal Šinfelta a Záveského, Šinfelt po sóle mířil vedle. Za Arsenal zakončil Brunclík sólo do brankáře a stejně se vedlo Buriánovi a Šimáčkovi. Až v závěru poločasu Burián po kombinaci Šindeláře a Šimáčka pohodlně skóroval a vzápětí stejný hráč obral obránce o míč a zakončil sólo třetím gólem. Domácí ale nerezignovali a těsně před koncem snížili Salákem.

Ihned po přestávce vsítil druhou, šťastnou branku Teplic Mamivev po průniku Mukanova. Domácí se tlačili za vyrovnáním, ale Kondrát vychytal Saláka a Záveský pálil vedle. Arsenal podnikal brejky, ale Šimáček po přihrávce Šindeláře trefil brankáře vracejícího se do prázdné svatyně, Tichého také zastavil Peterka. Ten ale v 31. minutě fauloval daleko z branky Šindeláře a šel se předčasně sprchovat. Hosté přesilovku Brunclíkem využili – 2:4. Domácí začali hrát bez brankáře a ve 35. minutě je potrestal Šmejkal přes celé hřiště. Jenže poté Teplice pokračovaly v power play, vytvořily si obrovský tlak, snížily Záveským a Mamivevem na 4:5, ještě nastřelili břevno Salákem a neproměnili penaltu Sedlákem (tyč). A tak si hosté po závěrečné siréně zhluboka oddechli.

„Bylo to perně vybojované vítězství. Od začátku jsme hráli velmi dobře takticky a domácí měli s naší obranou poměrně velké problémy. Škoda jen, že jsme dostali kontaktní branku na 1:3 půlminuty před koncem. Jinak jsme soupeře v první půli k ničemu nepustili, navíc jsme mohli vést vyšším rozdílem. Ve druhém poločase domácí zkorigovali naším polovlastním gólem a zápas se lámal. Naštěstí jsme se brzy vymanili z tlaku a šli do dvoubrankového vedení. Domácí začali hrát power play, která jim ihned nevyšla a zvýšili jsme náskok opět o tři branky. V závěru zápasu jsme se bránili velkému tlaku Teplic v power play a se štěstím jsme vítězství udrželi. Myslím si, že výhra byla zasloužená, ale šťastná,“ byl spokojený po první výhře na palubovce soupeře trenér Arsenalu Benešov Otto Kovář.

Branky: 20. Salák, 23. Mamivev, 37. Záveský, 39. Mamivev – 3. Tichý (Kondrát), 17. Burián (Šimáček), 19. Burián, 32. Brunclík (Šmejkal), 35. Šmejkal (Tichý). Rozhodčí: Chládek, Novotný. ŽK: Záveský (T). ČK: 31. Peterka (T). Diváci: 50. Poločas: 1:3.

Arsenal Benešov: Kondrát – Hampešt, Pavlík, Brunclík, Šindelář – Šmejkal, Tichý, Burián, Šimáček.