Tábor – Arsenal Benešov 4:1

V úvodu se hrála vyrovnaná partie, hosté si vypracovali dvě velké šance, ale Kiliána i Šindeláře brankář Vobinuška vychytal. V 9. minutě vyrazil gólman Arsenalu Kondrát míč, Žáček mu ho vzápětí nesmyslně vrátil, což se nemůže (dvojí hraní brankáře), rozhodčí odpískal trestný kop, který Prokeš nadvakrát proměnil. Ihned po rozehrání ztratili hosté míč, na kolmou přihrávku naběhl Chrt a mezi nohama prostřelil Kondráta – 2:0. O chvíli později mohl snížit Burián, ale jeho střela jen „olízla“ tyč. V 15. minutě se opakoval situace při druhé gólu, tentokrát Prokeš se řítil sám na Kondráta, ten ho podtrhl a z penalty postižený zvýšil na 3:0.

Po přestávce začali hosté aktivně, ale Kilián velkou šanci neproměnil. Ve 24. minutě se prosadil Císař v situaci jeden na jednoho a zvýšil na 4:0. Ihned po rozehrání snížil Šindelář po přihrávce Pavlíka – 4:1. Poté začali hráči Arsenalu aktivně domácí napadat, a ti jen nakopávali míče dopředu. Hosté si vypracovali příležitosti, ale dvakrát Burián nastřelil konstrukci branky, stejně se vedlo Kiliánovi a několikrát domácí podržel brankář Vobinuška.

„Věděli jsme, že celou ofenzivní sílu Tábora tvoří první čtyřka, takže jsme do zápasu jsme šli s tím, že budeme poctivě bránit a chodit do rychlých brejků, což se nám ze začátku dařilo, když jsme si vytvořili více brankových příležitostí. V 9. minutě jsme ale udělali banální chybu, dvojí hraní brankáře a soupeř trestný kop ze šesti metrů nadvakrát proměnil. Vzápětí jsme po nesoustředěnosti dostali druhý gól. V tu chvíli jsme vypadli z role a v 15. minutě inkasovali potřetí. Do druhé půle jsme šli s tím, že zkusíme soupeře aktivně napadat po celém hřišti, což se ukázalo jako dobré a platilo to i na lepší čtyřku domácích. Dostali jsme sice čtvrtý gól, ale vzápětí jsme kontrovali Petrem Šindelářem. Pak jsme měli více ze hry, ale nepřiklonilo se nám štěstí, když jsme nastřelili dvě tyče a břevna,“ smutnil po zápase asistent trenéra Arsenalu Benešov Ivan Suchomel a povzdechl si: „Budeme mít asi existenční starosti a v pátek se Slaným musíme jednoznačně vyhrát.“

Branky: 9., 15 (z PK) Prokeš, 10. Chrt, 24. Císař – 25. Šindelář (Pavlík). Poločas: 3:0.

Arsenal Benešov: Kondrát – Pavlík, Mrha, Šindelář, Hampešt – Kilián, Žáček, Burián.