Arsenal Benešov - Indoss Plzeň 5:5

Hosté měli lepší vstup do utkání brzy vedli o dvě branky, ale domácí rychle vstřelili kontaktní branku. Na vyrovnání se čekalo dalších pět minut, ale nakonec do šaten odešli spokojenější hosté. Brankou v předposlední minutě opět strhli vedení na svoji stranu. Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté, ale arsenalská obrana i brankář Kondrát dlouho odolávali. Nakonec přeci jen hosté zúročili tlak a vstřelili další branku. Ta však paradoxně nabudila domácí celek, který převzal iniciativu a třemi slepenými góly otočil skóre na svoji stranu. Hosté začali hrát s brankářem v poli, ale nemohli se proti domácí obraně prosadit. V posledních dvou minutách přešli hosté na klasickou power-play, při které se jim přeci jen podařilo srovnat stav. Rozhodující moment mohl přijít 46 vteřin před koncem, ale Arsenal neproměnil desetimetrový kop po zcela zbytečném faulu hostů ve středu hřiště, a tak utkání nakonec skončilo spravedlivou remízou.

Do první šance se dostal domácí kanonýr Kilián po samostatné akci, avšak jeho střela těsně minula plzeňskou branku. Hosté odpověděli po standardní situaci úvodní brankou. Vnuk rozehrál roh na Mižáka, jehož střelu Kondrát vyrazil jen k volnému Kučerovi, a ten zblízka dopravil míč do sítě. Arsenal měl několik šancí na vyrovnání, ale Šmejkalovu střelu, ani Tichého dorážku z bezprostřední blízkosti chytil gólman Chrž a dalšího Tichého pokus z dálky skončil nad břevnem. V 6. minutě přišla další sprcha pro domácí, Holý našel v brankovišti Kučeru, který z těžkého úhlu nasměroval míč přesně k zadní tyči - 0:2. Odpověď však byla blesková, v té samé minutě uvolnil Tichý v brankovišti Kiliána, a ten když byl těsně střežen, vymyslel kulišárnu. Efektivní patičkou překonal obranu i překvapeného gólmana - 1:2. Arsenal měl další šance, aktivní Kilián se dostal k dalšímu zakončení po přesném výhozu Kondráta, ale zamířil nad branku, Brunclíkovu střelu ze střední vzdálenosti ztečoval obránce těsně vedle branky. Hosté se jen zastřelovali, Holý po samostatné akci zamířil vedle a také další střela tohoto hráče minula benešovskou branku. Až další šance hostů Mužikem vedla k ohrožení Kondráta, ale ten ji s přehledem vyřešil. Arsenal se snažil o vyrovnání, Kiliánovu střelu z otočky vyrazil gólman, Šindelář minul branku. Přišla však 11. minuta, Hampešt vyslal přesnou přihrávku na Žáčka, ten si pohrál se svým obráncem s z boku trefil bodlem přesně ke vzdálenější tyč - 2:2i. Další šance domácích k přímému ohrožení plzeňské branky nevedly, Brunclík dvakrát, ani Žáček netrefili branku. Hosté také byli nepřesní, Mižák po narážečce i Kučera minuli benešovskou branku a střela Flomana z dálky nemohla Kondráta ohrozit. Minutu před koncem prvního poločasu zahrával Arsenal přímý kop Brunclíkem, ten ale jen trefil obránce a hosté z rychlého brejku vstřelili Kovacsem třetí branku - 2:3. O vyrovnání se ještě pokusil Hampešt, ale zakončil nepřesně a Žáčka vychytal včasným vyběhnutím gólman Chrž.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté, Arsenal se jen bránil. Nejprve se před Kondráta dostal Mižák, ale neprostřelil ho, o chvíli později se na osamoceného Kondráta řítili dva plzeňští hráči, ale i super šanci trestuhodně zahodili. Kondrát držel Arsenal ve hře, vychytal dvě gólovky Holého i šanci Vnuka. Hosté se nakonec přeci jen dočkali, ve 28. minutě se po kombinační akci ocitl před prázdnou brankou Holý upravil na 2:4. Branka však probudila k větší aktivitě domácí celek, který převzal iniciativu. Hned první vážnější akce po přestávce znamenala snížení, Hampešt uvolnil Pavlíka, a ten překonal plzeňského gólmana - 3:4. Za dvě minuty bylo vyrovnáno, Kilián si narazil míč se Šmejkalem a prostřelil, vše co mu stálo v cestě - 4:4. Hosté se v těchto chvílích jen bránili, Hampešt ani nadvakrát neprostřelil gólmana Chrže, ale poté se skvěle protáhl do brankoviště Žáček, předložil míč volnému Šindelářovi a ten poslal Arsenal poprvé do vedení - 5:4. Vzápětí se do sólového nájezdu dostal autor předchozí branky Šindelář, ale Chrže neprostřelil. Ve 34. minutě se po závaru v brankovišti ocitl v gólovce Kilián, ale zblízka nedokázal přehodit ležícího gólmana Chrže. Hosté ve snaze zvrátit nepříznivý stav hráli s gólmanem v poli, ale bezúspěšně, v jediné slušné šanci se ocitl Kučera, ale Kondrát opět zachránil. V posledních dvou minutách se hosté odhodlali ke klasické power-play, Kučera první šanci zahodil, ale pak Mižák našel volného Kovacse a pro něho nebyl problém trefit odkrytou část branky - 5:5. V závěru mohl strhnout vítězství na stranu Arsenalu Pavlík, ale nejprve jeho střelu z přímého kopu vyrazil gólman a 46 vteřin před koncem hosté velice lacino nabídli domácím desetimetrový kop. Jenže Pavlík z něho těsně minul šibenici, a tak utkání nakonec skončilo nerozhodně. Vzhledem k průběhu utkání je remíza naprosto spravedlivá.
"Na začátku utkání jsme tahali za kratší konec, dvakrát jsme dotahovali dvoubrankový náskok soupeře. V závěru zápasu se nám podařilo skóre obrátit v náš prospěch. Bohužel jsme dostali při power play soupeře vyrovnávací branku. Nakonec jsme mohli vyhrát, ale neproměnili jsme v poslední minutě desetimetrový kop. Remíze js spravedlivá " zhodnotil utkání trenér Arsenalu Otta Kovář.

Branky (asistence): 6. Kilián (Tichý), 11. Žáček (Hampešt), 28. Pavlík (Hampešt), 30. Kilián (Šmejkal), 31. Šindelář (Žáček) - 2. Mižák (Vnuk), 6. Kučera (Holý), 19. Holý (Floman), 28. Holý, 38. Kovacs (Mižák). Rozhodčí: Vaněk, Švagr. Delegát: Bydžovský. Diváci: 80. Poločas: 2:3.

Arsenal Benešov: Kondrát – Brunclík, Pavlík, Hampešt, Šindelář, Tichý, Žáček, Kilián, Šmejkal.

Indoss Plzeň: Chrž – Vnuk, Floman, Blažek, Kovací, Kučera, Holý, Mužik, Mižák.

JIŘÍ CHALOUPKA