FC Arsenal Benešov – Slavia TU Liberec 12:3

Arsenal začal aktivněji a brzy zaslouženě získal dvoubrankový náskok. Hosté postupně vyrovnali hru v poli, vstřelili i kontaktní branku, ale to bylo z jejich strany vše. Nedokázali zachycovat rychlé brejky domácích, ze kterých stříleli další branky. Poločas nakonec Arsenal vyhrál o pět branek a prakticky bylo o osudu utkání rozhodnuto. Hned po změně stran přišly další branky v liberecké síti a hosté si nakonec odvezli dvouciferný debakl. Tentokrát doplatili na nedůsledné bránění, Arsenal se velice často dostával do přečíslení a trestal soupeře. Po osmé brance domácí přeci jen trochu polevili, ale hosté měli častokrát vychýlenou mušku a na dvanáct arsenalských zásahů odpověděli jen třemi góly.

Od úvodního hvizdu byl aktivnější Arsenal, Hampeštova střela byla ještě zblokována na roh, přímý kop kapitána Brunclíka skončil na dobře postavené zdi. Hosté se dostali k zakončení Hostašem, ale ten z úhlu nemohl Kondráta ohrozit a Kubeš po narážečce s Beránkem mířil vedle. Ve 4. minutě se domácí již dočkali, na svou sehranost oprášil Šmejkal se Žáčkem, v brankovišti rozebrali hostující obranu a nakonec Žáček vstřelil úvodní branku. Po obléhání liberecké branky přicházely další šance domácnících, Mrha ještě zamířil vedle, ale v 5. minutě se k hlavičce dostal Tichý, kterou liberecký gólman Tomeš vyrazil jen k osamocenému Kiliánovi, a ten pohodlně míč uklidil do prázdné branky. Hosté se přeci jen postupně vymanili z pasivity a dostávali se i k zakončení. Nejprve se k doraženému míči dostal v brankovišti Bláha, ale Kondrát byl pozorný. Vzápětí se hosté dostali do přečíslení, ale Husáka po příhře Hostaše vychytal Kondrát. Až další akce hostů přinesla snížení, v 7. minutě Beránek našel před Kondrátem volného Hegra, a ten neminul odkrytou branku. Odpověď domácích přišla brzy, střelu Šindeláře gólman stačil vyrazit a Hampešt z dálky miřil nad. V 11. minutě se do přečíslení dostali domácí hráči, Kilián uvolnil Šmejkala, a ten nasadil gólmanovi Tomešovi jesličky. Tu samou výhodu měli o chvilku později hosté, ale zakončili ji velice nepřesně. Další blesková akce Arsenalu přinesla zvýšení vedení, Tichý poslal do koncovky Žáčka, a ten se bodlem nemýlil. Hosté v tuto chvíli nevěděli co mají hrát, v další dobré šanci byl Tichý, ale zamířil těsně vedle. Další přečíslení ve 13. minutě liberecké obrany, Hampešť vyslal do sóla Tichého, který opět prostřelil libereckého gólmana mezi nohama. Zkoprnělí hosté si vzali time-out, ale moc jim nepomohl. Ve 14. minutě aktivní Šmejkal obral obránce o míč, narazil si ho s Žáčkem a přesně zakončil. V závěru poločasu měli několik šancí ještě hosté, ale skóre se již neměnilo, Kubeš po samostatné akci zamířil vedle, další jeho střelu vyrazil Kondrát nad břevno, Hostaš netrefil branku a Beránka po české uličce Bláhy vychytal Kondrát.

Také druhý poločas začal domácí celek lépe. Tichý se dostal po přesném výhozu Kondráta k zakončení, ale zblízka zamířil vedle. Krásnou individuální akci předvedl vzápětí Žáček, pohrál si s obráncem a vymetl pravou šibenici liberecké branky. Další akce Arsenalu nebyly tak přesné, Šmejkal i Kilián minuli branku. Po třech minutách druhé půle se po příhře Šindeláře prosadil přesnou střelou ke vzdálenější tyči Kilián. Začalo se hrát uvolněněji, vysoké vedení k tomu navádělo a hosté se také dostávali do koncovky, Bobkovu šanci skvěle zlikvidoval Kondrát, ale pak přišla střela Husáka ze střední vzdálenosti, která znamenala snížení. Další šance Slavie skončily v rukách Kondráta, jednou mu pomohla i tyč. Domácí odpověděli další bleskovou akcí, Kilián si narazil míč se Šindelářem, ale zblízka gólmana nepřekonal, Žáčkovu dalekonosnou střelu zastavilo břevno. V 29. minutě se Brunclík prokličkoval až do brankoviště, předložil míč volnému Tichému, a ten nemohl minout. U hostů se k zakončení dostával hlavně Bláha, ale buď byl nepřesný, nebo mu stál v cestě spolehlivý Kondrát. Další nebezpečnou střelu Žáčka z přímého kopu vyrazil Tomeš a poradil i s dorážkou Šmejkala z bezprostřední blízkosti. Desáté branky se domácí dočkali ve 32. minutě, kdy další bleskový útok zakončil Smejkal do prázdné po vzorné spolupráci s Kiliánem. V druhé polovině druhého poločasu se již tak důsledně nebránilo, a tak se rodily šance na obou stranách, samostatnou akci Bláhy zlikvidoval Kondrát, na druhé straně Brunclík ani nadvakrát neprostřelil Tomeše, Žáčkovu střelu vyrazil z prázdné branky obránce. Až další akce přinesla branku, Kilián si narazil míč se Šmejkalem a střílel opět do prázdné branky. Tři minuty před koncem se zblízka "panenkovským dloubákem" ze skrumáže prosadil Kilián. Hosté i přes hrozivý stav stále chtěli hrát, měli i šance a ve většině případů mířili vedle, takže skóre se již nezměnilo.

"Od začátku utkání se nám na rozdíl od minulého utkání na Andy Liberec dařila kombinace a střelba, což nám usnadnilo vysoký výsledek. Hráčům bych chtěl poděkovat, že k utání přistoupili zodpovědně a doufám, že v dalších zápasech naváží na tento výkon," byl spokojený po kanonádě trenér Arsenalu Benešov Otto Kovář.

Branky (asistence): 4. Žáček (Šmejkal), 5. Kilián (Tichý), 11. Šmejkal (Kilián), 12. Žáček (Tichý), 13. Tichý (Hampešt), 14. Šmejkal (Žáček), 22. Žáček, 23. Kilián (Šindelář), 29. Tichý (Brunclík), 32. Šmejkal (Žáček), 35. Kilián (Šmejkal), 37. Kilián – 8. Hegr (Bláha), 25. Husák, 33. Kubeš (Beránek). Rozhodčí: Orálek, Mráz. Diváci: 100. Poločas: 6:1.

Arsenal Benešov: Kondrát – Brunclík, Hampešť, Mrha, Pavlík, Šindelář, Tichý, Kilián, Žáček, Šmejkal.

Slavia TU Liberec: Tomeš – Beránek, Husák, Bláha, Kubeš, Hostaš, Hegr, Bobek, Dubový.