Hosté přijeli s velmi mladým hráčským kádrem a od začátku se soustředili na obranu, ze které vyráželi do brejků. Dlouho jim tato taktika vycházela, Arsenal hrající v nekompletní sestavě, sice po většinu utkání hrál před mělnickou brankou, ale nemohl se střelecky prosadit, i když šancí měl dost. Hosté využili nedůslednosti domácí obrany ke dvěma slepeným brankám, ale domácí stačili ještě do přestávky přeci jen protrhnout střeleckou smůlu a srovnali stav. Ani po změně stran se obraz hry nezměnil, domácí obléhali branku, trefovali tyče, břevna a gólmana, hosté dva se svých brejků proměnili v opětovné dvoubrankové vedení. Trpělivá hra však nakonec Arsenalu přinesla přeci jen tři body, ale hodně se na něj nadřel. Hosté v poslední desetiminutovce přeci jen tak důsledně nebránili, dvakrát inkasovali do odkryté obrany a tři body vystřelil nakonec z přímého kopu tři minuty před koncem Janda. Hosté sice zkusili hru s brankářem v poli, ale skóre se již nezměnilo.

Arsenal Benešov - Olympik Mělník B 5:4

Hosté se od prvních minut zakopali před vlastním pokutovým územím, ale Arsenal toho nedokázal využívat. Do první šance se dostal ve 2. minutě Žáček, ale střela přes obránce skončila vedle branky. Střely na branku končily u gólmana Saibta, poradil si s přímým kopem Kiliána i s jedovkami Jandy a Žáčka. Když již byl překonán, střelu Kiliána zastavila tyč. Hosté se k prvnímu vážnému zakončení dostali v 9. minutě, ale Kondrát byl pozorný.
Ani další stoprocentní šance neznamenala úvodní branku, po hezké kombinační akci Šimáček zblízka minul odkrytou branku. Brzy přišel trest, hosté během jedné minuty využili nedůslednosti domácí obrany a získali dvoubrankové vedení. Domácí čekali na branku až do 17. minuty, kdy Hampešt uvolnil Kiliána, a ten střelou k tyči vstřelil kontaktní gól. O chvilku později našel Janda arsenalského kanonýra Kiliána v dobré šanci, který bodlem po zemi nedal Saibtovi šanci. Poslední velkou šanci první půle měli hosté, ale dobrou střelu Rolence vyrazil robinzonádou Kondrát na roh.

Také po změně stran měl první šance domácí celek, ale Jandovo bodlo vyrazil Saibt a Šimáčkovu teč zastavilo břevno. Ve 25. minutě hosté z brejku přečíslili domácí obranu a Gabčo poslal hosty opět do vedení. Pokračovaly akce na obou stranách, hosté Hamšíkem trefili z velkého úhlu tyč, střelu Pražáka z bezprostřední blízkosti zlikvidoval Kondrát. Blízko vyrovnání byl Janda, ale po příhře Hrachovskéko trefil zblízka tyč odkryté branky a dva Šimáčkovy pokusy chytil Saibt. Ve 29. minutě utekl domácí obraně opět Pražák a svůj sólonájezd bezpečně proměnil - 2:4.
Hosté zlobili nadále, střelu Šmída chytil Kondrát, hlavička Tichého skončila nad brankou a další nájezd Pražáka zlikvidoval Kondrát. Ihned z protiútoku založil akci Kilián, který využil otevřené mělnické obrany, před brankou našel volného Žáčka, a ten se již nemýlil - 3:4. Hosté se poté opět Pražákem dostali k samotnému nájezdu, ale Kondrát Arsenal zachránil. Domácí ve snaze o vyrovnání pokračovali v nátlakové hře, ale Žáčka i Hampešta vychytal Saibt. Až ve 35. minutě přišel rychlý brejk, při kterém si Kilián narazil míč s Hampeštem a prostřelil mělnického gólmana. Tři minuty před koncem měl Arsenal výhodu přímého kopu, k míči se postavil Janda a přesnou střelou ke vzdálenější tyči strhnul vedení na domácí stranu - 5:4. Hosté ještě zkoušeli hru s gólmanem v poli, ale do vážnějšího zakončení se nedostali. Arsenal ještě dvakrát v závěru zahrozil Žáčkem, ale skóre se již nezměnilo.

"Vývoj utkání předznamenalo, že soupeř přijel s mladými juniorskými hráči. Zápas tak směřoval z naší strany k podcenění soupeře, což se v počátku utkání neprojevilo. Jenže jsme v prvním poločase umřeli na proměňování šancí.Soupeře jsme chvílemi dostali pod drtivý tlak, ale nebyli jsme schopni zakončit přesně, Mělník nás potrestal ze dvou brejků, na což jsme ještě do přestávky stačili zareagovat vyrovnáním. Druhé dějství se vyvíjelo jako první. I když jsme opět prohrávali o dvě branky, tak jsme morální vůlí dokázali výsledek otočit. Myslím si, že jsme zaslouženě zvítězili, i když jsme nepodali optimální výkon," oddechl si po zápase trenér Arsenalu Benešov Otto Kovář.

Branky: Kilián 3, Žáček, Janda – Voleman, Hamšík, Gabčo, Pražák.
Asistence: Hampešť 2, Janda, Kilián – Jína 2, Šmíd Voleman.
Rozhodčí: Chládek, Melničuk.
Delegát: Chyba.
Diváci: 70.
Arsenal Benešov: Kondrát – Janda, Hampešť, Hrachovský, Kilián, Žáček, Mrha, Šimáček
Olympik Mělník B: Saibt – Tichý, Štolba, Jína, Pražák, Hamšík, Gabčo, Rolenc, Voleman, Šmíd, Vernek,