Arsenal Benešov - Čechie Slaný 4:2

Utkání přineslo zajímavou konfrontaci, Arsenal nastoupil jen s půlkou stabilního kádru, hosté zase bez zkušených borců s převážnou většinou mladých futsalistů. Zkušenost nakonec slavila úspěch. Domácí se dostali rychle do dvoubrankového vedení. Hosté mohli vzápětí snížit, ale trefili jen břevno. V dalších minutách dominovali obrany i gólmani, a tak se branky diváci již v první půli nedočkali. Po změně stran se hosté snažili zvrátit nepříznivý stav, ale vytěžili jen tyč. Další akce většinou zakončovali z uctivé dálky, které nemohly Kondráta v domácí brance ohrozit. Arsenal byl efektivnější, postupně zvýšil své vedení zaslouženě až na rozdíl čtyř branek. Hosté dokázali v závěru jen trochu zmírnit porážku. Tři cenné body zůstaly v Neveklově.

Začátek utkání vyšel lépe Arsenalu, hned po pár vteřinách Burian vypíchl míč slánskému obránci a gólmanovi Zelenému nedal sebemenší šanci - 1:0. Domácí pokračovali v aktivitě, první dva pokusy Kiliána skončily mimo branku. Ve 4. minutě kopal Pavlík přímý kop, Šimáčkův pokus vykryl gólman, ale následovala přesná dorážka Kiliána, která poslala Arsenal do dvoubrankového vedení. Hosté mohli vzápětí vstřelit kontaktní branku, ale Urbanova střelu se střední vzdálenosti zastavilo břevno. Poté se střídaly akce na obou stranách, ale skóre se neměnilo. Na domácí straně střelu Buriana a Kiliána chytil gólman, Pavlík i Šimáček mířili vedle branky. Hosté ohrozili soupeřovu branku většinou z dálky (Skořepa, Hafenrichter), ale neúspěšně. Ve 14. minutě měl Arsenal šanci ke zvýšení náskoku, Pavlík poslal do zakončení Buriana, ale gólman Zelený včasným vyběhnutím svůj celek podržel. To samé se vzápětí povedlo Kondrátovi v domácí brance, kdy zlikvidoval dobrou šanci Šterby. Další gólové šance přišly v závěru prvního poločasu. Zelený ve slánské brance však vychytal Kiliána a sólový nájezd Buriana, na druhé straně podržel svůj celek Kondrát po nebezpečné střele Kozáka z velké dálky.

Po přestávce se do prvního zakončení dostali domácí, ale Kiliánův pokus vykryl Zelený na roh. Následně však bylo horko před domácí brankou, Zíma překonal Kondráta, ale toho zastoupil na brankové čáře obraným zákrokem Mrha a střelu Urbana zastavila tyč. Arsenal odpověděl lépe, Pavlíkovu střelu ještě stačil zlikvidovat Zelený a Kilián mířil vedle, ale pět minut po změně stran vysunul Pavlík Šimáčka, ten se protlačil mezi dvěma obránci a prostřelil brankáře - 3:0. Hosté se nemohli dostat do bezprostřední blízkosti domácí branky a dalekonosné pokusy většinou končily mimo branku. Ve 30. minutě zahrával Arsenal roh Šimáčkem, který našel na brankové čáře volného Mrhu, který míč doklepl v pohodě od odkryté části branky. Pak se přeci jen na hosty usmálo trochu štěstí, Urban ukončil šťastnou střelou Kondrátovu neprůstřelnost - 4:1. Další šanci Skořepy však opět bravurně zlikvidoval a nepřipoustil změnu stavu. Hosté stále více hráli směrem dopředu a Arsenal tak stále častěji hrozil z brejků, Buriana však vychytal gólman, Kilián mířil dvakrát mimo branku. Hosté ještě zkoušeli v posledních dvou minutách power-play, ale již jen dokázali snížit zblízka Zelenkou. V závěru ještě přišly dvě šance domácích, ale Pavlík těsně minul branku a Buriánův pokus zlikvidoval gólman. Arsenal si tak připsal důležité tři body, které znamenají posun do středu tabulky.

"Oba týmy nastoupily v silně okleštěných sestavách, ať kvůli nemocím nebo zraněním hráčů. My jsme nastoupili jen se šesti hráči do pole, což se podepsalo na naší taktice. Hráli jsme vyloženě se zajištěnou obranou, chtěli jsme napadat rozehrávku soupeře a snažili se poté vyrážet do rychlých protiútoků. To se nám hned v úvodu vyplatilo, když jsme dali dva slepené góly. Poločas jsme již odehráli bez vážnějších problémů, i když si hosté šance také vypracovali. Druhý poločas byl taktický a mužstva neměla tolik příležitostí jako v první půli. Vítězství jsme si i přes marodku zasloužili. Děkuji hráčům za bojovnost a vydáním se ze všech sil," poděkoval torzu týmu Arsenalu trenér Otto Kovář.

Branky (asistence): 1. Burián, 4. Kilián (Mrha), 25. Šimáček (Pavlík), 30. Mrha (Šimáček) – 33. Urban, 38. Zelenka (Kozák). Rozhodčí: Ježek, Pražák.
Delegát: Chyba. Diváci: 50. Poločas: 2:0.

Arsenal Benešov: Kondrát – Pavlík, Hampešt, Mrha, Šimáček, Kilián, Burián,

Čechie Slaný: Zelený – Jiránek, Urban, Hafenrichter, Zíma, Kozák, Šterba, Skořepa, Zelenka.