Dorostenky

Nejmladší kompletní dívčí kategorií byly v uplynulé sezóně dorostenky. V plánu bylo umístění do osmého místa v závěrečné tabulce pražské ligy, a i když se to nakonec nezdařilo, konečná desátá příčka není ani zklamáním, ale ani úspěchem.

Děvčata, v řadě případů ještě ve věku žákyň, nastupovala v hojné míře i za juniorky, a byly to pro ně cenné zkušenosti. Potěšující fakt je, že ani jasně prohrané zápasy nevzdávaly.

„V nadcházející sezóně se chceme dostat mezi šest nejlepších do play-off, minimálně udržet letošní pozici“, má v plánu trenér Karel Hlaváček a dodává: „Přes prázdniny se maximálně snažíme zlepšit pohybové dovednosti, koordinaci a individuální práci s hokejkou a míčkem.“

Juniorky

Druhé nejmladší reprezentantky Benešova musely zvládat jak svou, neobyčejně silně obsazenou celorepublikovou soutěž, tak doplňovaly řady ženského týmu. Skončily na šestém místě, do play off, nepostupovém místě. V příštím ligovém ročníku však bude Benešov v této kategorii chybět, a to z „personálního“ důvodu, nedostatku hráček.

Ženy

Druholigové benešovské ženy měly od vedení stanoveny cíle – změna herního systému, zapojení hráček z mladších kategorií a zejména postup do baráže o 1. ligu.

K tomu vést cesta veskrze spletitá. Jak je již „dobrým“ zvykem před začátkem tým opustilo pár hráček, ať už kvůli plnění školních povinností nebo zájmu klubů z vyšších soutěží. Takže se skládal téměř nový tým (doplněný juniorkami) okolo základu, který mužstvo táhne celkem úspěšně asi pět let.
Soutěž byla z důvodu množství týmů rozdělena na dvě divize po devíti. Z každé divize postupovaly první dva týmy do nadstavby a tam si to mezi sebou rozdaly o jedno místo postupu do baráže o první ligu. Vzhledem k rozmachu ženského florbalu se do soutěží přihlásily i B týmy extraligových družstev, čímž se pochopitelně zvýšila kvalita soutěže. Benšova patřil mezi adepty postupu alespoň do nadstavby.

Jenže i vzhledem k malým zkušenostem se podařilo v divizi obsadit „až“ čtvrté místo. Ke cti děvčat se sluší dodat že se rozhodovalo až do posledního zápasu. Výsledek znamenal mírné zklamání, ale z pohledu trenérů poznatek, že stále je v Benešově slušná základna mladých hráček, i přes to, že bylo před sezonou prorokováno daleko horší působení.

Důvody, proč sezonu nakonec hodnotit jako celkem slušnou, byl úspěšný přechod na nový herní systém, a samozřejmě i zapojení hráček z juniorských a dorosteneckých kategorií, které slibují značný potenciál do budoucna.

A jak vidí nadcházející sezónu trenér žen Vladimír Suk? „Do nové sezóny vstupujeme opět s předsevzetím bojovat o příčky nejvyšší, úspěšně reprezentovat klub na mezinárodním turnaji Czech open v Praze, a zvýšenou aktivitou v náborech získat další potencionální zájemkyně o tento stále ještě mladý sport, který je již značně rozšířen.“

Benešovské „ženské sekci“ se letos podařilo zorganizovat velmi kvalitní a pěkný turnaj šesti týmů, který se pořádal v květnu 2011 v hale ZŠ Bystřice. Úspěchem bylo jak první místo žen, tak i čtvrtá příčka družstva benešovských dorostenek. Dalšími účastníky byly Sokol Královské Vinohrady, Olymp Praha, Olympic Kutná Hora a Písek. Snad tím byla započata tradice ženských florbalových turnajů na Benešovsku, další ročník se již plánuje.

LUDĚK ČERV