Elévové AFoto: Josef Perný

Muži A

Zdar Bar - SK Florbal Sloane Park Benešov 0:9
SK Florbal Sloane Park Benešov - FT Sokol Břevnov 3:2

Muži A tímto vyhráli svoji kategorii bez porážky a postoupili do PH+SČ ligy. Gratulujeme.

12. FbK Wildcats Praha 22 3 1 18 10

Dorostenky – liga dorostenek (divize III)

Benešovské dorostenky naděje na medaili nenaplnily

Po ligovém turnaji, který se konal minulý víkend v Chlumci nad Cidlinou, kde benešovské dorostenky získaly 4 cenné body, a průběžně byly na třetím místě v tabulce pražské ligy, jely v neděli 26.4.2009 na poslední ligový turnaj s reálnou nadějí na medaile. Sportovní matematika byla jasná: bez ohledu na výsledky soupeřek v případě vítězství v obou zápasech závěrečného turnaje mohly získat medaile dokonce stříbrné. V případě, že by ve svém prvním zápase podlehly Tatranu Střešovice (průběžně na 2. místě), záleželo by na výsledcích hráček Bohemians, které byly průběžně na místě čtvrtém. Zlato si již s předstihem zajistily hráčky pražského Black Angels.

SK FLORBAL SLOANEPARK Benešov – TATRAN Střešovice 1:5 (1:0, 0:2, 0:3)

Naděje se však naplnit nepodařilo. V prvním zápase benešovská děvčata nastoupila proti posílenému celku Tatranu, který si chtěl pojistit stříbrnou příčku, což se mu nakonec podařilo. Byť se benešovský trenér Zdeněk Matuška pokusil nominovat to nejsilnější, co mohl, nakonec se musel obejít bez Martiny Vašákové, Báry Fraňkové, dlouhodobě nemocné Báry Radové a dalších hráček. Bohužel, do tréninkového procesu navrátivší se brankářka Klára Krupičková velmi mírně řečeno družstvo nepodržela, a byť benešovské dorostenky od 5. minuty gólem Slavíkové vedly, soupeřkám se podařilo v průběhu 2. třetiny stav otočit, který ještě v závěrečném dějství pojistily dalšími třemi brankami.

Poté nezbylo než čekat, jak si povedou v zápase s děvčaty střešovického Tatranu hráčky Bohemians, které hned v prvním zápase zvítězily nad libereckými Dračicemi 7:1, byť ještě po dvou třetinách byl stav, z pohledu benešovských dorostenek, nadějný – 1:1. Hráčky Bohemians však nenechaly nic náhodě a zvítězily v dalším zápase nad Tatranem 3:0. Snad i díky velmi posílené sestavě, kdy zejména brankářka vypadala, že byla vypůjčená z týmu žen.

FBC Pitbulky Kolín – SK FLORBAL SLOANEPARK Benešov 2:2 (0:1, 1:1, 1:0)

V posledním zápase ligové sezóny, ve kterém již v podstatě o nic nešlo, kromě dobrého pocitu ze hry, se benešovské dorostenky utkaly s beznadějně posledním celkem ligy a to kolínskými Pitbulkami. Do branky nastoupila brankářská "dvojka" Kája Červová, do hry v poli již zasáhly Maruška Hrabětová a Bára Pokorná. Snad zklamání z nezískání medailí, snad únava z předchozího zápasu, způsobily, že se původně jasný zápas vyvinul v urputnou bitvu, bohužel však spíše ze strany kolínských hráček, kdy ty benešovské nebyly schopny prostřelit nejistou kolínskou brankářku. Nedařila se ani kombinace a gól padl až v 9. minutě zápasu (Slavíková). Bohužel na něj nenavázal žádný další, který by zklidnil benešovskou hru. Naopak v 6. minutě 2. třetiny Pitbulky vyrovnaly. Obdržený gól nevyburcoval benešovské hráčky k větší aktivitě, naopak zřejmě jako dozvuky předchozího zápasu došlo k dalšímu útlumu ve hře našich hráček. Byť se jim ještě ve 2. třetině podařilo vstřelit další gól z hokejky Hrabětové, nepochopitelnou minelou benešovské hráčky dvě minuty před koncem došlo k přečíslení obrany a v pozici dvě na jednu se kolínské hráčky nemýlily. Závěrečný nápor byl spíše křečí ve snaze neutrpět ostudnou ztrátu bodů.

Sestava - Branka: Krupičková (1. zápas), Kája Červová (2. zápas)
obrana: Remišová – Chmielová, Perná – Erlichová
útok: Šraierová, Slavíková, Červová Kateřina, Radová Veronika, Matušková, Pokorná, Hrabětová, Wagnerová.

Co říci na závěr? Více než výsledky a nenaplnění medailových nadějí mrzí přístup hráček (alespoň některých, abychom nekřivdili všem), kdy nebyla žádná, ani z těch zkušených, která by strhla družstvo hrou, slovem či příkladem. Výtka trenéra týkající se hry se bere jako osobní útok proti hráčce, nepovedená akce nebo střela nevyburcuje k větší aktivitě, spíše naopak. Co si nakonec myslet o přístupu nejmenované hráčky, která je před nejdůležitějším ligovým turnajem sezóny "načapána" členem realizačního týmu na diskotéce?

Smutnou kapitolou je i přístup většiny rodičů, kteří nepřijedou povzbudit své dcery nejenom v průběhu celého roku, ale ani na turnaj, kde se skutečně hraje o medaile, nemluvě o tom, že na turnaje poskytují dopravu stále ti samí. Těm je však třeba skutečně poděkovat.

A zcela na závěr: Snad bude mít pozitivní vliv nasazení "B" týmu dorostenek do ligových soutěží, kdy se vytvoří jakési konkurenční prostředí, kdy do "A" týmu budou nominovány hráčky, které mají skutečný zájem o hru a nasazení již při trénincích.

Luděk Červ

Mladší žáci A – liga mladších žáků (divize III)

Tatran Střešovice – SK Florbal Benešov 7:3 (1:0; 4:2; 2:1)

Branky: Mrva; Mudra; Lukáš

Sestava: Krátký – Lukáš; Fifka; Šafanda; Vobecký; Čepela – Mrva; Hýbek; Šahin; Uher; Mudra; Rada

Odložené utkání ligy mladších žáků probíhalo ve stejném duchu jako naše poslední zápasy ve finálové skupině. Zhruba do poloviny zápasu, dokud jsme stačili soupeři fyzicky, jsme dokázali obsazovat a rozebírat soupeřovy hráče. Ve zbytku zápasu se projevila nižší fyzická kondice našich hráčů, soupeř nás začal přehrávat a v pohodě dotáhl zápas do vítězného konce.

Mladší žáci B – PH+SČ přebor mladších žáků (divize A)

TJ JM Chodov B – SK Florbal Benešov B 2:2 (1:0; 0:0; 1:2)

Branky a nahrávky: Šedivý (Hýbek); Šedivý

Sestava: Krátký – Hýbek; Benda; Šafanda; Vobecký; Čepela – Benačan; Bejbl; Hvasta; Šedivý; Kmoch; Hruška; Kubů

Florbal Sokol Rudná – SK Florbal Benešov B 3:2 (2:1; 0:0; 1:1)

Branky a nahrávky: Šafanda; Šafanda (Mudra)

Sestava: Krátký – Hýbek; Benda; Šafanda; Uher; Mudra – Benačan; Bejbl; Hvasta; Šedivý; Kmoch; Hruška; Kubů

Oba zápasy rozhodly hrubé chyby v obranné hře a nízká produktivita střelby.

Elévové A – Liga elévů (divize III)

V sobotu 25.4.2009 se uskutečnil poslední turnaj letošního ročníku ligy elévů, pro nás se zlatou tečkou. Po dlouhé a náročné sezoně jsme si konečně mohli naplno vychutnat pocit vítězů a převzít vytoužené zlaté medaile, na které jsme se tolik nadřeli. Kluci celý turnaj odehráli ve velkém stylu a nenechali nikoho na pochybách, kdo byl letos nejlepší.

SK Florbal Benešov – Start 98 Kunratice 6:0 (0:0; 3:0; 3:0)
Soupeř nastoupil do zápasu s námi s velmi jednoduchou taktikou. Pouze bránil, protože měl jenom 8 hráčů do pole, a na naši polovinu hřiště se za celý zápas dostal snad jen dvakrát. Taktika to byla do poloviny zápasu úspěšná, kdy díky úporné obraně soupeře a také naší smůle byl stav zápasu 0:0. Teprve v 8. minutě 2. třetiny jsme smůlu prolomili a za 20 vteřin jsme dali 3 góly. Tím jsme zápas rozhodli a připsali si povinné tři body.

Střelci gólů: Honza Severa 3x, Páťa Kieler, Martin Kobler, Honza Šimák

SK Florbal Benešov – AC Sparta Praha 11:0 (4:0; 3:0; 4:0)
Soupeř tentokrát nechtěl jenom bránit a přispěl, i přes konečné vysoké skóre, k pohlednému utkání. Naši kluci nepodlehli euforii a naší klasickou kombinační hrou plnou pohybu nedali soupeři žádnou šanci a zakončili letošní sezonu jednoznačným vítězstvím v zápase, který si skutečně užili.

Střelci gólů: Milan Sklenář 3x, David Perný 3x, Simča Matušková 2x,Honza Šimák 2x, Páťa Kieler

Sestava

Brankáři – Tomáš Fifka, Jakub Vojtěch Ballek
Obránci – Milan Sklenář, Miloš Vojtíšek, Martin Kobler, Daniel Reichrt, Radek Hýbek
Útočníci – Jan Severa, Patrik Kieler, Jindřich Slunečko, Simona Matušková, David Perný, Jan Šimák, Patrik Velcl

Po skončení našeho posledního zápasu jsme si pak ještě museli několik hodin počkat, až se odehrají zbývající utkání a potom přišel onen vytoužený okamžik pro všechny hráče a hráčku, trenéra a rovněž i rodiče, kteří v hojném počtu přijeli povzbudit a s těmi na hřišti si i vychutnat následující okamžiky.
Poté, co byli dekorováni soupeři na bronzovém a stříbrném stupínku (FC Bučis Team a FBŠ Bohemians Praha) byl za ohlušujícího jásotu vyhlášen jako vítězný tým Ligy elévů tým SK Florbal Sloane Park Benešov. Všichni dostali zlaté medaile a z rukou zástupce ČFbU pana Jakuba Furmánka nakonec i největší z připravených pohárů.
Málokdo si dovedl představit, že tým, který se před více jak čtyřmi lety začal pomalu dávat dohromady, dosáhne pro florbalový klub z Benešova dosud nejvýraznější úspěch. Přestože tyto věkové kategorie nemají žádnou celorepublikovou soutěž, dá se říci, že tento tým jednoznačně patří mezi pět nejlepších týmů v celé ČR.
Velký dík za to patří trenérům, počínaje Josefem Vachtlem, který jim dal ty nejlepší základy a dovedl je např. k trojnásobnému vítězství na mezinárodním turnaji NISA-open, přes Romana Kielera, který prakticky všem dává šanci si zahrát ve věkově vyšší kategorii mladších žáků, až po Jiřího Fifku, který je vede v „jejich“ kategorii.
Možná ještě větší dík patří i rodičům, kteří je týden co týden, v létě v zimě, vozí na tréninky, aby s nimi poté o víkendu cestovali po turnajích. Bez nich by zřejmě již nikdo z nich nedržel florbalovou hokejku v ruce a volný čas by trávili třeba úplně jinak.
Jedna velká éra tak skončila a další výzva je před týmem v příští sezóně. Všichni hráči narození v roce 1997 přejdou do kategorie mladších žáků a tam to určitě nebudou mít jednoduché. Držme jim proto palce i v příští sezóně.

Zcela vzadu: trenér Jiří Fifka
Stojící zleva: Radek Hýbek, Patrik Kieler, David Perný, Jan Severa, Daniel Reichert, Milan Sklenář
Klečící zleva: Miloš Vojtíšek, Martin Kobler, Patrik Velcl, Jan Šimák, Simona Matušková
Ležící zleva: Jakub Vojtěch Ballek, živý maskot Jakub Sklenář s plyšovým maskotem, Tomáš Fifka

Pro Jakuba Pustinu je Vlašim srdeční záležitost

Vlašim – Vlašimský zámek bude ve čtvrtek 19. října patřit opernímu zpěvu. Od 19 hodin zde vystoupí pěvec Jakub Pustina a vítězové Mezinárodní pěvecké soutěže v operním zpěvu Jihlava 2017. Kromě Vlašimi budou mít podobnou příležitost už jen posluchači v Pelhřimově, Kuřimi, Dolní Cerekvi a Kraslicích.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze ZŠ Netvořice a ZŠ Krhanice

Benešov - Představujeme vám dvě třídy ze ZŠ Netvořice a ZŠ Krhanice.