Ženy – 2. liga žen

SK Florbal Sloane Park Benešov – TJ Sportovec Nymburk 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky: 6. Radová, 26. Nováková, 36. Dostálová, 41. Dostálová (Kadlecová)

Na soupeřky jsme vyrukovali se zbrusu novými nacvičenými způsoby rozehrávky, jejichž dokonalost jsme v průběhu zápasu stále zlepšovali. První branku zařídila Veronika Radová, která po rychlém oběhnutí branky zasunula balonek k tyčce. Z narůstajícího tlaku a výborné kombinace vytěžila další změnu ve skóre utkání v náš prospěch Jitka Nováková. Stejně jako v prvním případě nedala po rychlém obtočení se kolem svatyně Nymburka brankařce šanci přesunout se a vykrýt prostor u tyčky. Poté naše děvčata odehrála zbytek utkání s velkým přehledem, všechny hráčky se vždy pohybovaly ve správných prostorech, čímž motaly hlavy obraně soupeřek. V závěrečné části přidala další dvě branky Bára Dostálová a zpečetila tak velmi slušný výkon celého týmu. Výsledek podtrhuje i fakt, že se nám podařilo ohrozit branku 56x (a dalších 24 střel skončilo zblokovaných bránícími hráčkami), protihráčky vystřelily 13x.


Wizards DDM Praha 10 – SK Florbal Sloane Park Benešov 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branka: 20. Vašáková (Syslová M.)

Během polední přestávky jakoby naše hráčky strávily příliš mnoho času na prvním jarním sluníčku, protože předvedený výkon lze výstižně popsat jedním slovem: "Hrůza". Děvčata se sice snažila běhat, ale systém ve hře jakoby se po prvním utkání kamsi vytratil. Hned v úvodní minutě z prvního nevalného útoku 2 na 2 dostala protihráčka při příjmu přihrávky a střele z velkého brankoviště tolik prostoru, že mohla na naši přesouvající se gólmanku pohodlně udělat dlouhý nos a umístit míček dle libosti. Tento úvodní moment jakoby paralyzoval většinu hráček Benešova. Pětice našich žen si na hřišti během utkání navzájem doslova překážela, předvedená hra neměla jedinou kloudnou myšlenku, o přihrávkách ani nemluvě. Ve druhém dějství jsme obdrželi další branku. Na ní se podařilo záhy odpovědět Martině Vašákové, kterou na středu hřiště našla přihrávkou do strany od mantinelu Markéta Syslová. I přes neschopnost našich děvčat vytvořit si souvislejší tlak s častým ohrožením branky jsme měli více ze hry. Bohužel individuální akce, o které se následně snad z čirého zoufalství snažily, vůbec k ničemu nevedly. Ve třetí třetině se utkání často kouskovalo řadou zákroků za hranicí pravidel na obou stranách. K žádnému vyloučení sice nedošlo, ale přesně taková hra stačila protihráčkám ke zformování obrany nebo naopak nahození a podržení míčku za naší brankou. Ze 28 střel na branku se našim ženám podařilo zaznamenat pouze jediný zmíněný úspěch, kdežto soupeřky zužitkovaly z 19 střel hned dvě. Oddychový čas, změny v sestavě, nic nepomohlo ke kýženému úspěchu a tak pro nás zápas skončil jednobrankovým mankem.

Sestava pro oba zápasy: Podholová Tereza (G), Syslová Ivana, Syslová Markéta, Barková Lenka, Kadlecová Jana, Nováková Jitka, Dostálová Barbora, Suková Michaela, Šraierová Veronika, Radová Veronika, Erlichová Denisa, Vašáková Martina

Junioři

SKP Olympia Kutná Hora - SK Florbal Sloane Park Benešov 6:1

SK Florbal Sloane Park Benešov - FbC Panthers 3:13

Benešovští Junioři sice po roce sestoupili z 2. ligy, ale v konkurenci velmi těžkých soupeřů získali spoustu zkušeností, které budou chtít v příští sezóně zúročit a pokusit se o návrat.

Tabulka


1. TJ JM Chodov 24 16 1 7 49
2. Proflorbal SSK Future B 24 15 2 7 47
3. FbC Panthers 24 15 1 8 46
4. FBC Auto Start98 Canadien team 24 12 1 11 37
5. AC Sparta Black Angels 24 11 0 13 33
6. FBC Kladno 24 10 2 12 32
7. SKP Olympia Kutná Hora 24 10 1 13 31
8. Tatran Střešovice B 24 10 1 13 31
9. SK Florbal Sloane Park Benešov 24 4 1 19 13


Mladší žáci B – PH+SČ přebor mladších žáků (divize A)

Sk Florbal Benešov B – FbK Wildcats Praha 11:2 (7:0, 3:2, 1:0)
Branky a nahrávky: Velcl /Hruška/, Hýbek P. /Velcl/, Šedivý /Sklenář/, Velcl, Mudra /Šedivý/, Mudra, Velcl /Hýbek P. /, Mudra /Hýbek P. /, Hvasta, Šedivý /Hýbek P. /, Sklenář

Poslední tým tabulky byl pro benešovské hráče celkem snadným soustem.
Benešov zápas rozhodl prakticky v první třetině, kdy soupeře jasně přehrál a nastřílel mu sedm branek.
Od druhé třetiny Divoké kočky zvýšily pohyb a hráči Benešova se už neprosazovali tak jasně střelecky, i když měli nadále více ze hry.
V pohodě dotáhli zápas do vítězného konce a svoje vedení ještě zvýšili na rozdíl devíti branek.
V mužstvu vítěze se střelecky dařilo autorům hattricků kapitánovi Tomáši Mudrovi a Páťovi Velclovi

Starší žáci

TJ JM Chodov - SK Florbal Benešov 3:2

SK Florbal Benešov - TJ Sokol Královské Vinohrady 3:1

Dorostenky

EVVA FBŠ Bohemians - SK Florbal Benešov 2:2

SK Florbal Benešov - Black Angels 1:2