Již tradičně je první kolo hrané systémem každý s každým v pětičlenné skupině. O dvě postupová místa se poperou tyto týmy: 1. FbK Tábor, FK Slovan Jindřichův Hradec, TJ Sokol Chýnov, TJ Šumavan Vimperk a samozřejmě SK Florbal Benešov. Kdo je největším favoritem na postup? Hned tři z výše uvedených týmů budou v letošní ligové soutěži startovat v divizi. Lze tedy očekávat, že celky Tábora, Jindřichova Hradce a Benešova sehrají spolu velmi zajímavá utkání.

V minulé sezóně se Benešovu povedlo v Poháru České pojišťovny dojít až do čtvrtého kola, kde značně potrápil prvoligový Black Angels. Co si slibuje od letošního ročníku pohárové soutěže a jaký je cíl mužstva prozradil trenér Martin Mičlo. „Minulý ročník se nám povedl jak výsledkově, tak i herně. Letošek, stejně jako poslední ročníky bereme, jako přípravu na novou sezónu. Pro hráče je to skvělá možnost se rozehrát. Nejlepší trénink je zápas, tady odehrajeme čtyři zápasy během dvou dnů. Rádi bychom postoupili opět do dalších kol, ale nejdůležitější pro nás je to, aby se hráči dobře naladili na novu sezónu."

Žlutomodří nastoupí vždy ke dvěma utkáním prvního kola v sobotu 27. 8. a v neděli 28. 8. ve sportovní hale TJ Spartak MAS Sezimovo Ústí.

27. 8. 2016

11:40 SK Florbal Benešov - TJ Šumavan Vimperk

15:00 1. FbK Tábor - SK Florbal Benešov

28. 8. 2016

10:00 SK Florbal Benešov - FK Slovan Jindřichův Hradec

15:00 TJ Sokol Chýnov - SK Florbal Benešov

PAVEL KUBÁSEK