První kolo se odehrálo turnajově, a Benešov se ujal jeho pořádání. Do haly ZŠ Jiráskova se kromě domácího mužstva sjely týmy Přelouče, Jindřichova Hradce, Kralup nad Vltavou, ale zejména přijely čerstvě extraligové České Budějovice. Ty byly také jednoznačnými favority prvního kola.

BENEŠOV – KRALUPY N. VLT.          9:1
Zápas měl být a v konečném zúčtování i byl jednoznačnou záležitostí domácích děvčat. Kralupy jako nováček na florbalovém jevišti nebyly těžkým soustem.  Zápas se začal až v příliš tréninkovém tempu a po dvou neproměněných šancích Benešova otevřely brankový účet ženy Kralup. Nicméně domácí ženy nezpanikařily a dovedly bez problémů zápas do vítězného konce.

BENEŠOV – ČESKÉ BUDĚJOVICE   1:4
Extraligovému soupeři děvčata ve žlutomodrém zdatně sekundovala. Budějovice měly více ze hry a míček častěji na svých hokejkách, a v šesté minutě otevřely zápas. Vzápětí však bylo vyrovnáno a začínalo se znovu. Nerozhodný stav skončil pět minut před závěrečnou sirénou. Benešačky se ještě pokusily vyrovnat, ale příliš odkryly svou obranu a góly padaly již jen do jejich sítě.

BENEŠOV – PŘELOUČ       9:1
Jednoznačně nejlepší zápas domácích hráček. Přesné kombinace až před prázdnou bránu soupeřek, precizní obrana kromě jediného zaváhání, evidentní radost ze hry. Nebylo co řešit.

BENEŠOV – JINDŘ. HRADEC    7:0
Poslední utkání turnaje mělo rozhodnout o týmu postupujícím z druhého místa. Domácí děvčata neponechala nic náhodě a soupeřky přehrála rozdílem třídy.

Sestava Benešova: Slámová, Veronika Radová, Barbora Radová, Chmelová, Perná, Pokorná, Bedleková, Vnoučková, Hrabětová, Šraierová, Nováčková, Pazderová, Nováková, Dvořáková.

„Děvčata předváděnou hrou i dosaženými výsledky potvrdila roli druhého favorita na postup ze skupiny. S vítězkami Českými Budějovicemi jsme sehráli velmi pěkné utkání, kde nám bod za remízu unikl až v posledních pěti minutách. Zbylé tři zápasy zvládla děvčata bez zaváhání k potěše mé i domácího publika. S předvedenou hrou jsem byl velmi spokojen a těším se na druhé kolo," byl spokojený po turnaji s výkonem svých oveček trenér Benešova Karel Hlaváček.

Do druhého kola turnajový pavouk přisoudil Benešovu soupeřky z Mladé Boleslavi. Termín zápasu se dohaduje, je však jisté, že zápas bude pořádán opět benešovským týmem. Je tedy na co se těšit.

POZVÁNKA

Benešovské ženy v rámci 2. ligy sehrají v neděli v hale ZŠ Jiráskova dva zápasy. Od 9.10 nastoupí proti týmu Florbalová akademie ŠkoEnergo Mladá Boleslav a od 12.40 sehrají zápas se Slavií VŠ Plzeň.

LUDĚK ČERV