SK Benešov – Athletics Praha 1:2

Benešovská sestava převážně dorostenek se na juniorské kategorii ukázala ve velmi pozitivním světle a zásluhou osvědčené souhry Loudové a Perné šly do vedení. Zkorigování stavu přišlo po zbytečném vyloučení za příliš mnoho hráčů na hřišti, kdy si děvčata nepohlídala střídání.

I přestože měly Benešačky v závěrečné třetině mírně navrch a velmi dobře plnily taktické pokyny ohledně herního systému, nakonec prohrály. Paradoxně sevření obrany ve středu pole, které celý zápas skvěle fungovalo, tak v závěru selhalo, když se dostala do samostatného úniku hráčka Athletics a skórovala pouhou vteřinu před koncem utkání. Svou jedinou slabší chvilku si vybrala v daný okamžik i brankářka Červová, která nešla do míčku s potřebným důrazem. Celý zápas ale odchytala fantasticky a s jistotou, řadu gólů zachránila, tudíž ani tato situace neponechala na jejím výkonu výraznou kaňku.

Konec tak byl pro benešovský tým velmi hořký, ale zároveň i poučný. Za remízového stavu zkrátka nelze bezhlavě útočit a opomenout základní pravidla postavení hráček. I přesto všechny Benešačky podaly obrovsky srdnatý výkon.

Branka a asistence Benešova: 28. Perná (Loudová). Třetiny: 0:0, 1:0, 0:2.

Bohemians - SK Florbal Benešov 11:1

Od začátku diktovaly tempo hráčky Bohemians, avšak srovnání stavu Loudovou v páté minutě na chviličku zjevně nahlodalo stabilitu jejich výkonu. Na první tři branky se musely značně nadřít, benešovský obranný útvar fungoval dobře.

Ve druhé a třetí třetině však již opět juniorky Bohemians získaly jasnou převahu, nutno však podotknout, že jediné, čím soupeřky převyšovaly, byly individuální schopnosti a samostatné akce. Co se týče systému, většinou byly benešovské hráčky na správném místě ve správný čas, co ovšem fyzické síly dovolovaly. Velké množství střel tak ani nedoletělo k brance a byly zachyceny. Jenže stejné množství k brance dorazilo a gólmanka Heralová měla plné ruce i nohy práce. Děvčata získala velmi cenné zkušenosti, které jistě zúročí v lize dorostenek.

Branka a asistence Benešova: 5. Loudová (Perná). Třetiny: 3:1, 4:0, 4:0.

Sestava SK Florbal Jadberg Benešov: Červová, Heralová, Pečená, Majerová, Hrubá, Remišová, Bedleková, Perná, Pokorná, Hrabětová, Loudová, Polívková. Trenér: Karel Hlaváček.

LUDĚK ČERV