Rozhodující pasáž zápasu nastala mezi 33. a 40. minutou. Domácím se podařilo po sérii několika vyloučení srovnat, avšak Benešov si přichystal ráznou odpověď. Postupně se trefili Šimek, Miloš Vojtíšek a mladé pušky Koukol s Balíkem, což si pochvalovala i jedna z opor týmu Michal Vojtíšek. „Je důležité, aby se prosazovali, aby produktivita nestála pořád na obvyklých střelcích,“ podotkl 20letý hráč.

Na hře Benešova byla znát zpevněná obrana, na které začali svěřenci trenéra Romana Kielera pracovat. Defenzivní činnost stáhli Středočeši hlouběji na vlastní polovinu s čímž měli Panthers problémy. Navíc se dařilo domácí šelmy po celý zápas držet na uzdě. „Poprvé od začátku jsme nenamazali soupeři na čtyři góly, pak se hraje mnohem lépe,“ culil se Vojtíšek. Dalším klíčovým prvkem k vysoké výhře byla i relativně slušná produktivita. „Když jsme měli proměnit šance, tak jsme je dali,“ pochvaloval si mladý obránce, který se v minulosti dostal i do širšího kádru juniorské reprezentace.

Florbalisté Benešova
Černá série utnuta. Florbalisté zakončili polovinu základní části výhrou

Benešov se tak díky druhému vítězství za sebou odrazil ze spodních pater tabulky a rázem má na dosah postupovou osmičku do play-off. Aktuálně má na kontě 14 bodů stejně jako osmí Prague Tigers, se kterými má ale lepší vzájemný zápas. „Dvě výhry v řadě jsou pro nás důležité. Tabulka se hodně zamotává. Hradec prohrál s Náchodem. V prostředku se to začíná pěkně zhušťovat,“ uzavřel Vojtíšek.

Panthers Praha – Benešov 7:10 (2:3, 1:4, 4:3)

Branky: 47. a 53. Kšír, 2. Mašát, 8. Wojnar, 33. Hrubý, 50. Vavroušek, 59. Škoda – 10., 17. a 38. Miloš Vojtíšek, 5. a 52. Tůma, 33. a 52. Šimek, 38. Balík, 40. Koukol, 60. Poláček. Vyloučení: 2:3 + Hodek (PAN) ot. Bez využití. Diváci: 30.