SK FLORBAL BENEŠOV – FBC KUTNÁ HORA 4:5 (2:2, 2:1, 0:2)

Kutná Hora chtěla Benešovu vrátit porážku z domácího prostředí, a tak se předpokládalo velmi vyostřené utkání.

Hosté se ujali vedení ve čtvrté minutě. Vzápětí ale srovnal Vorel. Ve 14. minutě Benešov trefil tyč. Nepřetržitý tlak zkoušel proměnit v branku Slunečko, což se nepovedlo, ale odražený balónek již uklidil za záda hostujícího gólmana opět Vorel. Hosté ale nezůstali pozadu a do konce první třetiny srovnali na 2:2.
Ve druhé části bylo vidět několik pokusů na obou stranách. Ve 36. minutě se žlutomodří ujali vedení po brance Benačana a asistoval mu opět velmi dobře hrající Slunečko. O necelé dvě minuty skončila kombinace Vojtíška s Vorlem čtvrtou brankou Benešova. Kutná Hora ale opět před sirénou druhé části snížila na 4:3.
V závěrečné třetině mohli diváci vidět několik nehezkých soubojů vídaných spíše v rugby či ledním hokeji. To mělo i své následky. Nejdříve musel působení v zápase ukončit Jaeger a o chváli později i Vachtl. Oba tak spolu odcestovali do benešovské nemocnice. Domácí dostali k dispozici pětiminutovou početní výhodu, kterou však nedokázali využít. Naopak hosté nejn hned vyrovnali na 4:4, ale dvě minuty před koncem vsítili pátý gól, na který Benešov ani v power play nenašel odpověď, a tak smolně prohrál 4:5.

Branky (asistence) Benešova: Vorel (Lukáš), Vorel (Slunečko), Benačan (Slunečko), Vorel (Vojtíšek).

SK FLORBAL BENEŠOV – ATHLETICS PRAHA 12:5 (1:1, 3:2, 8:2)

Pražský celek okupuje sice poslední místo tabulky, ale den před zápasem s Benešovem si poradil s velmi kvalitním soupeřem z prvních pater tabulky SSK KSB Future Barrandov.

V první části viděli diváci dvě branky. Stav 1:1 rozhodně vypovídal o tom, že hosté budou houževnatým soupeřem Benešova.

Druhá část nabídla mnoho pohledných akcí a také branek. Tentokrát se Benešov dostal do vedení 4:3 po gólech Lukáše, Vojtíška a Příkopa.

Na třetí část přišli žlutomodří ze šatny jako „polití živou vodou". Během jedné a půl minuty nasázeli soupeři čtyři branky. Trefil se Lukáš, Slunečko, Pícha a Vorel. Pražané si vzali timeout, aby se zkonsolidovali. To jim na okamžik pomohlo, protože snížili na 8:5. Pak už úřadoval pouze Benešov. Skóre postupně navyšovali Vorel, Lukáš, Vojtíšek a poslední úder zasadil Lukáš. Benešov tak zvítězil 12:5.

Branky (asistence) Benešova: Bartůšek (Benačan), Lukáš (Vojtíšek), Vojtíšek (Lukáš), Příkop (Bartůšek), Lukáš, Slunečko (Vorel), Pícha (Bartůšek), Vorel, Vorel (Bartůšek), Lukáš (Vorel), Vojtíšek (Garreis), Lukáš (Vorel).

Benešov: Lukáš Brož, Pavel Hýbek, David Lukáš, Ladislav Vorel, Martin Jaeger, Ondřej Bartůšek, Tomáš Pícha, Petr Vachtl, Miloš Vojtíšek, Kryštov Garreis, Jindřich Slunečko, Luboš Příkop, Ondřej Benačan. Trenér: Martin Mičlo.

PAVEL KUBÁSEK