Ač se hraje florbal na třetiny, tak duel s Primátory měl dvě odlišné poloviny. V té první se hrála vyrovnaná partie, ve které sice Benešov dotahoval, ale ve 33. minutě se dostal na chvíli do vedení. Jeho náskok vydržel 28 sekund. Pak už začali mí Východočeši navrch a do přestávky vytvořili dvougólový náskok, když skórovali jak v oslabení, tak při přesilovce.

Závěrečné dějství už zcela patřilo hostům, kteří měli drtivý nástup a zlomili odpor Benešova. Ze třetí třetiny uplynulo sedm minut a Náchod vedl 9:5. Poslední desetiminutovka se přeměnila ve velkou divočinu. Rozhodčí museli udělit hned dvanáct trestných minut a hra se začala kouskovat. Bohužel pro Benešov ale hosté byli vykázáni až ke konci a neměli už čas, aby přesilovku zužitkovali.

„Náchod potvrdil svojí pozici v tabulce, ale určitě výsledek neměli zadarmo. První třetina z naší strany byla zvládnutá na výbornou, ale od půlky zápasu jsme i kvůli smolným gólům tahali za kratší konec. Musíme se poučit a příští zápas zvládnout lépe,“ podotkl benešovský trenér Lukáš Brož.