Třináct kol trvalo, než se Benešov dostal z poslední příčky. V jednu chvíli hrozivé manko se mu podařilo smazat a nyní se odrazil ode dna. I když na poslední chvíli. Chybělo málo, aby i z klíčového duelu odcházeli svěřenci Lukáše Brože s prázdnou. V čase 59:53 ale Martin Šimek, který je ostřílený i superligou odvrátil pohromu a srovnal na 5:5.

„Dle mého názoru bylo utkání vyrovnané a díky tomu, že jsme ve třetí třetině nesložili zbraně, si odnášíme alespoň bod. Za to hráčům děkuji,“ uvedl trenér Benešova Lukáš Brož. Domácí přitom důležité utkání s Pískem ve spodku tabulky rozehráli parádně. Na úvodní střelu Mikeše dokázali třikrát zareagovat a dlouho drželi slibné vedení.

ilustrační foto.
Benešov zvládl zápas o chycení stébla. Dotáhl se na zbytek ligy

Hosté ale v průběhu prostředního dějství otočili skóre na svou stranu a mířili za vítězstvím. Jejich plány překazil v závěru zápasu Šimek a rozuzlení musely přinést až nájezdy. V nich byli úspěšnější Jihočeši a ve druhé sérii jim vystřelil bod navíc Měřička. Benešov tak odmítl se přiblížit devátému Písku v tabulce. Nicméně mírný posun v tabulce zaznamenal. Díky prohře v nastavení stlačil pod sebe alespoň Králův Dvůr.

Benešov - Písek 5:6 pn (3:2, 0:2, 2:1 – 0:0)

Branky: 11. a 12. Pavlíček, 5. Vorel, 44. Miloš Vojtíšek, 60. Šimek - 3. a 20. Mikeš, 26. Šareš, 36. Šanda, 50. Prčík, nájezd Měřička. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. Rozhodčí: Patera, Staňková.