Už třetí tým si v letošní sezoně odvezl z Benešova výhru. Po Králově Dvoře a Turnovu si tentokrát v 7. kole Národní ligy – západ dva body zabalili na západ Čech florbalisté Plzně. Domácí přitom směřovali za vítězstvím, když zkraje třetí třetiny vedli 5:2. Soupeř ale dokázal srovnat a následně dokonat obrat v nájezdech.

Ohromný tlak v úvodním dějství přetavili benešovští hráči v tříbrankový náskok. Hosté se dokázali dostat na rozdíl jediného gólu, ale posila z Bohemians Šárka uklidnil domácí. Ve 42. minutě Garreis zvyšoval už na 5:2 a vše vypadalo na jednoznačnou záležitost. Jenomže záhy snižil za hosty Brabec a přichystal zápletku do závěrečných minut.

Úderem 56. minuty se začalo vylučovat a hned tři ze čtyř trestů schytali Benešovští. Plzeň nejprve snížila při hře ve čtyřech na obou stranách a následně po faulu Lukáše využila na florbal netradiční početní výhodu čtyř proti třem, kdy poslal zápas do prodloužení Tabuer. Západočeši byli aktivnější i v prodloužení, měli velké šance. Rozuzlení dramatického zápasu ale musely přinést až nájezdy. Ze šesti pokusů byli úspěšný pouze jediný exxekutor. Bonusový bod navíc vystřelil hostům Malý.

Benešov tak doma prohrál třetí ze čtyř zápasů a v souboji ve středu tabulky ztratil s jedním z nejbližších konkurentů a porážky už pěkně štvou i domácího kouče. „Další zbytečně prohraný zápas,“ konstatoval stroze trenér Roman Kieler. Jeho protějšek Pavel Strejček byl konkrétnější. „Ze začátku jsme měli problém s brejky soupeře, který byl efektivní a proměňoval je z první. Stále nás trápí koncovka. Ale týmovým výkonem se nám podařilo utkání vyrovnat a v nájezdech zvítězit,“ uvedl v pozápasovém komentáři pro Český florbal. Benešov se tak nadále nachází na šestém místě západní Národní ligy.

Benešov Plzeň 5:6 pn (3:0, 1:2, 1:3)

Branky: 3. a 42. M. Garreis, 14. Tůma, 15. a 38. Šárka - 27. Plachý, 32. Nový, 45., 56. a nájezd Malý, 58. Täuber. Rozhodčí: Brejcha - Husák. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. Diváků: 37.