„Do utkání jsme vlétli na plné pecky. Od Kobylis jsem ale čekal lepší, bojovnější výkon. Tohle nebyl ten tým z let minulých. Rozstříleli jsme se. Konečně jsme měli štěstí v koncovce. Všechny souboje vyhrané, každý míček získaný,“ pochvaloval si útočník Miloš Vojtíšek.

Benešov neměl s nováčkem slitování. Už v první třetině si vytvořil čtyřgólový náskok a jeho nástup pokračoval i v prostředním dějství. Po čtyřiceti minutách svítilo na ukazateli skóre 2:9. Domácí se zvedli až v závěrečném dějství, nicméně pouze korigovali výsledek na konečných 5:11.

„Díky efektivitě v zakončení jsme zvládli první dvě třetiny na výbornou, ale bohužel opět třetí třetina byla z naší strany nervózní. Na tom musíme zapracovat. Věřím, že se od tohoto vítězství odrazíme a v dalším zápase ho potvrdíme,“ uvedl trenér Lukáš Brož.

Florbalisté se tak díky první výhře v sezoně přiblížili předposlednímu Písku na rozdíl jednoho bodu. Stále ale mají na příčky play-off, kde by se chtěli pohybovat velkou díru šesti bodů. „Z tabulky jsem pořád smutný, protože stále vidím, kde bychom mohli být, kdybychom udrželi dva zápasy s Panthers a Pelhřimovem, kde jsme pět minut před koncem vedli o dva góly. Teď jsme mohli být na daleko lepší pozici,“ konstatoval Vojtíšek.

Kobylisy – Benešov 5:11 (1:4, 1:5, 3:2)

Branky: 20. a 55. Kočí, 27. a 50. Rychetský, 44. Štipka - 14., 28., 31. a 60. Šimek, 13. Michal Vojtíšek, 19. Vorel, 20. Garreis, 26. Poláček, 27. Pavlíček, 33. Prošek, 41. Balík, 60. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Rozhodčí: Reczai, Sidenberg. Diváci: 42.