FBC PITBULLS KOLÍN – SK FLORBAL BENEŠOV 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Nepříjemný soupeř z Kolína si opět jako domácí prostředí zvolil neoblíbenou sportovní halu v Chlumci nad Cidlinou. A tak se očekávalo náročné a bojovné utkání.

Domácí začali velmi aktivně a v sedmé minutě se ujali vedení. Benešovští florbalisté se však nevzdali a povedená branka ze spolupráce bratrů Garreisů srovnala stav na 1:1.

Ve zbytku zápasu se bojovalo ve vysokém tempu o každý metr hřiště, avšak góly přidával už jen domácí Kolín. Konečné skóre zápasu bylo 5:1.

Branka (asistence) Benešova: Kryštof Garreis (Marek Garreis).

PRAGUE TIGERS - SK FLORBAL BENEŠOV 6:2 (2:2, 2:0, 2:0)

Zápas nabídl urputné souboje a i více branek než v předchozím utkání. Domácí se sice ujali vedení, ale po brankách Marka Garreise a Vorla si vedení vzal na svoji stranu Benešov. Před první sirénou však domácí srovnali - 2:2.

Ve druhé části si benešovští borci vytvořili několik slibných šancí, ty však končily mimo branku domácích nebo na dobře blokujících hráčích či dobře chytajícím brankáři. A tak domácí po nepřesnostech žlutomodrých odskočili do vedení 4:2.

Závěrečná třetina nepřinesla pro hráče od Konopiště žádnou pozitivní změnu. Naopak velmi dobře chytající Brož musel ještě dvakrát vytahovat kulatý nesmysl ze sítě.

Branky (asistence) Benešova: Marek Garreis (Kryštof Garreis), Ladislav Vorel (Miloš Vojtíšek).

Benešov: Lukáš Brož, Pavel Kubásek, Pavel Hýbek, David Lukáš, Ladislav Vorel, Tomáš Pícha, Miloš Vojtíšek, Kryštof Garreis, Marek Garreis, Ondřej Benačan, Ondřej Novotný, Jan Pavlíček, Vojtěch Pavlíček

 „Hlavním naším problém je zakončení. V prvním zápase jeden gól a ve druhém dva. S tím se vyhrávat nedá. Hráči se snaží, bojují, ale bohužel zatím to není ono," povzdechl si trenér Benešova Martin Mičko a dodal: "Tým přišel na konci sezony o velkého tahouna Ondru Bartůška, bojovníka Jindru Slunečka a pár dalších hráčů. Nový tým si zatím sedá a hledá si novou tvář. Půjdeme zápas od zápasu a uvidíme, kam až se nám podaří dojít. Nyní nás čeká ještě spousta práce a na mě bude, abych přišel na to, jak nasměrovat tým na tu správnou cestu. V obou zápasech jsme ukázali, že dokážeme se soupeřem držet krok. Bez branek však soupeře pod tlak nedostaneme a tam bychom měli zaměřit svou pozornost v následujících dnech. Děkuji hráčům za jejich přístup a bojovnost.“

Již dnes (26. 9.) Benešov nás od 20 hodin pohárové utkání s prvoligovým BLACK ANGELS. 

PAVEL KUBÁSEK