Minulý rok touhle dobou Michal Vojtíšek v rozhovoru pro Deník prozradil, že dlouhodobý cíl Benešova je dostat se mezi nejlepší čtyři týmy a stabilně patřit mezi účastníky semifinále Národní ligy. Dál zatím ne. Jednak kvalitou kádru, zázemím či hráčskou základnou, ze které si každoročně ty nejlepší jednotlivce vybírají pražské kluby, kam je to po dálnici kousek. Navíc účast v první lize by v momentální chvíli oddíl pořádně zatížila a možná dostala do problémů.

Semifinále letos bylo překvapivě blíž, než by se mohlo na první pohled mohlo zdát. Chybělo málo a po prvních dvou duelech v Plzni mohl vést Benešov 2:0 na zápasy, v úvodním klání ale prohospodařil dvoubrankové vedení a tak si domů přivezl remízový stav v sérii 1:1. Doma ale dvakrát propadl ve druhé třetině a sezona tak pro něj skončila. Na postup mezi nejlepší čtyřku se tak bude muset počkat.

Co je ale zarážející, že v některých momentech se Benešovu moc nechtělo ani postoupit do dalšího kola případně hrát pátý rozhodující zápas s Plzní. V dalším vyřazovacím kole by totiž museli opustit domácí zázemí v Bystřici kvůli předpisům soutěže, navíc část kádru už měla v tom termínu v diáři zapsanou jinou událost.

Fotogalerie: Čtvrtfinále play-off: Benešov - Plzeň

„Už teď bylo jasné, že někteří odjíždí na hory příští víkend, což nebylo naplánované, ale dlouho dopředu. Do semifinále budeme chtít ve chvíli, kdy budeme vědět, že máme na to v něm něco předvést a tým k tomu je. Dosud všichni měli své plány tak, že se končí ve čtvrtfinále,“ uvedl na pravou míru sekretář klubu Michal Vojtíšek.

Okamžitě po vypadnutí Benešova rovněž nastínil, že dojde k přebudování celé organizace. „Určitě se tak stane. Tým bude fungovat úplně jinak. Vše se nastaví jinak a u A-týmu tím chceme nastartovat přeměnu v celém klubu, který se nám zdá, že po covidu trošku stagnuje,“ přiznal Vojtíšek. Je jasné, že se bude jednat o víceletou záležitost a že první změny budou vidět nejdříve v průběhu příští sezony. Jsou potřeba, protože v současnosti třetiligový celek stojí na mrtvém bodě.