Florbalisté do třetího kola neprošli

Bystřice – Benešovští florbalisté přivítali na palubovce ZŠ Bystřice v rámci Poháru České pojišťovny druholigový Chomutov. To, že soupeř hraje o dvě soutěže výš, nebylo znát a benešovští mu byli více než vyrovnaným soupeřem, přesto nakonec v prodloužení padli.

7.9.2012

Karel Hlaváček (č. 15) sleduje obrannou akci benešovského spoluhráče Vladimíra Vorla (č. 16). Foto: Luděk Červ

BENEŠOV – CHOMUTOV 5:6 PP

První třetina začala opatrně, soupeři se uťukávali. První zahrozili žlutomodří a chomutovský obránce musel v jasné šanci zatáhnout za záchrannou brzdu, kterou rozhodčí ohodnotili trestným nájezdem. Ten se však Bartůškovi nepovedl a skóre zůstalo nezměněno. Ke změně došlo v 17. minutě, kdy se trefil Pícha po asistenci Bartůška. Hosté ale odpověděli téměř po buly.

Ve druhé třetině měl navrch Chomutov. Benešov se mu snažil vyrovnat, rozdíl byl zejména v efektivnosti střel. Hostům se podařilo po dvou rychlých gólech odskočit na rozdíl dvou branek, Hlaváček sice snížil, ale soupeř bleskurychle upravil na 2:4.

Benešovu nezbývalo než se pokusit v závěrečné části alespoň srovnat a poslat zápas do prodloužení. Z velkého tlaku tak padla ve 46. minutě branka z hole Píchy, ale soupeř do minuty opět odskočil o dva góly. Benešovským následně  pomohla nedisciplinovanost Chomutova, jehož hráči strávili hodně času na trestné lavici. Ve dvojnásobné přesilovce se v polovině třetí třetiny trefil Chod, který pak pět minut před koncem základní hrací doby vyrovnal.

V prodloužení bylo několik šancí na obou stranách. V době, kdy si trenéři ve svých hlavách střádali jména na nájezdy, vystřelil chomutovský hráč před benešovskou svatyni, kde se míček od obránce odrazil do sítě brankáře Brože, a nastaly oslavy Chomutova.

Po velmi kvalitním zápase byl šťastnější tým ze severních Čech. Hoši od Konopiště se však nemají za co stydět a předvedená hra dává předpoklady k úspěšné sezóně.

Branky (asistence) Benešova: 16:40 Pícha (Bartůšek), 34:47 K. Hlaváček (Vašíček), 45:24 Pícha (Mičlo), 49:53 Chod (Vnouček), 54:25 Chod (Vnouček). Střely: 31:20. Rozhodčí: Joska, Kněžík. Třetiny: 1:1, 1:3, 3:1 – 0:1.

LUDĚK ČERV

7.9.2012 VSTUP DO DISKUSE

K poctě Jana Dismase Zelenky vystoupil v louňovickém zámku i Václav Hudeček.
41

Václav Hudeček koncertoval v Louňovicích pod Blaníkem

Týnec byl produktivnější než Teplýšovice

Divišovská Jawa Vyšehořovice nepřejela

Divišov – Fotbalisté Divišova doma nenavázali v I. A třídě, skupině B, na výhru v Lysé nad Labem a po zásluze se všechny body stěhovaly do Vyšehořovic.

Na hradě Český Šternberk ožily historické postavy

Český Šternberk - Na vlastní oči se v doprovodu historických osobností z rodu Sternbergů seznámili zájemci s historií hradu Český Šternberk. V sobotu 21. října mohli přítomní navštívit komentovanou prohlídku, při které se potkali třeba s rodiči současných majitelů hradu nebo s Václavem ze Sternberga.

Děti pouštěly draky nad sázavským kopcem Skřivánek

Sázava - Sobotní slunečné odpoledne přímo vybízelo k účasti na Drakiádě v Sázavě, kterou pořádalo místní Rodinné Centrum Putti na kopci Skřivánek.

Votice potřetí za sebou doma prohrály

Votice – V 11. kole fotbalové I. A třídy ve skupině A nestačily Votice na umělé trávě na lídra tabulky z Hřebče, ale zápas se musel divákům líbit, když viděli řadu šancí.