SK FLORBAL BENEŠOV – BLACK ANGELS 4:9 (0:2, 2:1, 2:6)

To, kdo byl v utkání favoritem, bylo více než jasné. Pražský tým má velmi kvalitní hráče a k tomu ty nejvyšší ambice. Je to pravidelný účastník play off o Superligu.

I tak byli Benešovští odhodláni Pražanům nenechat jediný míček. Od prvního hvizdu rozhodčího bylo vidět, že hra bude mít velmi vysoké tempo. Domácí dlouho vzdorovali, ale i tak se hosté ujali v sedmé minutě vedení. O necelé dvě minuty později to už bylo o dvě branky. I když si pražští hráči vytvořili několik šancí, dobře bránící Benešov již do konce první třetiny neinkasoval. Naopak se žlutomodří blýskli několika velmi pohlednými akcemi, které musel likvidovat hostující gólman.

Ve druhé části snížil „kouzelník“ Vojtíšek, který poslal obranu i brankáře „na párek“. Hosté dokázali odskočit opět do vedení o dvě branky. Na to odpověděl pozdravem v podobě krásného gólu Kryštof Garreis. Druhá třetina ukázala, že Benešov umí dobrý a pohledný florbal. Vytvořil si více brankových situací a je jen škoda, že některé ještě neskočily v síti hostů.

V úvodu závěrečné třetiny domácí dokázali ještě držet tempo hry a dovedli srovnat na 3:3 po brance Píchy. V následujících třech minutách však soupeř potrestal chyby a vyloučení. Světelná tabule ukazovala skóre 3:6. I tak benešovští florbalisté neskládali zbraně a snažili se odvděčit početnému publiku bojovným a vyrovnaným výkonem. Benešov se trefil ještě jednou a to z hole Vorla. Hosté v závěru utkání potvrdili své kvality a přidali ještě tři branky.

Benešovští se letos loučí s pohárem ve čtvrtém kole po skvělém utkání, ve kterém byli prvoligovému celku padesát minut vyrovnaným soupeřem. 

Branky (asistence) Benešova: Miloš Vojtíšek (Tomáš Pícha), Marek Garreis (Pavel Hýbek), Miloš Vojtíšek (Tomáš Pícha), Jan Pavlíček (Kryštof Garreis), Ondřej Benačan (Pavel Hýbek)

SK Benešov: Lukáš Brož, Pavel Kubásek, Pavel Hýbek, David Lukáš, Ladislav Vorel, Tomáš Pícha, Miloš Vojtíšek, Kryštof Garreis, Marek Garreis, Ondřej Benačan, Ondřej Novotný, Jan Pavlíček.

PAVEL KUBÁSEK