Ženský florbalový tým Rosco SK Florbal Benešov se zúčastnil prestižního německého turnaje German Floorball open 2007, který je obdobou českého Czech Open. Možnost zahrát si proti nejlepším týmům Německa získala děvčata díky prodejci florbalového vybavení Rosco Sport, který zajistil přihlášení a všechny náležitosti ohledně zázemí.
Na turnaji byla pouze jedna skupina žen, ze které se podle umístění vybraly dvojice pro semifinále. Každý zápas se hrál 2 x 15 minut.
V prvním zápase se benešovská děvčata střetla s úřadujícím mistrem Německa SG Sahga Team Halle/Grimma. Soupeř byl očividně lepší ve všech fázích, tudíž prohra 0:2 byla pro Benešačky poměrně lichotivým výsledkem.
Ve druhém zápase se benešovské ženy střetly s domácím týmem a loňskými mistryněmi Löwen Ladies Leipzig. Po hrubých chybách hostující obrany se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Benešovská děvčata ale zápas nezabalila, jejich výkon se postupně zlepšoval a brankami E. Králové a H. Vuové srovnala skóre. V závěru zápasu zatlačily Benešačky soupeřky hluboko na vlastní polovinu, avšak rozhodující gól se jim vstřelit nepodařilo, a tak po závěrečném klaksonu svítil na tabuli konečný výsledek 2:2.
Posledním soupeřem florbalistek od Konopiště byl ve skupině Unihockey Igels Dresden, který se jevil jako slabší soupeř, než předešlé týmy. V utkání viděli diváci útočný florbal a mnoho šancí z benešovských hokejek. Drážďanské hráčky ale podnikaly brejkové akce a z jedné se dostaly do vedení, které vzápětí smazala P. Dvořáková – 1:1. Jenže po hrubé chybě obrany ve druhé polovině zápasu Benešačky obdržely druhou branku a začínala se nad nimi stahovat mračna – 2:1. Výtečně hrající P. Dvořáková však nedovolila další prohru a po samostatném průniku obranou Drážďan srovnala na konečných 2:2, díky čemuž zajistila benešovským ženám postup ze třetího místa.
V semifinále se děvčata od Konopiště opět střetla s domácím Lipskem. Již bezchybná defenziva benešovských děvčat nedovolovala soupeřkám dostal se do lepších střeleckých pozic, případně střely zlikvidovala bravurními zákroky gólmanka R. Slámová.
Benešačky z dobré obrany zahrozily několika brejky, ale šance nedokázaly přetavit v gól. Kouzlo hostující obranné pětice narušilo oslabení ve 24. minutě, kdy se domácí po nechytatelné střele pod břevno ujali vedení 1:0. Ač nechaly benešovské ženy v závěru na hřišti veškeré své síly, výsledek již zůstal nezměněn, což pro ně znamenalo konec v turnaji na poměrně slušném třetím místě.
„Vzhledem k tomu že se jednalo o první účast na mezinárodním turnaji, hodnotím náš výsledek jako úspěšný. Setkali jsme se ze soupeřkami, které se staly letošními i loňskými mistryněmi Německa a podařilo se nám s nimi sehrát vyrovnané zápasy. Zárověň se nám podařilo nasbírat zkušenosti, které budou cenné v následujícím ročníku první ligy žen,“ zhodnotil účast na turnaji trenér benešovských florbalistek Karel Hlaváček.

Benešovské florbalistky nastoupily v sestavě:


Brankářka: R. Slámová.
Obrana: L. Barková, J. Kadlecová, M. Suková.
Útok: J. Nováková, E. Králová, H. Vuová, M. Pechačová, P. Dvořáková, H. Kubátová.
Trenéři: V. Suk, K. Hlaváček.