Ve florbalových soutěžích odehrály své zápasy ženy a žákyně.

1. liga žen – divize I

Florbalistky SK Florbal Sloane Park Benešov sehrály v hale ZŠ Jiráskova další dvě ligová utkání proti VSK Medik Ovocné Báze a Děkanka Praha B.

SK FLORBAL BENEŠOV  1
MEDIK OVOCNÉ BÁZE 11

Benešovské hráčky vstoupily jako tradičně do zápasu špatně a hned v 1. minutě obdržely gól. Zbytek třetiny děvčata odehrála již koncentrovaněji, ale branku soupeřek vážněji neohrozila. V podobném duchu se nesla i druhá třetina, přičemž hostující hráčky se stále více tlačily do zakončení a brankářka Benešova Podholová měla plné ruce práce. Snažila se sice seč mohla, přesto čtyřikrát do konce třetiny inkasovala. Ve třetí třetině Benešačky rezignovaly a staly se pro soupeřky víceméně pouhými tréninkovými kužely. Jediný „úspěch“ Benešova zaznamenala Dostálová ve 40. minutě nevydařenou střelou, která zapadla za záda brankářky.

Branka Benešova: 40. Dostálová (Dvořáková). Třetiny: 0:1, 0:4, 1:6

SK FLORBAL BENEŠOV 4
DĚKANKA PRAHA B 6
Do druhého zápasu nastoupil jakoby za Benešov úplně jiný tým. Ženy hrály disciplinovaně, snažily se více dodržovat taktické pokyny a bránit soupeřovu rozehrávku až na vlastní polovině. Jejich snažení a hra „na jistotu“ byla korunována gólem z čepele Novákové. Gólem se však domácí hráčky nechaly trochu ukolébat a hosté dvěma brankami otočili skóre – 1:2. Benešačky se rychle probudily a do konce třetiny stačila srovnat stav Kubátová. Druhá část byla v domácím podání velmi dobrá a asi nejlepší v turnaji. Benešačky se dvakrát dokázaly ujmout jednogólového vedení, se kterým vstoupily i do poslední třetiny – 4:3. Jakoby se však zalekly zaslouženého vedení nad favorizovanou Děkankou, nechaly si v závěrečné části vstřelit nejen vyrovnávací branku, ale následně po zbytečném vysouvání útočnic obdržely další dva góly – 4:6. Slibně se vyvíjející utkání tak skončilo pro dobře hrající benešovské ženy krutou porážkou.

Branky: 6. Nováková (Kubátová), 13. Kubátová (Dvořáková), 16. Králová (Kubátová), 28. Kubátová (Nováková). Třetiny: 2:2, 2:1, 0:3
SK Florbal Sloane Park Benešov: Podholová, Slámová – Barková, J. Kadlecová, Suková, Ouředníková, Králová, Kubátová, Nováková, Syslová, Dostálová, Dvořáková, Jar. Kadlecová

Pražská liga žákyň

Los pátého turnaje přidělil v pražské Unihoc Areně děvčatům SK Florbal Benešov soupeřky, které v loňské sezoně skončily před nimi na medailových příčkách – FBC Liberec a FbŠ Bohemians.

SK FLORBAL BENEŠOV 9
FBC LIBEREC 1
Úvodní třetina zápasu byla pro Benešovské již tradiční – málo pohybu, nepřesné přihrávky a gól v jejich síti. Do druhého dějství děvčata vstoupila s větším nasazením a hlavně zlepšila přihrávky. Již ve 48. vteřině vyrovnala stav Šraierová střelou z poloviny hřiště. V 9. minutě po přihrávce stále se lepšící Katky Červové obrátila skóre zápasu Slavíková na 2:1. Závěrečná třetina byla ukázkou kombinační hry benešovského týmu, soupeřky nestačily odolávat lavině útoků a do jejich sítě padal jeden gól za druhým.

Branky Benešova: 1:1 Šraierová, 2:1 Slavíková (Katka Červová), 3:1 Slavíková, 4:1 Nováková, 5:1 Perná (Vašáková), 6:1 Matušková (Slavíková), 7:1 Slavíková, 8:1 Nováková (Vašáková), 9:1 Slavíková (Vašáková). Třetiny: 0:1, 2:0, 7:0

SK FLORBAL BENEŠOV 6
FBŠ BOHEMIANS 2
Začátek zápasu byl velmi opatrný z obou stran, mužstva pečlivě bránila nejlepší hráčky soupeře. První hráčka kanadského bodování Adéla Bočanová z týmu Bohemians se nedokázala vyrovnat s těsnou obranou benešovských děvčat, a tak v zápase vůbec nebodovala. V 7. minutě se dvakrát v naprosto stejné situaci prosadila nejmladší florbalistka na hřišti Matušková po přihrávkách od Katky Červové a Slavíkové. Do konce první třetiny ještě Benešačky vstřelily dvě branky a Bohemka dostala těžké K.O – 4:0. Druhá třetina přinesla další dvě branky do sítě soupeřek z Prahy, ale také jedinou chybu florbalistek od Konopiště, když darovaly soupeřkám v posledních vteřinách ještě malou naději – 6:1. Po náporu v úvodu třetí časti snížily Pražanky na 6:2, ale to bylo z jejich strany vše a benešovšká děvčata v pohodě dokráčela k výhře.

Branky Benešova: 1:0 Matušková (Katka Červová), 2:0 Matušková (Slavíková), 3:0 Slavíková (Šraierová), 4:0 Katka Červová (Slavíková), 5:0 Slavíková, 6:0 Slavíková. Třetiny: 4:0, 2:1, 0:1
Sestava SK Florbal Benešov pro oba zápasy: Krupičková, Karolína Červová – Šraierová, Radová, Chmielová, Erlichová – Slavíková, Katka Červová, Matušková, Nováková, Perná, Vašáková