1. liga veteránů, hala ZŠ Dobiášova Liberec

Až na sever Čech vyrazili benešovští veteráni za svými dalšími zápasy 1. ligy. Jelikož soupeři byli ze spodní části tabulky, očekával se plný bodový příděl. Veteránský tým se skutečně se šesti body vrátil domů, jednoduché to však nebylo. Posilou opět byli dva hráči "dobřížské legie" - Vojanec a Stodůlka.

FbŠ Bohemians - SK Florbal Benešov 5:7 (2:2, 1:1, 2:4)

Tým pražských Bohemians byl těžším soustem, než se čekalo. Hra byla oboustranně vyrovnaná, benešovští však museli opakovaně dotahovat jednobrankové vedení soupeře. Ve žlutomodrém byli opět velmi aktivní Josef Čížkovský a Michal Hlaváček, u soupeře to byl Ondřej Plecháč. Ten také na začátku třetí minuty otevřel brankový účet prudkou střelou nad levé rameno brankáře Červa. Benešov srovnal za dvě minuty z hole Bernase. V osmé minutě pak prudce vystřelil Plecháč, který netrefil bránu ale svého spoluhráče Matouška, od kterého se míček nečekaně odrazil do benešovské sítě. Do konce třetiny však bylo vyrovnal Hlaváček po přihrávc e Bernase.
Ve druhé třetině byl obraz hry nezměněn. Vyrovnaný počet střel na bránu, téměř vyrovnané i gólové skóre. První gól v této části vstřelili opět Bohemians a to ve 4. minutě Mrštný. Benešov však opět nenechal soupeře odskočit o dvě branky a srovnal z hole Bernase.
Ve třetí části pak pokračovala branková přetahovaná. Bohemians opět odskočili o jednu branku na 4:3, benešovští však za dvacet vteřin rozdíl smazali. V závěru zápasu měli více sil hráči od Konopiště, když nejdříve dvěma brankami otočili na 4:6, a i když se podařilo Bohemians přesnou ranou kapitána Mrštného zápas zdramatizovat, pokus o smír odmítl přesnou střelou Hlaváček.

Góly + asistence Benešova: Bernas 3+1, Hlaváček 2+1, Čížkovský 1+1, Vojanec 1+0, Stodůlka 0+2, Panuška 0+1
Střely na branku: 17:18

SK Florbal Benešov - Florbalová akademie Mladá Boleslav 5:2 (1:0, 4:1, 0:1)

Mladá Boleslav podle očekávání nekladla tak velký odpor, jako předchozí soupeř. V první třetině však nedovolila Benešovu vstřelit více než jednu branku, i když šancí bylo požehnaně. Přesně se trefil Hlaváček.
O zápase se prakticky rozhodlo v polovině druhého dějství, kdy se v rozmezí dvou minut třikrát rozvlnila boleslavská síť po přesných zásazích Hlaváčka, Stodůlky a Bernase. Že je levý horní roh svatyně brankáře Červa tentokrát jeho slabším místem potvrdil i gól Boleslavi z hole Špičky na 1:4.
Benešov však nedovolil žádné zdramatizování duelu a v závěrečné třetině pojistil vítězství svou střelou opět Hlaváček. Na vítězství žlutomodrých pak již nezměnila ani branka na 5:2 šest minut před koncem.

Góly + asistence Benešova: Hlaváček 3+1, Podhola 0+2, Stodůlka 1+0, Bernas 1+0, Fifka 0+1
Střely na branku 26:19
Sestava Benešova: Červ (G), Hlaváček, Vojanec, Stodůlka, Bernas, Podhola (C), Panuška, Fifka, Pokorný, Čížkovský

2. liga žen, Králův Dvůr

SK Florbal Benešov - Wildcats Praha 6:1
Ženy vyrazily k jedinému svému utkání brzy ráno na klouzajících silnicích a oslabeny o marodící děvčata do Králova Dvora, v celkovém počtu 6 hráček v poli plus brankářka. Soupeřem jim byl tým Wildcats Praha.
První otázkou bylo, jak se poperou s brzkým začátkem, a druhou o to důležitější, jak se poperou s dvojnásobnou přesilou soupeřek. S oběma problémy si poradily výborně, o čemž svědčí vítězství 6:1 v jejich prospěch.
Ostrou koncovku předvedla Perná, která nasázela 4 góly. Nicméně bez zodpovědné a soustředěné hry jejích spoluhráček by se jí to nepodařilo.

Branky: 4 Perná, 1 Radová B., 1 Hrabětová. Asistence: 2 Chmielová, 1 Suková, 1 Hrabětová
Sestava: Slámová - Suková, Radová V. - Radová B., Chmielová, Hrabětová, Perná
Trenér: Vladimír Suk

Muži C, Tatran Střešovice

TJ Kyje - SK Florbal Benešov C 3:6
SK Florbal Benešov C - FBC Ressler Boys 5:0


Benešovská druhá rezerva mužů potvrdila svou vítěznou sérii dalšími šesti body a vyhoupla se na druhou příčku soutěže Prahy a Středních čech, kdy ji od lídra tabulky FBK Vosy Praha dělí pouhé dva body a jeden zápas k dobru.

Muži B, Beroun

B-tým mužů vyrážel následující den po ženách, stejným směrem do Berouna, ve stejný čas jako děvčata, ale za vydatného deště. Čekalo je utkání s prvním a posledním cekem soutěže. V očekávání tuhého boje a snadného vítězství.

SK Florbal Benešov B - Sokol Královské Vinohrady 10:1
V prvním zápase se Benešov utkal se soupeře ze spodní části tabulky a to Sokolem Královské Vinohrady. Již od prvních minut bylo jasné, že jedinou otázkou bude výše skóre. Soupeř dorazil značně pozdě a ještě s pouhými dvěma hráči na střídání, kdežto benešáků bylo rovných 12 do pole. A tak se čekalo na první gol. Ten naštěstí vstřelil již ve druhé minutě od půlky krásnou ranou k tyči Mičlo. Od té chvíle se mužstvo uklidnilo a pomalu svůj náskok navyšovalo na konečných 10:1. Pozitivné bylo zejména využití čtyř přesilovek ze šesti, jeden čtyřgolový a jeden třígoloví střelec, a hlavně žádný zraněný hr&aacu te;č.

Góly: 4 Hlaváček M., 3 Mičlo , 1 Jaeger, Jedlička, Vorel. Asistence: 2 Čížkovský, 2 Chrpa Marek, 1 Hlaváček M., Štěpánek, Vnouček, Vorel, Suk

SK Florbal Benešov B - TBC Horoměřice 10:2
Druhým soupeřem byl tým z opačného pólu tabulky TBC Hormoměřice, s ambicí na postup ze soutěže. Bohužel pro ně se benešovští chlapi rozstříleli v prvním utkání a evidentně se jim to zalíbilo, a naložili i druhému sokovi podobným způsobem. Soupeř odcházel z haly s potupným výsledkem 10:2 .
Opět se povedlo rychle skórovat i s pomocí štěstí už ve 4. minutě Markem Chrpou. Nicméně se Další gól pak padl ještě v úvodní třetině a bylo to opět využití přesilovky!
To nejhorší čekalo na soupeře ve druhé třetině. S potupou musel sledovat, jak se do něho zakousli žlutomodré mladé pušky. Do kolen je navíc poslali naprosto suverenním zakončením ve vlastním oslabení nejdříve Jaeger, a posléze Vorel. Škoda jen nevyužitých šancí "paliče" Jedličky, který již v prvním utkání zazdil minimálně pět, a ve druhém tři šance. Avšak jinak soustředěným výkonem se celý tým zasloužil o takto výrazná vítězství.

Góly: 3 Chrpa Marek, 2 Jaeger, 1 Suk, Hlaváček M, Hlaváček K., Vnouček, Vorel. Asistence: 2 Vorel, 2 Jaeger, 1 Štěpánek, Vnouček, Hlaváček M., Chrpa Marek, Mičlo.

LUDĚK ČERV