Florbal Benešov - BLACK ANGELS 6:1

Kapitán benešovského týmu Podhola zvolil před zápasem jednoznačnou taktiku – nenapadat soupeře na jeho polovině, bránit pokud možno v pěti lidech a pokoušet se ohrozit branku Black Angels z brejků. A samozřejmě šetřit čas a síly.

Do obrany nastoupili Podhola a Fifka, před nimi operoval vysunutý obránce Pokorný a vpředu byli dva běhavé hroty: Čížkovský a Hlaváček. Poslední instancí byl brankář Červ.

Útočně naladění Black Angels narazili od úvodního vhazování na nepropustnou hráz benešovských hráčů. A ti nejen bránili. Již v 72. vteřině se přes pražského obránce protlačil Hlaváček a nečekaně otevřel skóre. Vzápětí brankář „Blacků“ lovil míček ze své sítě podruhé, opět po střele Hlaváčka. Do konce třetiny se ještě trefil Čížkovský, a Hlaváček dokonal svůj hattrick!

Po přestávce pokračoval Benešov ve stejné taktice, která dál slavila úspěch a Čížkovský vsítil pátý gól. Projektily soupeře nejen v této třetině, ale po celý zápas v převážně končily na tělech i holích benešovských hráčů, co prošlo, s přehledem pokryl gólman Červ.

Vstup do třetí třetiny vyšel opět šesti statečným z Benešova, když v 18. vteřině vsítil Hlaváček šestý gól, svůj čtvrtý v zápase. Pražský Kourek nakonec překazil nulu na kontě brankáře Červa dvě minuty před koncem.

Branky + asistence: Hlaváček 4 + 1, Čížkovský 2 + 1, Podhola 0 + 1 – Kourek. Střely na branku: 11:18. Třetiny: 4:0, 1:0, 1:1.

FA Mladá Boleslav - Florbal Benešov 1:5

Taktika Benešova se ve druhém zápase se nezměnila. Hráčů Boleslavi byl dvojnásobný počet a očekával se velký nápor. Zápas se však odehrával téměř jako přes kopírák podle předchozího. Benešov bránil v pěti hráčích od své poloviny, na steč vyrážela pouze dvě útočná tykadla. A taktika opět slavila úspěch.

Hlaváček svůj hattrick završil tentokrát již v první třetině, ataky Boleslavi se lámaly o obrannou hráz hráčů ve žlutomodrém, a co proběhlo k brance, bezchybně kryl brankář Červ.

Ve druhé třetině se měnilo skóre po střele Podholy z vlastní poloviny hřiště, která překvapila nejen brankáře, ale i obránce Hrona, který míček srazil do vlastní sítě. Při dalším z brejků byl faulován Čížkovský a rozhodčí nekompromisně překřížil ruce nad hlavou - trestné střílení, které s přehledem proměnil střelec Michal Hlaváček. Za stavu 0:5 pak čestný zásah v polovině zápasu vyslal nad rameno gólmana boleslavský Gregorovič.

Do konce utkání se již skóre nezměnilo, přestože se Boleslav snažila. Kromě obtisknutých míčků na těle a křečí v unavených nohách, ale srdce benešovských veteránů hřála dvě výhry. Nemrzelo je ani neproměněné trestné střílení Čížkovského.

Kapitán Benešova Tomáš Podhola po zápase smekl přes spoluhráči pomyslný klobouk. „Všichni odehráli neskutečné dva zápasy a naprosto dodrželi stanovenou taktiku. Bez jediného muže na lavičce, který by mohl ulevit hráči v poli, jsme předvedli famózní výkon a po zásluze získali všechny body.“

Branky + asistence Benešova: Hlaváček 4 + 0, Pokorný 0 + 1, vlastní. Střely na branku: 15:12. Vyloučení: 3:1. Třetiny: 0:3, 1:2, 0:0.

Sestava Benešova: Červ – Podhola, Fifka, Pokorný, Čížkovský, Hlaváček.

LUDĚK ČERV