Benešovsko – Florbalovým týmům Benešova se ve většině zápasech dařilo.

24.11.2011

Ilustrační foto.Foto: Jakub Konarski

Liga starších žáků (Mladá Boleslav)

Kluci Benešova zaslouží pochvalu za obětavý výkon, nikoliv však za herní projev. Ten je stále nedostatečný. Mužstvo však udělalo pro výhru maximum a tři body si bezesporu zaslouží.

SK Florbal Jadberg Benešov – Billy Boy Mladá Boleslav 3:1

Branky (asistence) Benešova: Šimák (Škoula), Kobler (Vojtíšek), Chromý (Perný). Trenér: Richard Panuška

Přebor PH + STČ starších žáků (Kutná Hora)

Do Kutné Hory odjela rezerva starších žáků Benešova z důvodu absence jednoho z vozidel v oslabené sestavě. V 7:30 ráno vyrazilo ke svým dvěma utkáním sedm statečných, tedy šest hráčů do pole + brankář. Pro přesnost: brankářka. Jelikož A-tým čekalo nedělní utkání, přistoupil trenér k zajímavé variantě, kdy nechal odpočívat brankáře Ballka, a podohodě s trenérem dorostenek nominoval do branky Karolínu Červovou.

SK Florbal Benešov B - FBK Vosy Praha B 5:4 (2:3, 2:1, 1:0)

Utkání, stejně jako následující, ovlivnil nepřesvědčivý výkon rohodčích, bratří Bochníčků.

Již v první minutě posoudili obraný zákrok jednoho z benešovských obránců jako hru v brankovišti a nařídili samostaný nájezd, který útočník soupeřů s trochou štěstí proměnil. Za necelou minutu pak Benešov hrál přesilovku, kdy srovnal Velcl po přihrávce Vojtíška. Za dalších 22 vteřin již Benešov vedl. Vojtíškovu přihrávku zužitkoval tentokrát Fifka. Brankový účet však pokračoval jako na houpačce. když se Vosám podařilo do konce první třetiny stav otočit ve svůj prospěch. Do toho Benešov ještě neproměnil svůj nájezd nařízený za opakované nedovolené zákroky na Velcla.

Hned po bully zahajující druhou třetinu nechala benešovská obrana projet až do branky soupeře, který navýšil skóre na 2:4. Benešov se však nevzdal a nejenže do konce druhé části srovnal, ale v polovině závěrečného dějství střelou kapitána Velcla strhl vítězství na svou stranu.

Perličkou bylo v závěru zápasu vyloučení benešovského Velcla, kterého trefil brankář soupeře do hlavy při svém výhozu od branky. Benešovský hráč odcházel ke své bráně, byl soupeři zády a nijak aktivně nebránil brankáři ve výhozu! I tentokrát se rozhodčí "vyznamenali", následek v podobě gólu se však nekonal.

Branky (asistence) Benešova: Velcl (Vojtíšek), Fifka (Vojtíšek), Vojtíšek, vlastní, Velcl.

ORKA B - SK Florbal Benešov B 4:6 (0:2, 0:3, 4:1)

Zápas se pro Benešov vyvíjel velice pozitivně. Po dvou třetinách vedl 5:0, i když se nehrálo pouze na jednu branku. Nicméně pokusy hráčů Orky končily u obránců nebo na jediném hráči něžného pohlaví na turnaji.

Ve třetí třetině pak přišla černá přesilovka Benešova, ve které obdržel od oslabeného soupeře tři branky!!! Orka se chopila příložitosti a dokonce snížila na rozdíl jediného gólu. Naději na vyrovnání jim pak půl minuty před koncem zápasu sebral šestým gólem benešovský Martin Nesládek.

Branky (asistence) Benešova: Velcl (Chromý), Velcl, Fifka, Velcl, Nesládek (Velcl), Nesládek (Fifka).

Sestava Benešova: Karolína Červová – Nesládek, Vojtíšek, Velcl, Fifka, Chromý, Havlíček. Trenér: Richard Panuška

Muži, Soutěž PH + STČ (Unihoc Aréna Praha)

Benešovské "céčko" hrálo o víkendu se soupeři s jasně bzučivým názvem (vosy, komáři). Oba zápasy pro benešovské hráče vyzněly vítězně a tým se vyhoupl na krásné druhé místo v průběžné tabulce PH+STČ soutěže mužů divize F.

FBK Vosy Praha - SK Florbal Benešov C 4:5 (1:1, 3:2, 0:2)

Zápas s papírově silnějším soupeřem sliboval napínavou podívanou pro oko diváka. Do zápasu Benešovští vlétli s patřičným elánem, což se projevilo agresivním pojetím hry, napadáním soupeře hned v začátku jeho rozehrávky, a střelbou z vhodných pozic. Následně proměnili přesilovku po nacvičeném vzorci a ujali se vedení, hra se přelévala na obě strany a gólmani si patřičně zachytali.

Rozhodčí nastavili úzkostlivý metr a bylo k vidění hodně vyloučeních na obou stranách. Benešovská oslabení byla zahrána jako z učebnice - ani jednou neinkasovali. Skóre se překlápělo na obě strany a díky důslednosti hráčů od Konopiště v bezprostřední blízkosti soupeřova brankoviště tesně před koncem utkání strhli vítězství na svou stranu. Kompaktní hra celého týmu, pokyny trenéra a větší hlad po vítězství to byly dílčí střípky v mozaice cenného úspěchu benešovského C-týmu.

Branky Benešova: Hlinka, M. Hlaváček, Vichta, Vyhnal, Ma. Pokorný. Asistence Benešova: Svoboda 2, J. Coufal.

SK Florbal Benešov C - Mosquitos 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Taktika zůstala stejná jako v předchozím zápase: důsledné napadání, častá střelba, rychlé střídání, větší disciplinovanost. Benešov postupně navyšoval skóre ve svůj prospěch a od začátku zápasu nebylo pochyb o tom, kdo si odveze všechny body.

Za stavu 5:0 pak hráči trošku polevili a nechali soupeře kosmeticky upravit skóre na konci zápasu. Za vyzdvihnutí stojí excelentní výkon Oldy Svobody, z jehož mistrných přihrávek neomylně skóroval Radek Vichta do již značně odkryté branky soupeře.

Branky Benešova: Vichta 2, M. Hlaváček, K. Hlaváček, Svoboda. Asistence Benešova: Svoboda 2, Ma. Pokorný, Vichta.

Sestava Benešova: Líska, K. Hlaváček, Jedlička, Kouba, Hlinka, J. Coufal, Mat. Pokorný, M. Hlaváček, Vyhnal, Svoboda, Vichta, B. Coufal, Mir. Pokorný, J. Hrabě.

Soutěž elévů, 4. turnaj (x3m Aréna na Barrandově)

Výsledky: SK Florbal Benešov - TJ JM Chodov 4:2, SK Florbal Benešov - Black Angels Black 6:5, SK Florbal Benešov - x3m team SSK Future 7:8 po samostatných nájezdech.

Vydařený turnaj plný zvratů, vítězství ve finále chlapcům uteklo 30 vteřin před koncem hrací doby a v nájezdech se štěstí přiklonilo na stranu soupeře. Celkově v tomto turnaji divize A obsadili benešovští hráči 2. místo.

Sestava a statistika Benešova: Chromý, Koukol (1+0), Hejčl, Vyskočil (1+1), Zeman (1+1), Slunečko (8+1), Švarc (0+2), Svoboda (1+2), Volf, Vojtíšek (2+3), Bouček (3+0). Trenér: Miloš Vojtíšek

Soutěž elévů (TJ Spoje Praha 3)

Výsledky: SK Florbal Jadberg Benešov - BTJ Sokol Královské Vinohrady 6:6, ORKA Boys - SK Florbal Jadberg Benešov B 2:4, SK Florbal Jadberg Benešov - AC Sparta Praha Florbal 5:6 po samostatných nájezdech.

Benešovská mláďata předvedla velice bojovný výkon a umístila se na konečném čtvrtém místě, všichni hráči zaslouží velkou pochvalu a především brankář Dan Dřízhal předvedl skvělý výkon.

Sestava Benešova: Dřízhal, Jonáš, Janatka, Šedivý, Vaněček, Mašek, Hanzal, Hodík, Šveda, Valenta, Klápa. Trenér: Lukáš Brož.