3. liga mužů

SK Florbal Benešov - FBC Merkur Praha 7:6 (5:2, 0:2, 2:2)

Benešovský A- tým mužů využil náskoku z první třetiny a pohlídal si cenný zisk všech tří bodů.

Góly Benešova: 2x Novotný, Svoboda, Jaeger, Mičlo, Pokorný

SK Florbal Benešov - SKP Olympia Kutná Hora 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)

Celkem vyrovnaný zápas Benešov prohrál až v poslední třetině.

Dorostenci 2. liga Unihoc Aréna Praha

SK Florbal Benešov - Wizards DDM Praha 10 2:2 (0:0, 1:1, 1:1)

Souboj dvou prvních týmů v tabulce dorostenecké divize IIIC skončil spravedlivou dělbou bodů. Oba soupeři předvedli skvělý výkon a prohra by pro oba byla zklamáním.

Góly Benešova: Pečený, Lukáš

2. liga žen

Ženy odehrály své dvě další utkání, tentokrát v Králově Dvoře u Berouna.

SK Florbal Jadberg Benešov - FBC ALPIQ Kladno 2:4

Kladenský tým byl nečekaně nad síly žen od Konopiště. Ty se svým laxním přístupem, kdy se některé hráčky doslova schovávaly na hřišti (snad aby jim spoluhráčky nepřihrály) samy připravily o povinné body.

SK Florbal Jadberg Benešov - FbK Olymp Praha 3:0

Obraz hry nezměněn, pouze šlo o poněkud slabšího protivníka.

1.elévský florbalový turnaj

Florbalové boje v kategorii elévů byly zahájeny v SH Čakovice.

Elitní tým benešovských elévů vyrazil do bojů citelně oslaben z důvodů rodinných, zdravotních či sportovních. Ale na hřišti to nebylo téměř poznat. Soupeři ve skupině byli rozstříleni a poraženi rozdílem třídy.

Drtivý tlak od první minuty proti soupeři snázvem Orka Praha znamenal vedení 3:0. První letošní gól elévů vstřelil Radim Slunečko. Na konci první půle byl stav zápasu 7:1 v benešovský prospěch. A tak maličko ukolébán Benešov soupeř povolil a pouštěl ho do šancí, ze kterých ale vytěžil pouze jeden gól. Benešov však přidal další tři a konečný výsledek 10:2 znamenal jistotu setrvání v nejvyšším výkonostním koši.

Druhý soupeř Vosy Praha - stejně jako předchozí, tak ani tento neměl šanci pomýšlet na to, že by benešovský tým porazil. Hráči výborně hrající z obrany řízené R. Slunečkem, T. Zemanem a O. Hejčlem si postupně budovali náskok až ke konečnému stavu 7:0. To znamenalo první místo ve skupině a tedy finále play-off.

V tomto zápase byl dalším soupeřem tým FbŠ Bohemians Praha. Teprve nyní narazila kosa na kámen a benešovští borci museli napnout všechny docházející síly, aby zdolali zelenobílého soupeře, což se nakonec podařilo v poměru 8:7.

Na závěr je nutno zmínit sportovní chování soupeře, kdy při jím vstřelené brance do benešovské sítě přiznal hru v brankovišti a gól tedy neplatil. Jinak to byl pěkný, bojovný, vyrovnaný zápas hraný s maximálním nasazením.

Sestava Benešova: Dřízhal D., Chromý F. (2+2), Hejčl O. (0+3), Svoboda M. (3+2), Vojtíšek Mich. (8+4), Zeman T. (1+2), Slunečko R. (6+4), Švarc M. (2+4), Hanzal J. (2+1)