Benešovským florbalovým týmům se na úvod dařilo

Benešov – Florbalová ligová sezóna benešovských týmů začala ve velkém stylu. V sobotu na domácí palubovce zahájily ženy svou pouť za vysněnou baráží o první ligu a vedlo se jim velmi dobře. Ještě lépe se dařilo druholigovým mužům v hale v Berouně. Uspěli i dorostenci a béčko mužů. Jen céčko mužů smolně přišlo o tři body.

21.9.2011

Ilustrační foto.Foto: Jakub Konarski

2. LIGA ŽEN

SK Benešov - Panthers B 5:1

Benešovské ženy nastoupily „obohaceny“ o nové posily Pokornou, Hrabětovou a Pernou, které „zestárly“ do věku dospělých. A určitě se neztratily.
Zápas v domácím prostředí byl jednoznačnou partií děvčat od Konopiště. Ne že by se hrálo pouze na jednu bránu, ale Pantherky se po většinu času bránily a pouze sporadicky vyrážely do protiútoků. Brankový účet otevřela Hrabětová po přihrávce Ivany Syslové. Do konce třetiny přidala gól Barbora Radová, když zužitkovala asistenci Perné.

I druhá třetina byla v režii domácích. Hned v úvodu přidal další gól Hrabětová, tentokrát po přihrávce kapitánky Novákové. A když Hrabětová v polovině druhého dějství dokonala svůj hattrick, bylo rozhodnuto.

V závěrečné třetině tlak Benešova polevil a Pantherky vstřelily čestnou branku. V závěru se ještě trefila Bára Radová, která překvapila brankářku přesnou střelou k tyči.

Branky Benešova: Hrabětová (Syslová), B. Radová (Perná), Hrabětová (Nováková), Hrabětová (Barková), B. Radová. Třetiny: 2:0, 2:0, 1:1.

SK Benešov - Slavia VŠ Plzeň 3:3

Benešovské ženy s velmi silným soupeřem ze západních Čech předvedly zápas pro florbalové labužníky, útok střídal útok a brankový stav se přeléval z jedné strany na druhou. Dělba bodů byla nakonec spravedlivá.

Sestava Benešova: Slámová, Ivana Syslová, Barková, Suková, Perná, Hrabětová, Nováčková, Barbora Radová, Vnoučková, Pokorná, Koubová, Nováková. Trenéři: Vladimír Suk, Karel Hlaváček.

3. LIGA MUŽŮ

SK Florbal Benešov - Nymburk 2:1

Benešov po pátém místě v loňské premiéře ve třetí lize letos myslí i na vyšší mety. A nezačal vůbec špatně. Hned ve svém první letošním zápase urval tři body s nepříjemným soupeřem z Nymburka.

SK Benešov - FBI Přírodní vědy 9:3

Loňský bronzový tým třetí ligy na Benešov v hale v Berouně neměl. O převaze vypovídá výše závěrečného skóre.

PH+SČ přebor mužů, divize C

SK Benešov B - FbC Tago Mago B 5:3
Béčko mužů získalo zaslouženě v domácím prostředí tři body. Ještě v polovině zápasu Benešov sice prohrával 1:3, ale zlepšenou hrou otočil výsledek ve svůj prospěch. Potěšující byla hra v oslabení, ze které dokázali muži od Konopiště dvakrát skórovat.
Branky Benešova: Špoula 3, Jaeger 2.

PH + SČ soutěž mužů, divize F

SK Florbal Benešov C - Královské Vinohrady C 3:4

K prvnímu zápasu v nové sezoně odjelo céčko benešovských mužů do haly v Králově Dvoře, kde se utkalo s céčkem Vinohrad, které předchozí sezonu hrálo o ligu výše.

Pro Benešovké neznámý soupeř, plný hravého a běhavého mládí v podobě juniorského útoku, hned od prvního hvizdu naznačil, že si opravdu zaběhají. Nepřítomného trenéra Pokorného zastoupil J. Kouba udílející pokyny k rozestavění na ploše a taktice.

Benešov soupeře zaskočil rychlým gólem ve druhé minutě, kdy Pícha svou krásnou akci zakončil střelou pod horní tyč. Následně soupeř svou kombinační hrou zatlačil Benešovské do defenzivy a nechal vyniknout pozorně chytajícího gólmana Lísku, který se blýskl parádními zákroky, avšak před koncem třetiny Vinohradští po závaru v blízkosti brankoviště vyrovnali.

O přestávce dal zastupující trenér jasný pokyn, a to, vlétnout na soupeře, a tím jej překvapit. Hned po 13 vteřinách druhé třetiny našel výborně hrající Pícha osamoceného kapitána Vichtu, který s přehledem rozvlnil síťku soupeře. Evidentně zaskočené Vinohrady ještě více rozesmutněl svým druhým gólem v zápase Pícha po přihrávce Kouby. V tu chvíli hoši od Konopiště vedli 3:1 a kontrolovali hru, při jednom z jejich nesčetných útoků je však soupeř přečíslil a poskakující míček za zády gólmana doklepl do branky, přičemž hráč stál v malém brankovišti, rozhodčí však kupodivu gól uznal.

V poslední třetině se hra přelévala na obě strany a gólmani se v brance nenudili. Při jednom z benešovských útoků byl faulován Hlaváček a jeho tým dostal možnost si zahrát přesilovku. Sérií rychlých přihrávek si Benešov vytvářel palebné pozice, z kterých své štěstí zkoušeli postupně Hlinka s Píchou. Jak už to bývá, zafungovalo otřepané pravidlo nedáš - dostaneš, soupeř z úniku v oslabení doklepl skákající balonek do branky, kdy jeho hůl byla v úrovni pasu, gól však platil. Druhý sporný moment v zápase vyvedl Benešov z koncentrace, čehož soupeř využil vstřelením další branky a strhl vedení na svou stranu. Závěrečný sporadický tlak už změnu skóre nepřinesl.

Branky Benešova: Pícha 2, Vichta. Asistence: Vacek, Pícha, Kouba.

Sestava Benešova: Líska, Hlinka, Kouba, Hrabě, Pícha, Vyhnal, Vacek, Vichta, Seifert, Hlaváček.

Hrající trenér: Jan Kouba.

2. LIGA DOROSTENCŮ

Florbal Benešov - Atheltics Praha 4:0

Dorostenci Benešova neponechali nic náhodě a jasně přehráli soupeře z Prahy.

Branky: Vobecký 2, Vávra, Pečený. Třetiny: 1:0, 1:0, 2:0.

SK Florbal Benešov - Wildcats 11:1

Ve svém druhé zápase pak benešovští mladíci udělili pražským „divokým kocourům“ lekci. Škoda obdržené branky, nicméně famózní skóre po dvou zápasech (15:1) hovoří za vše.

Branky Benešova: Čepela 3, Vobecký 2, Pečený 2, Váňa, Lukáš, Vávra. Třetiny: 2:0, 7:1, 2:0.

LUDĚK ČERV

21.9.2011 VSTUP DO DISKUSE

Miroslav Liba, předseda středočeského krajského fotbalového svazu.

Liba o svém zvolení do vedení asociace: Je to i úspěch středočeského fotbalu

Na obloze bude možné pozorovat meteorologický roj Geminidy.

Meteorický roj Geminid je nyní k vidění na obloze. I na Benešovsku

Rozšířenou skládku na komunální odpad u Votic slavnostně otevřeli

Votice - Komunální odpad z Voticka, Sedlčanska, Sedlecka, Mladovožicka i Bechyňska bude ještě minimálně osm let kam vozit. A to díky rozšíření dosavadní skládky u Votic, kde během tří měsíců vznikly dva nové boxy k uskladnění odpadu.

Němčinu studenti procvičovali v Albstadtu

Vlašim - Už dvacet let mají tradici výměnné pobyty studentů z Vlašimi. Devět studentů obchodní akademie a osm z gymnázia strávilo týden v rodinách žáků partnerské školy Walther-Groz-Schule v německém Albstadtu, městě ve spolkové zemi Bádensku – Württembersku.

Pozor, hrozí kolony! Středa 13. prosince je ve znamení dopravních nehod

Olbramovice /FOTOGALERIE/ - Čtyři osobní vozidla se srazila ve středu 13. prosince před devátou hodinou ranní v Olbramovicích.

Češi skončili v bitvě národů ve freestyle motokrosu na třetím místě

Oberhausen - Nejlepší národní týmy bojovali v německém Oberhausenu. Prestižní akce se zúčastnili také tři čeští freestyle motokrosaři – Libor Podmol, Martin Koreň a Matěj Česák. Naopak dorazit nemohli zranění Filip Podmol a Petr Pilát. Týmy soutěžily proti sobě v disciplínách MAXXIS Best Whip, Synchro, Rockwell Best Trick a Freestyle. Češi nakonec skončili na třetím místě. Z vítězství se radovali Australané, druzí byli Němci.