Tyto hráčky si pro jejich kvality vyhlédl pražský tým TJ JM Chodov, kde byly v letošní sezóně na hostování. Ve skutečně silné konkurenci se dokázaly prosadit, takže byly pravidelně nasazovány, jak v týmu dorostenek, tak i v juniorské kategorii.

S týmem juniorek se probojovaly do závěrečného play off, který se konal v hale pražského Jižního Města.

Nejdříve si Chodov ve čtvrtfinálovém dvojzápase poradil s týmem FbK Orlicko-Třebovsko 7:0 a 1:5 (do odvety byl nasazen spíše dorostenecký tým). V semifinále, hraném již na jediný zápas, děvčata čekalo družstvo FBC Remedicum Ostrava. Po bitvě s výsledkem 5:4 pro Chodov už následovalo finále.
Poslední utkání bylo prakticky ve všech parametrech extraligové úrovně. Hráčky postupně gradovaly tempo, diváci vytvářeli stále bouřlivější atmosféru. Prostě zápas jak má být.

Zejména třetí třetina nabídla nervy drásající drama. Chodov nejprve dotáhl dvoubrankové manko a následně bleskově odpověděl i na třetí trefu Vítkovic. Pak ale přišla ke slovu píšťalka nemilosrdných sudích, které dvakrát v krátkém čase vylučovaly na domácí straně. Hned první přesilovka pomohla Vítkovicím k vedení 4:3, a ta druhá naopak otupila šanci Chodova na závěrečný nápor.

I když hráčky dřely a soupeře zatlačily na bezmála jeden a půl minuty v power play, vyrovnání se již hala na Jižním městě nedočkala.

Závěrečný výsledek TJ JM Chodov versus 1. SC WOOW Vítkovice 3:4, tak znamenal zlato do Slezska a stříbro na jih Prahy, k čemuž přispěla i dvě děvčata od Konopiště.

LUDĚK ČERV