Ani v tomto turnaji nenechali nejmenší florbalisté Benešova nikoho na pochybách, kdo získá první místo. Od prvního zápasu s Čerčanskými Draky B - 7:0, přes dalšího soupeře SK Velká Ohrada IBK - 6:2 a TJ JM Chodov - 8:1 neměli nejmenší potíže a svoje soupeře drtili rychlou a přesnou hrou a chyby napravovali bojovností.

Až teprve ve čtvrtém zápase s týmem ZŠ Ústavní se nedařilo druhé a třetí trojici držet tempo se soupeřem a náskok, který vytvořila první formace byl rychle smazán. Přesto ani tento soupeř nakonec neměl šanci uspět proti benešovskému týmu a odešel s porážkou 4:8.

Ve finále čekal Benešov tradiční tým Black Angels. Chlapci od Konopiště rychle získali vedení, ale soupeř vzápětí skóre vyrovnal. Nicméně drtivý tlak na bránu Black Angel s velkým množstvím šancí, z nichž se podařilo proměnit další dvě, rozhodly o vítězství SK Florbal Benešov All Blacks 4:2. Celkem jednoznačný zápas dramatizovali opět pouze pokřikující rodiče soupeřů.

V brance SK Florbal Benešov All Blacks se střídali Tereza Šimoníková a Daniel Dřízhal a v jednotlivých trojicích hráli: Michal Vojtíšek, Kryštof Volf, Matěj Švarc – Jakub Hrdlička, Kristián Šveda, Filip Chromý – Vojtěch Klápa, Švarc Jakub a Daniel Dřízhal nebo Tereza Šimoníková.

Družstvo elévů SK Florbal Benešov se také zúčastnilo turnaje. Z velké výpravy nakonec zůstalo pouze šest hráčů a brankář. Ale na hře týmu to nebylo znát a skupinu, ve které byli soupeři FC Vorms - 6:2 a tým 101.sportovní - 12:0, s přehledem vyhráli.

Ve skupině vítězů na Benešov čekal TJ JM Chodov. Hned na počátku zápasu vstřelili Benešáci branku a zatlačili soupeře, ale žádnou z mnoha gólových šancí však nedokázali proměnit. A tak se soupeř osmělil a rychlé brejky úspěšně zakončoval.

„Kluci bojovali nejen sami se sebou a soupeřem, ale také s rozhodčím. Špatné přihrávky a střelba a nedůraz před brankou. Do toho rozhodčí, který nepískal soupeři nic - hru na zemi, hru hlavou, ani neustálé blokování hole. Jediné na co kladl důraz a hráče neustále napomínal, bylo, aby míček byl při buly přesně na středové čáře,“ mrzel trenéra Benešova Miloše Vojtíška nejen přístup rozhodčího a také konečný stav 1:4.

Posledním soupeřem Benešova ve skupině vítězů byl tým Black Angels. Hráči poučení minulým zápasem tentokrát nedali soupeři nejmenší šanci a vyhráli 5:1. Soupeř dokázal skórovat pouze při chybné rozehrávce gólmana. Takže nakonec se Benešov radoval ze stříbra.

Sestava SK Florbal Benešov: Daniel Varga, Adam Bouček, Marek Vachoušek, Radim Slunečko, Jakub Kumpošt, Petr Vyhnal, Vladislav Klápa.

„Děkuji všem hráčům i rodičům za vzornou reprezentaci našeho skvělého oddílu,“ chválil po turnaji trenér Miloš Vojtíšek.

MILOŠ VOJTÍŠEK