Na sedlčanské palubovce nejprve změřili síly s jediným týmem, který je dokázal letos porazit, Tatranem Střešovice C a s nepříjemným B.U.H. Praha. Ti Benešov při prvním utkání taktéž obrali o důležité body za remízu, kterou zachraňovali v poslední minutě. V utkání s Tatranem se navíc jednalo o přímý soboj o první místo, které jako jediné zaručuje postup do 3. ligy. Benešovu však turnaj vyšel a podal proti Střešovicím jeden z nejlepších výkonů v sezoně a ve druhém utkání taktéž vydřel v nepříliš pohledném utkání důležité tři body.

Tatran Střešovice C - SK Florbal Benešov 3:4 (2:2, 0:0, 1:2)

V prvním vzájemném utkání udělily Střešovice Benešovu těžkou lekci z produktivity a vyprovodily ho s výsledkem 5:10. Od té doby ale trvala série Benešova bez ztráty bodu, a tak měl soupeři co oplácet. Borci od Konopiště nastoupili bez respektu a první třetina byla jejich asi nejlépe odehranou částí, ale na skóre se to neprojevilo, tak jak by chtěli. V sedmé minutě prošel jak nůž máslem obranou Tatranu Horálek a předložil Balounovi, který zavěsil. Jenže během minuty chybovali a po rychlém výpadu, soupeř sám před brankou vyrovnal když trefil mezeru pod přemísťujícím se gólmanem. Skóre se ale přelévalo rychle a už za minutu opět Benešov vedl. Pokorný příhrávkou přes šířku hřiště našel Hlinku, ten trefil z první nad nohu gólmana. Do konce třetiny ale Tatran vyrovnal ze standardní situace nemastnou střelou, která byla špatně viditelá a prošla houfem těl.

Ve druhé části branka nepadla, ale rozhodně to nebylo z nedostatku příležitostí. Za zmínku stojí největší šance Benešova, ve které se ocitl Svoboda, ale před prázdnou brankou mu chybělo trošku štěstí. Pět minut před koncem utkání natáhl ke střele Suk a vyslal pod břevno nechytatelný projektil. Tatran věděl, že musí zabrat a tak přidal na obrátkách. Navíc mu Benešovští darovali možnost přesilové hry, ve které je zamkl a při závaru u branky nařídil rozhodčí trestné střílení za hru obránce v brankovišti. Nejlepší střelec soutěže a vedoucí kanadského bodování Miloš Poživil si ale vylámal zuby na výboně chytajícím Brožovi. Navíc se tatranští hráči taktéž nechali vyloučit a Benešovu měla začít přesilová hra. Než se však stačil zkonsolidovat, doplachtil míček vzduchem ke střešovickému hráči stojícímu někde na půlce hřiště, a ten jej neuvěřitelným způsobem trefil z první přímo do benešovské branky. Dvě minuty před koncem se tak začínalo od nuly. Hráči od Konopiště pokračovali v minuotové přesilovce, ve které vytvořili závar před střešovickou brankou a Suk svým důrazem na brankovišti a druhým gólem rozhodl o vítězství. Zbývající infarktové vteřiny hosté přežili a vychutnali si letošní nejdůležitější vítězství.

Branky Benešova: 7. Baloun (Horálek), 9. Hlinka (Pokorný), 27. Suk (Mičlo), 31. Suk (Pícha).

Sestava Benešova: Brož - Novotný, Štěpánek - Horálek, Chod - Hlinka, Svoboda, Pokorný - Suk, Mičlo, Baloun - Bartůšek, Pícha

SK Florbal Benešov - SK B.U.H. Praha 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

V utkání proti nepříjmě hrajícímu soupeři si Benešovští dokázali během prvních dvou třetin vytvořit dostatečný náskok (3:0), který se jim ale podařilo na konci utkání málem prohospodařit. Soupeř proti nim aplikoval nepříliš příjemný styl florbalu, ve kterém starost o hráče předčila zájem o míček. Hra se tak drolila a ubíjela v soubojích u mantinelu a zabetonovaný střed hřiště umožňoval mnohdy pouze nahazování míčků přes celé hřiště. V první třetině dostal Benešov do vedení Suk po přihrávce Píchy.

Ve druhé části dvakrát krásně zafungovala spolupráce mezi obráncí a útočníky, když nejprve Chod přes celé hřiště dlouhým obloukem našel Balouna zvyšujícího na 2:0. O dvě minuty později směřovala jako přes kopírák dlouhá přihrávka vzduchem na naprosto osamoceného Suka, který krásně z voleje trefil do protipohybu brankáře a navýšil tak své střelecké konto na úcthodné čtyři zásahy. Vedení Benešovské možná i trochu ukolébalo, ale soupeř hlavně začal být dotěrnější a také díky přesilovkám (i hře 5 na 3) se dostal trošku nahoru a možná také Benešovským docházely síly kvůli náročnému utkání s Tatranem. Možnost k definitivnímu navýšení skóre nevyužil Hlinka, který v oslabení šel sám na branku ale přestřelil. Jak už to tak bývá několik minut před koncem inkasoval Benešov a soupeř se dostal na dostřel. I přes úporné bránění se v poslední prosmýkla přízemní střela a našla na brankovišti jen čepel volného soupeře. Závěrečné vteřiny již ale Benešov další šance nepovolil a potvrdil tak důležité vítězství nad Tatranem dalšími třemi body.

Branky Benešova: 8. Suk (Pícha), 16. Baloun (Chod), 18. Suk (Pícha).

Sestava Benešova: Brož - Štěpánek, Rainhart, Chod, Pícha - Hlinka, Svoboda, Pokorný - Suk, Mičlo, Baloun – Bartůšek.

Průběžná tabulka soutěže

Místo Tým U V R P B Skóre BR

1. SK Florbal Sloane Park Benešov 14 11 2 1 35 63:39 +24
2. Tatran Střešovice C 14 11 1 2 34 72:41 +31
3. SK Praha 4 IB Vodolka 14 9 2 3 29 68:39 +29
4. TJ Sokol Dobříš 14 7 4 3 25 78:52 +26
5. SK B.U.H. Praha 15 6 3 6 21 86:69 +17
6. RFK Pohoda Praha 14 4 3 7 15 47:55 -8
7. Desperados 14 5 0 9 15 45:53 -8
8. Black Angels 15 5 0 10 15 67:87 -20
9. Skeletons Praha 15 3 1 11 10 52:75 -23
10. Torza Sorry 15 3 0 12 9 42:110 -68

MARTIN HLINKA